6903 відвідувача онлайн
8 629 21

Проросійську голову Гагаузії Гуцул арештували у Молдові

гуцул,путін,гагаузія

У Молдові суд заарештував голову Гагаузької автономії Євгенію Гуцул на 20 діб.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Гуцул затримали ввечері 25 березня в кишинівському аеропорту при спробі виїзду з країни. У Національному центрі боротьби з корупцією повідомили, що голову Гагаузії затримали на 72 години, захід ухвалений "у межах кримінальної справи".

Як розповів журналістам прокурор Адріан Скутару, звинувачення Гуцул висунуто за чотирма статтями: нелегальне фінансування виборчої кампанії на посаду голови Гагаузії у 2023 році, фальсифікація документів, фальсифікація декларацій, фальсифікація звітів про фінансування кампанії.

Щодо Гуцул молдавським слідством порушено дві кримінальні справи: про незаконне фінансування своєї політичної діяльності (про ввезення грошей з Росії) та про участь в організації протестів у Кишиневі у 2022 році.

Гуцул усі звинувачення відкидає.

Євгенію Гуцул було обрано очільницею регіону у травні 2023 року за підтримки олігарха-втікача Ілана Шора, якого Молдова засудила до 15 років за корупцію. Через звинувачення в підкупі виборців президентка Молдови Майя Санду відмовилася затверджувати Гуцул у складі уряду. У 2024 році Євросоюз включив Гуцул до списку санкцій за дестабілізацію ситуації в країні.

Гагаузія – переважно російськомовна автономна область Молдови. Вона традиційно виступає за зближення з Росією та проти інтеграції Молдови до ЄС.

Топ коментарі
+16
Добряче він нагадив в Гагаузії, на догоду фсбшникам московитам!
Такого зкацапленого лайна, і в Україні було чимало, за часів, двічі не судимого якунєвича!! Помічники його і тепер, на посадах в ОПУ КМУ ВРУ СБУ ГПУ…, а суддівський клан, отих «ДОБРОЧЕСНИХ», з майновими комплексами, як грязі…
Сирійці, молодці, дієво вішають і не розмусолюють, усю нечисть, що сиділа на загривках у Сирійців та жирувала!
показати весь коментар
29.03.2025 00:28 Відповісти
+9
Тюркоязичні християни. Завжди "прогиналися" під сильного. Було князівство Молдова - "прогиналися" під нього. Захопили Молдову турки - прогиналися під турків, паскудячи молдаванам. Захопили Молдову кацапи - прогиналися під кацапів, паскудячи молдаванам і туркам... Анексовували Молдову румуни - прогиналися під румун і молдован... Повернулися кацапи - знову паскудить молдованам почали...
Знав кілька сімей гагаузів у Криму - молодь розмовляла лише російською ... Гагаузьку мову знала лише одна бабуся, але їй діти забороняли говорить нею з внуками та правнуками - "чтобы детям язык не портила...".
показати весь коментар
29.03.2025 03:08 Відповісти
+7
політична гігієна це добре ….
показати весь коментар
29.03.2025 00:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
політична гігієна це добре ….
показати весь коментар
29.03.2025 00:03 Відповісти
Приднестровье исконно Молдовская земля и обменного фонда там много тысяч …
показати весь коментар
29.03.2025 00:06 Відповісти
Придністрянщина то споконвічна Українська земля, споконвіків заселена Українцями. Повернення Лівобережних земель раніше забраних в УРСР до складу України - то лише питання часу. І вже недалекого...
показати весь коментар
29.03.2025 15:59 Відповісти
Гагаузия вообще не обсуждается, ********** шаболду которую арестовали, на обмен тоже хорошо
показати весь коментар
29.03.2025 00:07 Відповісти
Вбивчий досвід чиновників Молдови у 90-х. Добровільно створити декілька російських анклавів із вивіскою " Гагаузія" на территорії Молдови, коли на них навіть ніхто особливо і не тиснув...
показати весь коментар
29.03.2025 00:08 Відповісти
Напевно кацапи тоді ввернули!
показати весь коментар
31.03.2025 17:15 Відповісти
Ні. Ніхто не тиснув. Люди при владі заклазали під себе вибухівку самі.
показати весь коментар
31.03.2025 20:19 Відповісти
Гагаузія це два хутори?
показати весь коментар
29.03.2025 00:19 Відповісти
Ось до чого приводять автономії !!!
показати весь коментар
29.03.2025 08:49 Відповісти
показати весь коментар
29.03.2025 00:28 Відповісти
Сирійці, молодці, дієво вішають і не розмусолюють👍
показати весь коментар
29.03.2025 00:58 Відповісти
Тобто ти за дiеве вiшання. Це добре.

Татаров с Портновым будут рады такой инициативе, у них давно готовы списки, кого бы они хотели повесить.

Или ты надеешься, что вешать будут хорошие плохих?
показати весь коментар
29.03.2025 07:18 Відповісти
Ви праві! Молодці! Татаров і портнов у спису йдуть першими, поруч з помічниками злочинців ригоАНАЛІВ!! Роботу цю, треба робити! Бо з люстрацією, вийшла, лише дитяча забава!
Незавершена робота у 2014 році щодо ригоАНАЛІВ та їх поплічників, помічників, радників, і таке інше, обернулася кривавим продовженням, у 2022 році!!
Уся робота, мала б бути зроблена, ще у часи агресії московитів проти Тузли! Але, де сьогодні кучма з отими челядниками, хєнєралами-армії, у лампасах, генПрокурвами??? Повтікали з України, але так і утримуються, на пенсіях та соцПакетах, на шиї Українців!
показати весь коментар
29.03.2025 10:27 Відповісти
Похоже вы не поняли сути моего комментария. Упрощу.

Когда появится право вешания, с чего вы взяли, что будете вешать ВЫ, а не ВАС?
показати весь коментар
29.03.2025 18:22 Відповісти
Кто это ОН? Если это она! Насчёт сирийцев то чему вы радуетесь клановым разборкам? Религиозным войнам народ как всегда используют втёмную- а потом революция сжирает тех кто делал революцию с оружием в руках-- а результатами воспользуются те же лица что и были раньше...
показати весь коментар
29.03.2025 07:53 Відповісти
В Сирії ніяка не кланова війна. Там громадянська війна на релігійній основі. Зараз перемогли сунніти терористичного толку.
показати весь коментар
29.03.2025 09:16 Відповісти
Тюркоязичні християни. Завжди "прогиналися" під сильного. Було князівство Молдова - "прогиналися" під нього. Захопили Молдову турки - прогиналися під турків, паскудячи молдаванам. Захопили Молдову кацапи - прогиналися під кацапів, паскудячи молдаванам і туркам... Анексовували Молдову румуни - прогиналися під румун і молдован... Повернулися кацапи - знову паскудить молдованам почали...
Знав кілька сімей гагаузів у Криму - молодь розмовляла лише російською ... Гагаузьку мову знала лише одна бабуся, але їй діти забороняли говорить нею з внуками та правнуками - "чтобы детям язык не портила...".
показати весь коментар
29.03.2025 03:08 Відповісти
Защита демократии - это не движение к диктатуре. Защита демократии - это защита демократии.
показати весь коментар
29.03.2025 08:20 Відповісти
Нагадайте про це "королеві Урсулі".)