4857 відвідувачів онлайн

У меморандумі МВФ не написано: введіть тотально ПДВ для ФОПів, - в.о. голови ДПСУ Карнаух

ПДВ для ФОПів: що кажуть у Державній податковій службі?

Державна податкова служба долучена до процесів, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом в частині удосконалення податкового адміністрування, так званого ПДВ для ФОПів.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявила в.о. голови ДПСУ Леся Карнаух.

Що відомо?

"Хоча з середини там йдеться трошки про інше. Коли ми проводимо консультації і наради з Міністерством фінансів або з очільницею уряду, ми завжди говоримо про модернізацію спрощеного режиму оподаткування. У меморандумі МВФ не написано: введіть тотально ПДВ для ФОПів. Там такого немає", - пояснила вона.

За словами Карнаух, податкова політика, яку відстоює Мінфін та уряд (і Державна податкова служба цілковито стоїть на цій позиції), полягає у тому, що для них важливі помірні ставки оподаткування і розширена база оподаткування.

"У нас вони середньозважені. У нас не є надвисокі ставки по всіх податках. Якщо ми розіб’ємо і порівняємо з країнами Європейського Союзу, куди ми рухаємося, у нас вони є середньозважені. В якихось країнах ПДВ є 22%, в якихось – 18%. Залежно від економічних умов і того, що оподатковується. Але розширена база оподаткування, помірні ставки та дуже чітка робота з ідентифікації платника і бази оподаткування – це є те, чого хоче від нас Міжнародний валютний фонд", - зазначила в.о. голови ДПСУ.

Тому наразі багато зусиль із Кабміном докладають для удосконаленню адміністрування.

"Це те, за що ми відповідаємо як Державна податкова служба. Тому незалежно від того, як буде прийняте рішення (чи введуть так зване ПДВ для ФОПів чи не введуть), ми вже зараз дивимося, що можемо змінити. Ми провели таку внутрішню вправу: я кожному департаменту поставила задачу знайти 5 працюючих бухгалтерів і розпитати, що їм подобається, що ні, скільки часу вони витрачають. І намалювали повністю процес адміністрування ПДВ від моменту його виникнення – до звітування і сплати, повністю. І виявили проблеми, які можуть бути вирішені ось так (клацає пальцями, - ред).", - зазначила Карнаух.

Повний текст інтерв'ю із Лесею Карнаух для Цензор.НЕТ читайте за посиланням.

Топ коментарі
+15
показати весь коментар
11.05.2026 11:46 Відповісти
+6
А то ми не знаємо!!!!
показати весь коментар
11.05.2026 11:42 Відповісти
+6
Давайте відкриємо карти. Бюджету і бізнесу пізда, без сторонньої допомоги Україна не виживе, шо треба робити?! Знижувати витрати, на велике будівництво і відновлення, на клумби, знижувати зарплати держслужбовців до рівня бізнесу. Знижувати всі пенсії держслужбовців до середнього пннсіонера, пенсія це соціально допомога держави, на більше треба було заощаджувати. А шо робить пізда шмигаля?! Підвищує середню з/п держслужбовців з 53т.грн. до 58т.грн., то Звичайно МВФ питає, а з чого?! А ми введем ПДВ на ФОПів, а шо Юля еслі нет, ФОПи позакриваються!!!!!
показати весь коментар
11.05.2026 11:51 Відповісти

Завантаження...