9040 відвідувачів онлайн
37 556 43

В Україні вводиться Єдиний реєстр боржників

Верховна Рада України прийняла закон України "Про виконавче провадження" (2507А).

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН, за таке рішення проголосували 253 із 373 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом вводиться інститут приватних виконавців і формування Єдиного реєстру боржників.

При цьому визначено перелік рішень, які не можуть виконуватися приватними виконавцями. Так, приватний виконавець не здійснює примусове виконання рішень про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод в побаченні з дитиною; рішень, за якими боржником є держава, державні органи, Національний банк України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави в статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків, та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету; рішень, за якими боржником є юридична особа, примусова реалізація майна якої заборонена відповідно до закону; рішень, за якими стягувачами є держава, державні органи.

Читайте також: Мін'юст виклав у відкритий доступ реєстр юридичних і фізичних осіб

Також приватний виконавець здійснює примусове виконання рішень адміністративних судів та рішень Європейського суду з прав людини; рішень, які передбачають вчинення дій щодо майна державної або комунальної власності; рішень про виселення і вселення фізичних осіб; рішень, за якими боржниками є діти або фізичні особи, визнані недієздатними або цивільна дієздатність яких обмежена; рішень про конфіскацію майна; рішень, виконання яких віднесено цим Законом безпосередньо до повноважень інших органів, які не є органами примусового виконання.

Законом визначено, коли приватний виконавець має право повернути виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання.

Відповідно до закону, реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.

Вільний і безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України в мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та друку інформації, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних і програмних засобів, без обмежень і цілодобово.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Хапуги бояться створити Антикорупційний суд", - активісти під Радою протестують проти спроб заблокувати створення Антикорупційного суду. ВІДЕО

Також законом передбачено формування Єдиного реєстру боржників - систематизованої бази даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників і запобігання відчуження боржниками майна.

Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими і розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

Реєстрація боржника в Єдиному реєстрі боржників не звільняє його від виконання рішення.

Відповідно до закону, під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи і кошти, в тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, в тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних і реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України спільно з державними органами, які забезпечують їх ведення.

