Українські археологи відмовилися від пропозицій РФ працювати в окупованому Криму
Українські археологи не втратили інтересу до Криму, але не їдуть на розкопки на анексований Росією півострів з принципових міркувань.
Про це заявив у ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії співробітник Інституту археології Національної академії наук України В'ячеслав Баранов, передає Цензор.НЕТ."Не поїдуть з принципових міркувань, тому що з Росії такі пропозиції надходили активно. До анексії була практика, що українські дослідники брали "відкриті листи", а продовжували працювати ті російські експедиції, які там працювали по 40 - 50 років. Вони продовжували працювати за українським законодавством. І росіяни після анексії намагалися пролонгувати таку схему. Вчені за фактом визнали б анексію, але цього не відбулося, слава Богу", - сказав він.
За словами вченого, також в українському академічному середовищі заборонені всі офіційні контакти з Російською Федерацією. "Це виключно може бути особиста ініціатива дослідника, в цьому випадку він їде за якимись своїми каналами. На офіційному рівні контакти досить активно розірвані", - зазначив він.
Після введення зарубіжних санкцій з Криму пішли всі міжнародні археологічні експедиції і повністю припинилося міжнародне фінансування археологічних розкопок.
Топ коментарі
+18 Русскоязычный
показати весь коментар
16.06.2016 11:29 Відповісти Посилання +18 Филипп Филиппович Преображенск
показати весь коментар
16.06.2016 11:40 Відповісти Посилання +13 Андрей Андреев #307179
показати весь коментар
16.06.2016 11:46 Відповісти Посилання