США пропонують Європі замінити російський газ ізраїльським, - Bloomberg
США пропонують Європі різко скоротити свою залежність від російського газу, замінивши його газом з Ізраїлю.
З такою пропозицією виступив міністр енергетики США Ернест Моніз в інтерв'ю агентству Bloomberg, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ru.Моніз зазначає, що Ізраїль має величезні запаси газу, які країна могла б експортувати, а новий газовий маршрут він називає "потенційно новим стратегічним газопроводом".
"Насамперед у реалізації цього проекту є суцільні економічні та енергетичні переваги. Європа змогла б різко знизити свою енергозалежність від Росії, а Ізраїль зміг би зібльшити свої поставки арабським сусідам", - заявив міністр.
Моніз сподівається, що Ізраїль зможе подолати внутрішні чинники, які стримують розвиток видобутку газу в середземноморському газовому басейні. Йдеться про один із найбільших родовищ на шельфі Середземного моря, який отримало назву "Левіафан". За оцінками геологічної служби США, запаси родовища становлять близько 3,5 трлн кубометрів газу.
Складнощі з реалізацією газового проекту, вартість якого оцінюється в $20 млрд, пов'язані з рішенням Вищого суду країни, який заблокував пропозицію уряду про розвиток нафтогазового родовища та розширення експортних поставок.
Топ коментарі
+55 Андрей Мироненко
показати весь коментар
08.04.2016 22:11 Відповісти Посилання +43 Влад ВВВ #283064
показати весь коментар
08.04.2016 22:15 Відповісти Посилання +39 Murlin Murloff
показати весь коментар
08.04.2016 22:11 Відповісти Посилання