8976 відвідувачів онлайн
9 559 36

Китай будує "бункер кінця світу": новий військовий центр у 10 разів більший за Пентагон, - FT. СУПУТНИКОВИЙ ЗНІМОК

китай

Китай розгорнув будівництво найбільшого у світі військового командного центру в західній частині Пекіна, який, за оцінками США, у десять разів перевершить Пентагон.

Про це з посиланням на супутникові знімки та джерела в американській розвідці пише Financial Times, інформує Цензор.НЕТ.

Як повідомляється, розташоване за 30 км від столиці, будівництво охоплює територію близько 6 квадратних кілометрів. На супутникових знімках видно глибокі ями, що можуть використовуватися для створення підземних бункерів. За словами аналітиків, Китай будує командний центр, здатний витримати навіть ядерний удар.

Проєкт, який вже отримав неофіційну назву "Пекінське військове місто", активно розвивається з середини 2023 року. У січні на будівельному майданчику працювали понад 100 кранів, хоча більшість великих будівництв у Китаї зупинені через економічну кризу.

Financial Times зазначає, що майданчик перебуває під посиленою охороною, а польоти дронів та вхід для цивільних заборонені. Будівництво має всі ознаки стратегічного військового об'єкта: підземні бетонні бункери, з’єднані глибокими ходами, відсутність комерційних знаків чи згадок в офіційних документах.

Китай будує військовий центр у 10 разів більший за Пентагон

За даними джерел FT, Пекін ухвалив рішення про створення нового командного центру через застарілість чинного підземного штабу, зведеного ще під час холодної війни. Новий об'єкт має забезпечити безпеку військового керівництва перед сучасними боєприпасами США, здатними пробивати бункери, та стати ключовим центром бойового управління армії Китаю.

"Ця фортеця має лише одне призначення, яке полягає в тому, щоб служити бункером кінця світу для все більш досконалої та боєздатної армії Китаю", - зазначається у публікації.

Будівництво відбувається на тлі швидкого розширення ядерного арсеналу Китаю та інтеграції збройних сил. За оцінками військових експертів, цей об'єкт також пов’язаний із підготовкою КНР до потенційного конфлікту щодо Тайваню до 2027 року.

Топ коментарі
+10
Головна помилка цивілізованого світу в тому, що він безпечно споглядає як зароджується, росте і жиріє зло, а боротися з ним пробує, коли вже запізно. Хто, хоч один хазяїн виходить полоти свій город, коли вже бурʼян забив все посіяне? Отак і зі злом, треба його давити в зародку, любими способами, це було б набагато меншими силами і кровʼю. І між іншим, я вважаю, що це повинно робитися зовнішнім втручанням, бо чекати, що це зробить місцевий народ не варто. Місцевий народ дуже рідко спроможний піднятись і перемогти, достатньо глянуть на той же китай, іран, кндр і тп.
показати весь коментар
31.01.2025 12:27 Відповісти
+4
будівництво бункера неможливо приховати
показати весь коментар
31.01.2025 11:58 Відповісти
+3
Бункер, про который все знают - уже можно не строить.
показати весь коментар
31.01.2025 11:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
За словами аналітиків, Китай будує командний центр, здатний витримати навіть ядерний удар. ==========

Ну тепер координати підкоригує і щонайменше ракети три туди полетить. Взагалі, якщо для судного дня щось і будувати, то це кораблі як фільму 2012. Тоді і шанс якийсь є і звалити буде можливість
показати весь коментар
31.01.2025 11:53 Відповісти
Це там сі з ****** збираються жити?
показати весь коментар
31.01.2025 11:53 Відповісти
та ні! хом'як ревнивий, та й кадирка не пробачить...
показати весь коментар
31.01.2025 12:15 Відповісти
Трамп відповість?
показати весь коментар
31.01.2025 11:53 Відповісти
Бункер, про который все знают - уже можно не строить.
показати весь коментар
31.01.2025 11:55 Відповісти
будівництво бункера неможливо приховати
показати весь коментар
31.01.2025 11:58 Відповісти
годинник судної години сказав тик
показати весь коментар
31.01.2025 12:01 Відповісти
Світ здурів остаточно.
показати весь коментар
31.01.2025 12:05 Відповісти
Для китайського комуняки, сідзен пиня, головне, щоб раби не сиділи без діла і отих, "трудових рекордів"! Бо тоді постає питання, як і про оті мертві міста та залізниці, теж збудовані "трудовими рекордами", але так і залишені китайцями!!??
Плани партії, плани народу? У совдепії до розвалу, теж пятирічки за три роки робили, але совдепія розпалася, як лайно під дощем! Так і у китайців та чучхе?!... Приклад з масовими убивствами свого населення, як у Пол Пота в Кампучії, не дає покою рашистам і онукам ***********! КонцТабори нових ГУЛАГІВ, уже функціонують у московії та китайців!!
Диктатори московії та китаю, по шию в крові своїх жертв!
Слава Україні!
показати весь коментар
31.01.2025 12:15 Відповісти
Економіка радянської імперії була спрямована на виробництво зброї. СРСР будувався, як військова база для військового розповсюдження комунізму на весь світ.
Економіка Китаю принципово інша, забезпечує не лише Китай, а увесь світ промисловими товарами для людей по низьким цінам. Китайська економіка - друга після економіки США, а в деяких галузях - перша у світі.
показати весь коментар
31.01.2025 18:19 Відповісти
Кілька днів тому Reuters показав знімки центру термоядерного синтезу, який будують у М'яньяні.
показати весь коментар
31.01.2025 12:19 Відповісти
Головна помилка цивілізованого світу в тому, що він безпечно споглядає як зароджується, росте і жиріє зло, а боротися з ним пробує, коли вже запізно. Хто, хоч один хазяїн виходить полоти свій город, коли вже бурʼян забив все посіяне? Отак і зі злом, треба його давити в зародку, любими способами, це було б набагато меншими силами і кровʼю. І між іншим, я вважаю, що це повинно робитися зовнішнім втручанням, бо чекати, що це зробить місцевий народ не варто. Місцевий народ дуже рідко спроможний піднятись і перемогти, достатньо глянуть на той же китай, іран, кндр і тп.
показати весь коментар
31.01.2025 12:27 Відповісти
показати весь коментар
31.01.2025 12:28 Відповісти
Забезпечити безпеку то як масло масляне. Безпеку не забезпечують, а гарантують або зміцнюють чи посилюють. У цьому контексті я би вжив слово гарантувати і тоді речення звучатиме так: "Новий об'єкт має забезпечити гарантувати безпеку військового керівництва...".
показати весь коментар
31.01.2025 12:30 Відповісти
У Цензора за умовчанням перша мова кацапська,чомусь. А нею ця фраза звучить без тавтології: "новьій об'єкт должен обеспечить безопасность военного руководства ..."
показати весь коментар
31.01.2025 12:40 Відповісти
Поки наші західні партнери переймались темами демократії, ці не спали. Західний світ виростив власноруч декількох монстрів. Це неможливо ні зупинити, ні побороти.
показати весь коментар
31.01.2025 12:31 Відповісти
Біла людина не могла вічно стримувати 90% населення Землі. Це було неминуче.
показати весь коментар
31.01.2025 12:46 Відповісти
зупинити ще можливо. Бажання нема
показати весь коментар
31.01.2025 19:46 Відповісти
лучшего места, чем Пекин, рузгоглазые не нашли????
показати весь коментар
31.01.2025 12:34 Відповісти
Зате Трамп у своїй голові перейменував Мексиканську затоку! О!
показати весь коментар
31.01.2025 12:38 Відповісти
На 1500000000 посадкових місць.
показати весь коментар
31.01.2025 12:44 Відповісти
...від таких новин голова має боліти у Трампа і )(уйла.
показати весь коментар
31.01.2025 12:46 Відповісти
Всіх там разом і завалить.
показати весь коментар
31.01.2025 12:55 Відповісти
ну там входы-выходы будут? ну а дальше дело техники
показати весь коментар
31.01.2025 13:05 Відповісти
То торговельний центр з підземним паркингом
показати весь коментар
31.01.2025 13:09 Відповісти
тому що вони готуються до війни, а не до шашличків, треба туди Агрохламія заслати,хоча може воно й так на них працює
показати весь коментар
31.01.2025 13:10 Відповісти
Але суд над комунізмом і комуністами потрібен.
показати весь коментар
31.01.2025 13:45 Відповісти
Бачите? Комунізм+ядерна зброя - потужна комбінація на шляху до щастя людства!
показати весь коментар
31.01.2025 13:55 Відповісти
Комунізм так само, як і ЯЗ, - знищує відмінності між містом і селом.
показати весь коментар
31.01.2025 18:30 Відповісти
если реально серьезно строить, со всеми необходимыми техпараметрами, то до сдачи объекта си не доживет, и следующий керманыч, вероятно, тоже
показати весь коментар
31.01.2025 14:41 Відповісти
Є ще хтось, хто сумнівається в тому що Китаї нападе на Тайвань?. А це сто відсотків буде.!!!
І судячи з темпів розвитку подій у світі, а особливо в Україні, це дуже близьке майбутнє. Нажаль але це так.
показати весь коментар
01.02.2025 00:17 Відповісти