10915 відвідувачів онлайн

Ознаки тортур мають 80% репатрійованих тіл із російських тюрем, - МВС

Ознаки тортур мають 80% репатрійованих тіл із російських тюрем

80% тіл з тієї кількості, які репатріюють із російських СІЗО і в’язниць, мають ознаки тортур.

Про це розповіла завідуюча відділом судово-медичної експертизи трупів бюро СМЕ Інна Падєй у фільмі "Повернення. Герої на щиті", передає "Укрінформ", повідомляє Цензор.НЕТ.

"80% тіл, які передані нам із СІЗО, в’язниць і так далі, на них ми знаходимо ознаки тортур. Але що таке тортури? Що це - застосування фізичної сили, застосування певних знарядь, наприклад, які проводять електричний струм, або позбавлення людини просто життєво необхідних потреб, таких як їжа, меддопомога? Це вважається тортурами? Я вважаю, що це тортури", - розповіла Падєй.

Вона виокремила дві категорії саме репатрійованих тіл - це тіла, які доставляють із зони бойових дій, і ті тіла, які доставляють із спецустанов РФ, таких, як в’язниці, СІЗО, їхні госпіталі.

"Вони доставляються не тільки у гнильних змінах, але і у стані дуже вираженої критичної кахексії - це критичне фізіологічне виснаження організму, коли людину позбавляють елементарних речей, таких, як їжа, меддопомога, позбавляють нормальних умов перебування, від чого людина хворіє, страждає і помирає", - розповіла посадовиця.

За її словами, давність настання смерті встановити дуже важко на репатрійованих тілах, оскільки вони доставляються не відразу після смерті, а через якийсь часовий проміжок, який може бути від тижнів до навіть років.

Своєю чергою перший заступник голови Нацполіції України – начальник Головного слідчого управління НПУ Максим Цуцкірідзе запевнив, що слідчі НПУ максимально залучені до процесів ідентифікації тіл українських героїв - як повернутих із лінії бойового зіткнення побратимами, так і тих тіл, які правоохоронці отримують за результатами репатріаційних процесів.

"Усі кримінальні провадження по безвісти зниклим особам за особливих обставин розслідуються саме слідчими НПУ. Кримінальне провадження буде розслідуватися доти, доки не буде ідентифікована особа", - сказав Цуцкірідзе.

Він розповів, що заяву про зникнення безвісти громадянина може подати будь-яка людина, якій стали відомі дані щодо можливого факту безвісти зникнення особи. Зокрема, це може бути командир військової частини, побратим, рідні, близькі, які втратили зв’язок із своїм військовим - будь-хто, хто має інформацію про факт зникнення.

Топ коментарі
+7
все що може МВС - це киздіти

воювати не може (с) міністр мусорів клименко
показати весь коментар
05.03.2025 17:31 Відповісти
+3
в усіх фільмах голівуду військові та розвідники сша завжди піддавалися страшним тортурам з боку кацапів (джон рембо, ітан хант, до прикладу, яких так любить рудий донні)
проте, певно, рудий донні того голівудського кіна не дивився...
@уйло для донні друг
показати весь коментар
05.03.2025 17:37 Відповісти
+3
венс та трумп в соцмережах такого не знаходили....
так що вділи костюми і розійшлися
показати весь коментар
05.03.2025 17:42 Відповісти

Завантаження...