9010 відвідувачів онлайн
5 200 37

США закликають ООН підтримати їхню резолюцію щодо війни в Україні та відхилити альтернативні пропозиції, - Reuters

Допомога Україні може зменшитись, незалежно від результатів президентських виборів у США

Сполучені Штати закликають Генеральну Асамблею ООН підтримати їхню резолюцію з нагоди третьої річниці вторгнення Росії в Україну, відхилити запропоновані поправки та не голосувати за альтернативний документ, розроблений Україною та Європейським Союзом.

Про це йдеться в дипломатичній ноті, яку США розіслали країнам-членам ООН напередодні голосування, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

США наполягає, що їхній проєкт є "далекоглядним" і має на меті створення "реального імпульсу до міжнародного миру та безпеки". В документі висловлюється жаль щодо жертв "російсько-українського конфлікту", але немає згадок про повномасштабне вторгнення Росії, її відповідальність за розв’язання війни чи необхідність виведення військ.

Як зазначається, Україна та ЄС розробили альтернативний проєкт резолюції, який повторює попередні рішення Генасамблеї ООН, закликаючи до негайного припинення бойових дій та повного виведення російських військ. Протягом останнього місяця Київ і Брюссель вели переговори з країнами-членами ООН, щоб заручитися підтримкою цього документа.

Натомість у Вашингтоні закликають не підтримувати жодні інші резолюції або поправки. Зокрема, США наполягають на відхиленні правок, запропонованих ЄС і Великою Британією, які передбачають визнання війни "повномасштабним вторгненням Росії в Україну" та підтвердження територіальної цілісності України відповідно до Статуту ООН.

Росія також запропонувала свої зміни до американського тексту, зокрема згадку про "усунення першопричин" війни.

Очікується, що Рада Безпеки ООН того ж дня проведе окреме голосування щодо аналогічного американського документа. Для його ухвалення необхідно щонайменше дев’ять голосів "за" і відсутність вето з боку постійних членів Ради - США, Росії, Китаю, Великої Британії та Франції.

Повідомляється, що Генеральна Асамблея, до складу якої входять 193 країни, вже неодноразово ухвалювала резолюції на підтримку України, вимагаючи від Росії припинити війну та вивести війська. Попри те, що ці рішення не є юридично обов’язковими, вони мають значну політичну вагу та формують глобальне ставлення до війни.

Топ коментарі
+24
показати весь коментар
24.02.2025 11:27 Відповісти
+11
Саме у такий час перевіряється здатність великих країн до принциповості, чесності й порядності у міжнародних відносинах! От і побачимо - як на РБ ООН проголосують два її постійні члени - Велика Британія та Франція! Який проект резолюції вони підтримають - Український спільно з ЄС, чи Штатівський! Саме у такі моменти перевіряється на іспит - на кого можна насправді покластися Україні, а кого не ображаючи, поки що мовчки, але послати услід за російським кораблем!
показати весь коментар
24.02.2025 11:32 Відповісти
+10
Заккликають і..обсеруться рижі п.дори.
показати весь коментар
24.02.2025 11:25 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Заккликають і..обсеруться рижі п.дори.
показати весь коментар
24.02.2025 11:25 Відповісти
Прогноз результатів голосування за резолюцію США і Угорщини:
За - 7
Проти - 143
Утрималися - 41
Не голосували - 2
Резолюція не прийнята
показати весь коментар
24.02.2025 11:37 Відповісти
США в ООН стають на сторону агресора і втрачають свій імідж світового геополітичного центру сили. Я не знаю чи зробить Трамп Америку великою, але думаю що він нанесе непоправної шкоди американській політиці та іміджу!
показати весь коментар
24.02.2025 11:48 Відповісти
Хотілось би. Подивимось. Боюсь *за* буде більше.
показати весь коментар
24.02.2025 12:20 Відповісти
показати весь коментар
24.02.2025 11:27 Відповісти

