На окупованих територіях Донбасу зростає відчуття розпачу й ізоляції, - ООН
Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Центр новин ООН, про це заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.
"Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції у величезного числа людей - понад три мільйони, які намагаються виживати в зоні конфлікту. Люди почуваються покинутими. Вони терміново потребують більшого захисту і підтримки", - зазначив він.
За його даними, із 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року загинуло 78 цивільних осіб, загальна кількість жертв перевищила 30 тис. осіб: 9 160 убитих і 21 тисяча поранених.
У доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яку оприлюднила голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фейзер, йдеться про те, що в зоні конфлікту багато будинків пошкоджено і розграбовано мародерами. Місцеві адміністрації не функціонують, а доступ до суспільних послуг, як мінімум, обмежений. Вода і продукти харчування коштують дорого, їх важко отримати. Блокпости серйозно ускладнюють свободу пересування.
Жителі територій, контрольованих збройними групами, живуть в умовах повної відсутності законності та правопорядку. Звідти надходять повідомлення про незаконні затримання, тортури і відсутність доступу до реальних механізмів правового захисту.
У доповіді повідомляється про нещодавню хвилю затримань у самопроголошеній "Донецької Народній Республіці", що призвела до ще більших обмежень права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань та асоціацій, свободи віросповідання.
Вот она - вся суть грёбаного "русского мира" и Таёжного союза: