7929 відвідувачів онлайн
1 652 29

Країни НАТО готові замовляти українську зброю, яка у багатьох випадках краща, ніж західна, - Сибіга

Сибіга у 80 річницю Ялтинської конференції застеріг партнерів

Партнери по НАТО мають інтерес спроможностей української оборонної промисловості, готові інвестувати в розвиток оборонних підприємств та користуватися їх продукцією.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми чітко зараз говоримо, що наш пріоритет – це наша оборонна промисловість. Ми здивували світ нашими спроможностями. Вчора лунали пропозиції вже про замовлення напряму у наших виробників типів зброї, яку ми виробляємо в Україні і яка в багатьох випадках набагато краща, ніж західні зразки. Йшлося також про інвестування, і це буде нова сторінка, нова якість підтримки нашого оборонного сектору", - зазначив глава МЗС.

Міністр зауважив, що українська делегація надала партнерам дані про відсоткове завантаження оборонного комплексу. Українські представники розповіли також про дефіцит фінансування в умовах війни та про нестачу додаткових фондів, які б дали змогу повною мірою завантажити оборонні виробництва.

"Все це ми довели до наших партнерів, які дуже добре зараз орієнтується в наших реаліях. Ми говорили також про деякі бюрократичні перешкоди, тому що вони дуже прагматичні й практичні люди. У нас відбувся діалог, яким чином створити максимально сприятливі умови для нарощування спроможностей нашого оборонного сектору з нашими партнерами", - зазначив Сибіга.

Він висловив упевненість, що партнери розуміють взаємовигідність співпраці з Україною в оборонному секторі.

"Вони всі розуміють, що це взаємовигідна співпраця, що у майбутньому вони потребуватимуть наших знань і досвіду і що теперішня участь в допомозі для України – це інвестиція також у майбутнє європейської безпеки. Наші друзі й союзники розглядають наш оборонний комплекс вже як частину європейського комплексу, яка є взаємосумісною та взаємодоповнюючою. Це також дуже важливо", - підкреслив міністр закордонних справ України.