Трумп не перетворився, він ним завжди був.
показати весь коментар
24.02.2025 12:12 Відповісти
Кажу ж- Трамп ступив на дорогу війни з нами і Європою. Це не слова.
показати весь коментар
24.02.2025 11:29 Відповісти
Та шо хоч пиши у тих резолюціях ООНи! Москаля знищить український воїн,а не папірці з контори імпотентів!
показати весь коментар
24.02.2025 11:31 Відповісти
Трамп - все шо до мене говорили - наплювати і забути! - тепер слухаите шо я буду говорити
показати весь коментар
24.02.2025 11:31 Відповісти
Його сам маск після перекуру написав, а йому інопланетяни підказали
показати весь коментар
24.02.2025 11:31 Відповісти
Саме у такий час перевіряється здатність великих країн до принциповості, чесності й порядності у міжнародних відносинах! От і побачимо - як на РБ ООН проголосують два її постійні члени - Велика Британія та Франція! Який проект резолюції вони підтримають - Український спільно з ЄС, чи Штатівський! Саме у такі моменти перевіряється на іспит - на кого можна насправді покластися Україні, а кого не ображаючи, поки що мовчки, але послати услід за російським кораблем!
показати весь коментар
24.02.2025 11:32 Відповісти
Так радбез не голосуватиме за український проект. Лише генассамблея.
показати весь коментар
24.02.2025 13:18 Відповісти
Занесуть бабла різним Африкам - і підтримає.
показати весь коментар
24.02.2025 11:33 Відповісти
Яке кончене.
показати весь коментар
24.02.2025 11:33 Відповісти
Пора розпустити те ООН і заодно скасувать жванецькі конвекції
показати весь коментар
24.02.2025 11:35 Відповісти
А Тампон впевнений, що якісь країни Третього Світу, що живуть на гуманітарну допомогу, до нього дослухаються? Хоч може він з них когось згвалтує, а когось винагородить за слухняність, дуже цікаве голосування буде в ООН сьогодні по українському проекту резолюції, і по проекту Тампона, мабуть результати будуть вночі, але їх варто дочекатися.
показати весь коментар
24.02.2025 11:36 Відповісти
Йдіть на йух, американські рудоподібні, разом з орбаном, фіцо, ху...лом! Ви ж покидьки заявляли, що виходите з ООН, тож тихенько і пис...уйте!
показати весь коментар
24.02.2025 11:38 Відповісти
С дохлого скунса хоч вовни з під хвоста на чьолку?
показати весь коментар
24.02.2025 11:38 Відповісти
США не укладає мирну угоду, це справжнє вимагання збоку США від держави, яка знаходиться в скрутному становищі після багатьох років виснажливої війни. Не можна покладатися на США тільки тому, що це США. Зараз США тягнуть Україну на дно з повною байдужістю. Але чому? Тому, що в США у самих срака в економіці, вони зараз зосереджені на скороченні видатків і збиранні бабла де тільки можуть. Стратегічні підприємства США знаходяться на межі банкрутства і потребують значних вливань збоку держави, їх менеджери докерувалися, крім того США мають надвеликий держборг. Трамп хоче вирішити частину власних проблем за рахунок України. Є велика ймовірність, що на США чекає серйозна криза.
показати весь коментар
24.02.2025 11:43 Відповісти
https://glavcom.ua/news/kriza-u-boeing-ta-intel-je-nadzvichajnoju-situatsijeju-dlja-ekonomiki-ssha-wsj--1027094.html
показати весь коментар
24.02.2025 11:48 Відповісти
https://www.spiegel.de/wirtschaft/usa-wirtschaft-wird-immer-***********-von-reichen-a-55837c04-6f81-4b51-ab0d-5c42d5c49f5e
показати весь коментар
24.02.2025 12:08 Відповісти
Сьогодні - історичний момент ,, в підсумках голосування в ООН побачимо США в одній компашці з Північною Кореєєю , Білорашкою , Іраном , Еритреєю і іншими диктаторськими режимами світу .
показати весь коментар
24.02.2025 11:48 Відповісти
Ви навіть не уявляєте який страшний, фашистський зміст ховається у фразі»Зробимо Америку знову великою». Біда, що наші люди не вміють аналізувати. Усі дії вказують, що у пристарілого короля готовий план війни з Європою. Справа дуже короткого часу.
показати весь коментар
24.02.2025 11:50 Відповісти
Які там у.*****- трампофіли сумнівались, що трампакс козел і агент фсб?
показати весь коментар
24.02.2025 11:51 Відповісти
В основі філософії республіканців завжди було поняття "правильно-неправильно".
У Трампа - "вигідно-невигідно".
показати весь коментар
24.02.2025 12:06 Відповісти
Если учитывать первопричины указанные ******, то выходит что это все из за того что венгрию и словакию приняли в нато.
второе - если бы диктатор вислюк подписал бы соглашение о недрах Украины, то для трампа он легитивный, а если не подписал то нелегетивный, хм клоунада.
третье - выборов в сша больше не будет. трамп со своими швондерами скорее утопит американцев в крови, чем отдаст власть.
показати весь коментар
24.02.2025 12:20 Відповісти
"Єслі учітивать пєрвопрічіни..."
5...6 століть тому НАТО не було, а загарбницька політика на болотах залишається без змін. Щось скажете у відповідь?
показати весь коментар
24.02.2025 12:49 Відповісти
І не забувайте, що кацапня у намаганні розширення своїх колоній дісталася аж до Аляски, але за безцінь здуру продала Штатам, бо ж, знов таки, на чергову війну коштів у царя не вистачало.
показати весь коментар
24.02.2025 13:01 Відповісти
5-6 століть тому - була геть інша система міжнародного права. А у 1945 році створено ООН та ухвалено її статут. Не треба порівнювати: що було раніше - з тим, що встановили у 1945.
показати весь коментар
24.02.2025 13:23 Відповісти
Шановний, система міжнародного права--на папері, а бандитська, розбійницька психологія агресора--в голові у цього самого агресора. Тому він і плює з високої горки на те право на правах сили по відношенню до слабких та ще й володіння ЯЗ.
показати весь коментар
24.02.2025 15:35 Відповісти
Вони ж збираються виходити з ООН, нащо цей цирк?
показати весь коментар
24.02.2025 12:27 Відповісти
пуйло так вимагає.
показати весь коментар
24.02.2025 13:03 Відповісти
Опричники Трампа вважають себе самими хитрими, а реальність зовсім не та. Московити натягують їх по повній, а вони вважають, що виграють.
показати весь коментар
24.02.2025 12:28 Відповісти
Жодного коментаря зі Штатів не видно...
Ау, українська діаспора Сполучених Штатів, як там справи у вас? Ваш президент вже знизив вам податки? Чи налагоджується вже життя опісля Байдена? Цікаво б було почути думку з приводу зміни влади пересічного безпартійного етнічного українця звідти.
Щось у тому проглядується дуже багато схожого: пуйло підіймає з колін московію, а трампон намагається "зробити Америку знову великою"...
показати весь коментар
24.02.2025 12:29 Відповісти
Шантаж це найулюбленіша розвага Трампа.
кацапи весь час провокують нас на ненависть до Америки. А тепер от і Трамп приєднався до їх ганебних ініціатив.
показати весь коментар
24.02.2025 13:11 Відповісти
Тампону це ще аукнеться, ....мерзота!!! ПНХ