Україна не змінить ставлення до людей на ТОТ, яких змусили взяти російський паспорт, - МЗС

Будь-які папірці, які загарбники роздають на окупованих територіях, є для України нікчемними.
Про це сказав речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, передає Цензор.НЕТ із посиланням на LIGA.net.
У міністерстві закликали громадян України, які перебувають в окупації, використати "всі можливості" для повернення на територію, контрольовану українським урядом.
"Якщо вони мають таку можливість, то ми просимо їх розглянути такий виїзд з окупованих територій, враховуючи ці геноцидні політики російського режиму (з примусовою паспортизацією та депортацією українців. - Ред.)", - зазначив Тихий.
Речник також звернувся до таких громадян: "Ми, по-перше, пам'ятаємо про вас, боремося за вас, ми знаємо про вас, знаємо про людей, які бережуть Україну в серці, незважаючи ні на що, навіть на умови російської окупації".
По-друге, додав Тихий, Україна закликає людей в окупації діяти, виходячи з власної безпеки, й держава "прекрасно розуміє, в яких умовах ви сьогодні перебуваєте".
Для України "будь-які папірці", які видають окупанти, є нікчемними та не змінюють факту, що держава розглядає українців в окупації як своїх громадян, зауважив Тихий.
"Тому дійте, виходячи з власної безпеки: треба брати якісь папірці – беріть, для нас не змінює це вашого статусу, ми виходимо з вашої безпеки в першу чергу. Але знову ж таки наголошую, що найкращим рішенням, якщо така є можливість, є виїзд на територію, контрольовану Україною. Це позбавляє, власне, всіх загроз, які є (в окупації. - Ред.)", - підсумували в МЗС.