5668 відвідувачів онлайн

Росія звертається до компаній щодо зняття санкцій, зокрема обмежень на платежі в доларах, - Reuters

США запровадили санкції проти трьох російських компаній та низки кораблів РФ

Міністерство промисловості та торгівлі Росії звернулося до компаній з проханням вказати, які санкції найбільше впливають на їхній бізнес, зокрема обмеження на платежі в доларах.

Про це повідомляє Reuters, інформує Цензор.НЕТ.

Як пише видання, офіційне запитання було розіслано через форму для заповнення, в якій бізнесам потрібно було вказати найбільш болючі обмеження. Однією з найбільших проблем для бізнесу стало обмеження платежів у доларах, а також санкції проти нафтових танкерів та інших енергетичних санкцій.

Після того, як великим російським банкам було заборонено використовувати систему SWIFT у 2022 році, компанії почали шукати обхідні шляхи для здійснення платежів через інші валюти та країни. Проте доступ до міжнародних платіжних систем лишався серйозною проблемою, що значно ускладнювало міжнародні фінансові операції.

Зазначається, що Росія бачить зняття обмежень на банківські платежі як основний стимул для економіки, проте експерти зазначають, що це малоймовірно у короткостроковій перспективі. Аналітики вважають, що європейські санкції, ймовірно, не будуть скасовані, навіть якщо США погодяться пом'якшити свої обмеження, адже Європа має більш жорстку позицію щодо Москви.

Одним із найбільш болючих моментів для Росії залишаються санкції, що обмежують доступ до енергетичних ресурсів, зокрема проблеми з танкерами льодового класу та санкції проти великих нафтогазових компаній.

Санкції, накладені на російський тіньовий флот і мережі, що займаються постачанням нафти, також стали суттєвими перепонами для бізнесу. Близько 300 млрд доларів суверенних активів Росії, заморожених на Заході, зберігаються переважно в Європі, де позиція щодо Москви залишається більш жорсткою, ніж у США.

Також питання стосуються заморожених активів і обговорення європейських санкцій. Як зазначив державний секретар США Марко Рубіо, країни Європи мають визначитись, як діяти з цими санкціями в майбутньому.

Топ коментарі
+4
рашка вже надіється на бонуси від балачок зі США
показати весь коментар
13.03.2025 13:57 Відповісти
+3
Оці нюанси і вказують на реальні домовленності, а не вкиди в газетах.
Очевидно що зняття санкцій буде основною умовою "перемир'я". Перемир'я яке Україна "порушить" одразу як кацапня отримає назад заморожене бабло...
показати весь коментар
13.03.2025 13:57 Відповісти
+2
Що тут странного? Кацапи отримали гарантії зняття санкцій...
показати весь коментар
13.03.2025 13:59 Відповісти

Завантаження...