Крім того, законом визначено порядок виплати стягнених грошових сум.
Топ коментарі
+27
как насчет единого реестра "пойман и выпущен под залог"?
показати весь коментар
02.06.2016 17:03 Відповісти
+21
рейдеров и коллекторов легализировали, и это при том что судебная "реформа" даже ещё не началась... Украину ждут "весёлые" времена.
показати весь коментар
02.06.2016 17:10 Відповісти
+19
А єдиний реєстр офшорніків буде?
показати весь коментар
02.06.2016 17:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
как насчет единого реестра "пойман и выпущен под залог"?
показати весь коментар
02.06.2016 17:03 Відповісти
И с расценками.
показати весь коментар
02.06.2016 17:21 Відповісти
первый хряк янукович надеюсь???
показати весь коментар
02.06.2016 17:03 Відповісти
Скорее придут исполнители от него.
показати весь коментар
02.06.2016 17:22 Відповісти
Последняя рубашка должна быть всегда выстирана, выглажена и лежать в запечатанном пакете, на случай прихода судебных исполнителей. Если рубашки нет, то можно повесить на грудь плакат: "Пошли все нахер, кому должен, всем прощаю"
показати весь коментар
02.06.2016 17:06 Відповісти
а я сподіваюсь що хтось таки пристрілить двох - тьох попрошайок судових виконавців
показати весь коментар
02.06.2016 17:10 Відповісти
уже был один такой, его застрелили
показати весь коментар
02.06.2016 17:22 Відповісти
https://censor.net/news/389900/apellyatsionnyyi_sud_priznal_nezakonnymi_penyu_po_kreditu_i_konfiskatsiyu_doma_izza_kotoryh_oleg_gapon
показати весь коментар
02.06.2016 17:40 Відповісти
В Украине вводится Единый реестр должников - Цензор.НЕТ 8992
показати весь коментар
02.06.2016 17:06 Відповісти
А работодатели не выплачивающие ЗП тоже будут в этих списках? Какая там сейчас сумма задолженности по ЗП по Украине?
показати весь коментар
02.06.2016 17:08 Відповісти
А єдиний реєстр офшорніків буде?
показати весь коментар
02.06.2016 17:08 Відповісти
рейдеров и коллекторов легализировали, и это при том что судебная "реформа" даже ещё не началась... Украину ждут "весёлые" времена.
показати весь коментар
02.06.2016 17:10 Відповісти
Это раньше они рейдерами были, поэтому депутаты и иные власть имущие, в случае залета, скрывали свои отношения, а теперь все законно, не удивлюсь, если эту армию еще и вооружат.
показати весь коментар
02.06.2016 17:20 Відповісти
В Украине вводится Единый реестр должников - Цензор.НЕТ 3399
показати весь коментар
02.06.2016 17:13 Відповісти
Та не сберегательную - что там сберегать? Исполнительный лист бабка прочитала. Или бравые хлопцы-коллекторы ей его прочитали по мобилке.
показати весь коментар
02.06.2016 17:29 Відповісти
Здавствуй рекет? Пэдро меня переиграл,я думал Моторылый в ВР пойдет от Лугандонского отделения БПП,но скорее всего он пойдет в службу исполнителей,"Моторылый,Гиви и Сопля",звучит?
показати весь коментар
02.06.2016 17:20 Відповісти
Да уж! Вот мы и доигрались. Учитывая то, что народ обнищал и не способен платить по кредитам, за коммуналку и т.д. Предлагаю легализовать продажу лицензий на отстрел частных исполнителей.
показати весь коментар
02.06.2016 17:21 Відповісти
Видать столько надо переделить, что официальные структуры уже не справляются, а может это легализация частных банд?
показати весь коментар
02.06.2016 17:25 Відповісти
С введением новых тарифов на ЖКХ этот реестр будет совпадать с реестром избиратетей. Кроме 0,1 % счастливчиков-олигархов. К чему и стремились, собственно. Как будет упрощен документооборот. Еще одна рехворма.
показати весь коментар
02.06.2016 17:28 Відповісти
закончится всё тем что перебьют всех исполнителей . а там возьмутся и за тех кто эти законы строчит.
показати весь коментар
02.06.2016 17:29 Відповісти
Такі ви герої. Міг би навести кучу майже детективних історій про злісних неплатників аліментів, які успішно не платять гроші. А діточки між іншим молочка хочуть, а воно нині дороге. Гроші то вибивають виконавці.
показати весь коментар
02.06.2016 17:40 Відповісти
к тебе просто эти безпредельщики без суда и следствия не приходили. А про диточок - это детективные истории (хоть это я и не отрицаю). да только раньше я мог им писды навалять а теперь эти суки законом прикрыты.
показати весь коментар
02.06.2016 17:58 Відповісти
Слідуючі вибори в Україні виграє Путлєр. До ворожки і ходити не потрібно.
показати весь коментар
02.06.2016 17:39 Відповісти
вперед!!- к частному парламенту, КМ - частных ментов, прокуратуру, суд.. нормалненько...
показати весь коментар
02.06.2016 17:46 Відповісти
А когда будет закон о банкротстве частных лиц ? Или этого не допустят, быдло хозяину должно пожизненно. И дети и внуки будут в кабале.
показати весь коментар
02.06.2016 17:58 Відповісти
А реестр офшорников когда сделают???
показати весь коментар
02.06.2016 18:17 Відповісти
ублюдки голосовавшие в один тур могут радоваться
показати весь коментар
02.06.2016 18:39 Відповісти
Сеня, а вам не кажется, что называть людей юблюдками как минимум не красиво!?
показати весь коментар
02.06.2016 19:11 Відповісти
нерасиво это когда мылыция ширевом торгует
показати весь коментар
02.06.2016 19:30 Відповісти
и людишек убивает
показати весь коментар
02.06.2016 19:31 Відповісти
В Украине вводится Единый реестр должников - Цензор.НЕТ 4268
показати весь коментар
02.06.2016 18:40 Відповісти
Раньше украинцы занимались торговлей. Теперь будем отнимать. В 33-м тоже частные исполнители перестарались?
показати весь коментар
02.06.2016 18:54 Відповісти
Промышленное имущество распилили, теперь начали распил частного.
показати весь коментар
02.06.2016 19:26 Відповісти
у барыги мусора на броневиках с пулемётами, на них вся надёжа
показати весь коментар
02.06.2016 19:32 Відповісти
а єдиного реєстра офшорників не ввели ???
показати весь коментар
02.06.2016 19:52 Відповісти
хаха - при выезде этих банд за границу их просто перестреляют
показати весь коментар
02.06.2016 20:10 Відповісти
Коллекторам разрешили выбивать имущество по исполнительной записи нотариусов.
Стаття 3. Рішення, які підлягають примусовому виконанню
...
3) виконавчих написів нотаріусів

...
показати весь коментар
02.06.2016 23:00 Відповісти
Люди,це добре,що декотрі тут коменти з юмором,но прочитайте цей закон уважно.Ми фактично повернулись в 90-ті.Но в принципі так нам і треба.Один політик,ще за часів Кучми казав,що народ це вівці,яку ,а силові структури,це пси,які мають держати це стадо в кошарі,щоб не розбіглися.Скажіть дякую Майдану,вони беззаперечно добре почали,але просто не закінчили почате.Скинули одних ублюдків,а привели таких же.
показати весь коментар
03.06.2016 00:07 Відповісти