Топ коментарі
+11
Зате Зе Міністерство Оборони НЕ ГОТОВЄ замовляти 90% українську зброю!
Бо тільки 10% виробляються "правильними" виробниками, якім дозволено отримувати мільярдні відкати.
показати весь коментар
04.04.2025 17:10 Відповісти
+5
Українську Зірку Смерті вже замовляють? ..як там вона - паляниця чи трембіта ?
показати весь коментар
04.04.2025 16:55 Відповісти
+5
яку яку зброю😃 в кого а кого?😬
люди, та витрійть хто небуть йому носа
показати весь коментар
04.04.2025 17:01 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Українську Зірку Смерті вже замовляють? ..як там вона - паляниця чи трембіта ?
показати весь коментар
04.04.2025 16:55 Відповісти
А якої це зброї у нас надлишок?Ау?Оце прям дууууже цікаво?Що ж нам прям не потрібне?
показати весь коментар
04.04.2025 17:33 Відповісти
а запитайте у зельоної гниди Сибіги ..у нього схоже дохера
показати весь коментар
04.04.2025 17:50 Відповісти
Грошей даси? Надлишок викупити...
показати весь коментар
04.04.2025 18:01 Відповісти
А чого у нас "надлишок"?
показати весь коментар
04.04.2025 18:23 Відповісти
Бо люди своє виробництво РОЗВИВАЮТЬ.
показати весь коментар
04.04.2025 22:17 Відповісти
Гуд.Так що все таки у нас в" надлишку"?Що міноборони не закупляє?Чим зсу забезпечене вище потреби?
показати весь коментар
04.04.2025 23:09 Відповісти
Байонети до ак47
показати весь коментар
04.04.2025 18:13 Відповісти
Напрямок правильний, замовлення треба оформляти, та завдаток брати, а готову продукцію можна відправляти років через два-три, як роблять всі виробники збої. Тим більше результат є як це говориться на лице.
P.S. головне гроші правильно інвестувати, а не пиз...дити, а потім під угоду із слідством справи закривати
показати весь коментар
05.04.2025 18:10 Відповісти
Маячня."За 2-3 роки відправляють" коли вже замовленнями забиті оті 2-3 р.І хто фірмам які знаходяться в воюючій та пррсякнутій корупцією країні завдатки давати?І ще раз-яка зброя у нас в надлишку?Яка зброя на сході вже не потрібна?
показати весь коментар
05.04.2025 18:34 Відповісти
яку яку зброю😃 в кого а кого?😬
люди, та витрійть хто небуть йому носа
показати весь коментар
04.04.2025 17:01 Відповісти
Да віддайте ви все, наші воїни могут і с дерьмом воювати, тім паче що ваших дітей там не має.
показати весь коментар
04.04.2025 17:01 Відповісти
Зате Зе Міністерство Оборони НЕ ГОТОВЄ замовляти 90% українську зброю!
Бо тільки 10% виробляються "правильними" виробниками, якім дозволено отримувати мільярдні відкати.
показати весь коментар
04.04.2025 17:10 Відповісти
Виробники отримують відкати..?
Ти дурень?
показати весь коментар
04.04.2025 18:04 Відповісти
тобі всю схему розписати та всі відсотки скільки-куди-як-кому сказати?
чи ти просто переймаєшся не дуже точними визначеннями та термінами?
показати весь коментар
04.04.2025 18:13 Відповісти
Якщо виключити фактор корупції і тд,
Та відповісти на питання серйозно:
То, окрім якості зброї є ще безліч факторів, які стають на перешкоді таким замовленням:
1. Сертифікація та проходження випробувань перед комісіях НАТО - на це виробники витрачають багато зусиль та грошей, окрім того, що витрачається на виробництво.
2. Супровідні структури та підтримка - окрім самої зброї потрібно БЕЗЛІЧ інструментів, документів, курсів, документацій на НАВЧАННЯ у її використанні, на її ОБСЛУГОВУВАННЯ, на її РЕМОНТ. Вам може здаватися, що це не важливо, що "самі розберуться", але у розвинутих країнах та бюрократіях це так НЕ ПРАЦЮЄ.
3. Потрібна БАГАТОРІЧНА ГАРАНТОВАНА підтримка зброї. Розумні люди не будуть купувати дороге обладнання, якому НЕ ГАРАНТОВАНА кваліфікована підтримка через 2-3-...-10 років. А у нас НІХТО не може гарантувати, що цей виробник буде існувати навіть через ОДИН рік після продажу.
4. Державні структури, і особливо військові купують обладнання ВЕЛИКИМИ ПАРТІЯМИ та ще й СЕРІЯМИ, що би оснастити ВСЮ армію, як най мога більш ОДНОМАНІТНОЮ зброєю (це у нас, у стані війни, беремо "те що дають", не дивлячись на "вінегрет").
Тому, забажанки продавати зброю НАТО - МРІЇ ДУРАКА!
Максимум, на що можемо розраховувати - продавати ліцензії та тех документацію західним виробникам, які мають і потужності для виробництва, і потужності для обслуговування, і гарантії подальшого свого існування.
показати весь коментар
04.04.2025 17:29 Відповісти
зельона гнида сибіга думкою багатіє )
показати весь коментар
04.04.2025 18:55 Відповісти
ну, нарешті.
є куди списати браковані міни.
молодці, зелені гніди. вигадки афер працюють дуже добре.
показати весь коментар
04.04.2025 17:31 Відповісти
Особенно пустые снаряды ,они подойдут для новобранцев на занятиях как "безопасные" реальные муляжи.
показати весь коментар
04.04.2025 17:47 Відповісти
за вітчизняними мінометними пострілами натівці вже в черги стають. щоб зрозуміти яке рукодупе створіння могло таке зліпити.
показати весь коментар
04.04.2025 17:55 Відповісти
А МО України замовляє зброю в Українських виробників?
показати весь коментар
04.04.2025 18:00 Відповісти
Тобто виходить у нас не вистачає озброєння на передовій, а ми маємо надлишок виробництва тільки не маємо грошей на неї...
То для чого піднімати зарплати чиновникам і в результаті пенсії, може краще було ті гроші спрямувати на озброєння...
показати весь коментар
04.04.2025 18:02 Відповісти
Клоуни.
показати весь коментар
04.04.2025 18:03 Відповісти
Тут главное не окацапиться и не начать волать что 'у нас лучшее в мире' все как делают козломордые.
показати весь коментар
04.04.2025 18:11 Відповісти
Може хоч так справа зрушиться з одиночних екземплярів і стане на конвеєр.
показати весь коментар
04.04.2025 18:37 Відповісти
Вот и до "аналоговнетов" дошли. Дальше будет.
показати весь коментар
04.04.2025 19:44 Відповісти
Знайомтесь - Сибіга -міністр закордонних справ НАТО
показати весь коментар
04.04.2025 20:34 Відповісти
мильён дронов надо? покажи бабки
показати весь коментар
04.04.2025 20:40 Відповісти
Вибачте щодо порожніх "снарядів та мін", з роз'яснення військового з України: вони снаряди та міни були заповнені "кукурудзяними качанами та порізаними шматками картону" і ніхто не заарештований за саботаж і тероризм під час війни.
показати весь коментар
04.04.2025 22:53 Відповісти