Полігони і звалища займають близько 5% площі України
Про це пише журналіст "Цензор.НЕТ" Вікторія Ясинська в статті "Наші хвороби, онкологія - це ті гроші, які ми заощадили на тарифі на переробку сміття".
На звалища вивозять і батарейки, і енергозберігаючі або люмінесцентні лампочки - предмети, які, в принципі, повинні перероблятися. Щороку в Україні утворюється десь близько 14 мільйонів тонн відходів. Наразі, згідно зі статистичними даними, в країні існує понад 6 тисяч санкціонованих полігонів і звалищ і понад 32 тисяч несанкціонованих.
"І ці майже 33 тисячі - це те, що порахували, а скільки їх просто за містом, які не ввійшли до статистики?" - помічає активіст, координатор громадської ініціативи "Зелене Світло" Олена Колтик.
"Тільки 50% відходів Києва вивозять на полігон у Підгірцях, ще 20% - потрапляє на завод" Енергія " на Харківському масиві. А куди діваються ще 20% сміття - це велика тема для розслідування", - підкреслила Колтик.
Крім перевізників, які довозять сміття за призначенням, існує ще низка тих, які збирають його в місті, але куди воно дівається після збору - невідомо. Це так звані "сірі" перевізники - підприємства, які укладають договори з організаціями або окремими жителями. Їхні послуги з вивезення сміття - дешевші, але при цьому ніхто не контролює, куди насправді вони вивозять відходи.
Загалом, всю ситуацію, яка склалася в країні з відходами, можна назвати неконтрольованою. І найголовніший момент, що навіть санкціоноване поховання вже не вирішує проблеми засмічення країни. Сміття стає все більше, а такого явища як переробка відходів у країні практично не існує.
Топ коментарі
+4 Irada
показати весь коментар
25.06.2016 12:07 Відповісти Посилання +1 Фудзи
показати весь коментар
25.06.2016 12:05 Відповісти Посилання +1 Фудзи
показати весь коментар
25.06.2016 12:05 Відповісти Посилання