Після великоднього затишшя ситуація в зоні АТО погіршується, - генсек ОБСЄ Заньєр
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Кореспондент", про це в інтерв'ю журналістам у понеділок в Києві сказав генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр.
"Під час великодніх свят ми бачили, що домовленості про припинення вогню здебільшого дотримувалися. Однак зараз спостерігаємо повернення тенденції попередніх місяців - більшої кількості випадків порушення режиму припинення вогню, і в деяких районах дійсно майже відновлення бойових дій", - сказав він.
"Очевидно, що ми дуже стурбовані цією тенденцією і шукаємо шляхи повернення деескалації", - підкреслив генсек.
Він також зазначив, що проросійські бойовики ведуть вогонь з важкого озброєння, захованого в житлових районах.
Серед основних проблем, з якими стикаються співробітники ОБСЄ, Заньєр назвав перешкоджання пересуванню спостерігачів. "У деяких випадках, особливо на боці НЗФ, у нас були епізоди переслідування. Один раз патруль був обстріляний. І це було далеко від лінії зіткнення. Також були випадки залякування. Для нас вкрай важливо мати безперешкодний доступ для отримання максимальної картини", - додав генсек.
Він поінформував, що спеціально прибув в Україну для обговорення з керівниками СММ ОБСЄ поточної ситуації, з керівництвом країни зустрічі не заплановані.
Зазначимо, за даними штабу АТО, за день зафіксовано п'ять обстрілів сепаратистами.
[Зображення недоступне]