Гібралтар і Шотландія почали переговори про збереження членства в Євросоюзі
Гібралтар розпочав із Шотландією переговори про розроблення спільних дій, спрямованих на збереження членства цих частин Великобританії в ЄС, передає Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.
Головний міністр Гібралтару Фабіан Рікардо розповів BBC про те, що він обговорює цю тему з першим міністром Шотландії Ніколою Стерджен, яка також підтвердила британській телерадіокорпорації інформацію про ці переговори. Не виключено, що до цих переговорів може приєднатися і Північна Ірландія. Жителі цих трьох частин Великобританії проголосували за збереження членства країни в ЄС.
"Я можу уявити собі ситуацію, за якої одні частини Великобританії вийдуть (з ЄС. - Ред.), а інші залишаться. Це означає, що нам не потрібно буде знову подавати заявку на прийом (в ЄС. - Ред.) - ми просто залишимося в ЄС, маючи в своєму розпорядженні ту заявку, яка у Великобританії є зараз", - сказав Рікардо.
Нагадаємо, за результатами референдуму, що відбувся 23 червня й отримав назву Brexit, 51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС. Після оголошення результатів прем'єр-міністр Кемерон заявив, що піде з поста восени цього року. Президент Європейської ради Дональд Туск, коментуючи результати британського референдуму, заявив, що ЄС рішуче налаштований зберегти єдність на рівні 27 країн. Крім політичної кризи, Brexit також сильно вплинув на світову і британську економіки: вже під час підрахунку голосів на світових ринках і біржах почався обвал, а курс британського фунта впав до 30-річного мінімуму.
Лідери ЄС у спільній заяві виступили за швидкий розрив із Великобританією і закликали задіяти ст. 50 Лісабонської угоди про Євросоюз, відповідно до якої Великобританія повинна направити формальне звернення в ЄС, після чого почнуться переговори про розрив. Вони не можуть тривати більше як два роки. Лідери Євросоюзу підкреслюють, що готові до переговорів із Великобританією. Доти, поки вони не завершаться, держава буде членом Євросоюзу і буде зобов'язана виконувати всі нормативні акти ЄС.
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що, незважаючи на результати референдуму, Великобританія залишається ключовим другом і партнером України. А Президент Петро Порошенко розраховує, що санкції проти Росії як країни-агресора будуть продовжені.
Головний міністр Гібралтару Фабіан Рікардо розповів BBC про те, що він обговорює цю тему з першим міністром Шотландії Ніколою Стерджен, яка також підтвердила британській телерадіокорпорації інформацію про ці переговори. Не виключено, що до цих переговорів може приєднатися і Північна Ірландія. Жителі цих трьох частин Великобританії проголосували за збереження членства країни в ЄС.
"Я можу уявити собі ситуацію, за якої одні частини Великобританії вийдуть (з ЄС. - Ред.), а інші залишаться. Це означає, що нам не потрібно буде знову подавати заявку на прийом (в ЄС. - Ред.) - ми просто залишимося в ЄС, маючи в своєму розпорядженні ту заявку, яка у Великобританії є зараз", - сказав Рікардо.
Нагадаємо, за результатами референдуму, що відбувся 23 червня й отримав назву Brexit, 51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС. Після оголошення результатів прем'єр-міністр Кемерон заявив, що піде з поста восени цього року. Президент Європейської ради Дональд Туск, коментуючи результати британського референдуму, заявив, що ЄС рішуче налаштований зберегти єдність на рівні 27 країн. Крім політичної кризи, Brexit також сильно вплинув на світову і британську економіки: вже під час підрахунку голосів на світових ринках і біржах почався обвал, а курс британського фунта впав до 30-річного мінімуму.
Лідери ЄС у спільній заяві виступили за швидкий розрив із Великобританією і закликали задіяти ст. 50 Лісабонської угоди про Євросоюз, відповідно до якої Великобританія повинна направити формальне звернення в ЄС, після чого почнуться переговори про розрив. Вони не можуть тривати більше як два роки. Лідери Євросоюзу підкреслюють, що готові до переговорів із Великобританією. Доти, поки вони не завершаться, держава буде членом Євросоюзу і буде зобов'язана виконувати всі нормативні акти ЄС.
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що, незважаючи на результати референдуму, Великобританія залишається ключовим другом і партнером України. А Президент Петро Порошенко розраховує, що санкції проти Росії як країни-агресора будуть продовжені.
У тори раскол. Меньше половины членов парламента от консерваторов поддерживают Brexit.
У лейбористов раскол. Корбину массово вменяют в вину неактивную позицию в кампании за сохранение в ЕС. В партии началась жестокая кадровая война.
Шотландия: http://www.abc.net.au/news/2016-06-26/sturgeon-to-negotiate-best-way-forward-for-scotland/7545104 предпримем все меры, чтобы остаться в ЕС , причем не просто отделиться от UK и вступить обратно в Евросоюз, а именно остаться, так как есть юридически неоспоримые результаты референдума 23 июня, где 2/3 шотландцев высказались за сохранение в ЕС.
Ирландия: https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/jun/24/northern-irish-peace-sacrificed-english-nationalism референдум о Brexit заложил мину под Белфастские мирные соглашения 1998 года , так как теперь между Ирландией и Северной Ирландией должна будет восстанавливаться граница, а отсутствие границы стало ключевым фактором, способствовавшим миру.
Гибралтар: https://www.thesun.co.uk/news/1347138/philip-hammond-admits-gibraltar-will-be-tougher-to-protect-after-brexit-referendum/ правительство UK признаёт, что «теперь защищать интересы жителей Гибралтара будет сложнее» - потому что он критически зависим от Испании с точки зрения экономики.
Англичане с удивлением выясняют, что на пресловутый вопрос миграции выход из ЕС не влияет вообще никак, и никуда ненавидимые ими мигранты после этого референдума не уедут, а никаких дополнительных денег от выхода Британия тоже не получит.
Поведение лидеров кампании за выход из ЕС в худшем случае напоминает строчку из песни БГ «попрятались, суки», в лучшем - невнятное блеяние про «мы ещё никуда не выходим» и «нет необходимости быстро выходить, надо сначала договориться с ЕС о выгодных условиях». Неформальный лидер leavers Боря Джонсон пока что смог лишь разродиться колоночкой в Санди Телеграф в духе «Ребята, давайте жить дружно», с прежними нереалистичными обещаниями «выгодно договориться с ЕС и выходить только тогда, когда договоримся».
ЕС-27: нет уж, ребята, out is out, и никаких переговоров об «условиях», https://www.theguardian.com/world/2016/jun/26/eu-may-refuse-informal-brexit-talks-until-uk-triggers-article-50 пока не подадите формальную заявку . Оправданная жесткая позиция в условиях эгоистичного поведения Британии.
В общем, сторонники выхода Британии из ЕС по тупости переплюнули даже профффессора В. Ф. Януковича.
После такого показательного и самострельного кризиса усиление позиций Евросоюза и ослабление евроскептиков на континенте - вопрос ближайшего времени.