9845 відвідувачів онлайн

Реформа залучення до війська людей 18-25 років за "чесним контрактом" на завершальній стадії розробки, - Паліса

Україна розробляє реформу залучення до війська віком від 18 до 25 років

Україна вивчає нові способи залучення людей до війська, оскільки нинішня система призову, успадкована від радянських часів, гальмує прогрес. 

Про це заступник керівника ОП Павло Паліса розповів в інтерв’ю Associated Press, інформує Цензор.НЕТ.

Одним із таких способів Паліса назвав "чесний контракт" — план включає фінансові стимули, чіткі гарантії підготовки та заходи для забезпечення діалогу між солдатами та їхніми командирами.

План спрямований на залучення переважно молодих людей віком від 18 до 25 років, які наразі звільнені від мобілізації, а також на українців, які мають право на відстрочку або були звільнені після ухвалення закону про мобілізацію.

Цей план уже на завершальній стадії підготовки, заявив Паліса і додав, що він зможе стати відповіддю на заклики від США знизити призовний вік.

"Забезпечити командира підрозділу та солдата-контрактника, встановити між ними відкриті та професійні відносини, а також окреслити чіткі межі, зрозумілі для обох. На мою думку, це є важливим для ефективного діалогу", - вважає заступник керівника ОП.

Також Паліса розповів, що Офіс президента у співпраці з Кабінетом міністрів та Міністерством оборони вивчає причини, чому мобілізаційні зусилля виявилися недостатніми.

"Насправді ми маємо величезний мобілізаційний ресурс. На мою думку, нині він більший, ніж нам потрібно для вирішення тих чи інших завдань на фронті, - сказав він. "Той механізм, який ми зараз маємо, не дозволяє нам бути настільки ефективними, наскільки ми могли б бути".

Щоб розв’язати це, Паліса пропонує розпочати "відкритий діалог із суспільством".

Паліса каже, що існує нагальна потреба в реформах для покращення координації та ефективності.

"(Нам потрібно) адаптувати структуру до логіки сучасної війни, що дозволить нам бути більш ефективними й не допускати повторення тих самих помилок. Це те, що потрібно зробити. Іншого шляху немає",  - резюмував він.

Топ коментарі
+57
А тим, кому за 25, - нечесний?
показати весь коментар
23.01.2025 22:26 Відповісти
+54
Тобто - ментів і різних мажорів , й надалі , не чипаємо ... вивчаємо можливісь загнати на війну молодь з бідняків ... зрозуміло
показати весь коментар
23.01.2025 22:28 Відповісти
+50
З 18 до 25 - то білі люди, з ними треба цивілізовано. А от всі, хто старше 25 - то гниль, не люди, їх можна в бусик і прямо на фронт, навіщо ж церемонитись із рабами..
показати весь коментар
23.01.2025 22:27 Відповісти

Завантаження...