5616 відвідувачів онлайн

Запуск е-декларацій без сертифікації дозволить чиновникам приховувати реальні доходи, - Transparency International

Рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом приховувати реальні доходи.

Про це в ефірі Громадського повідомив старший аналітик "Transparency International Україна" Олександр Калітенко, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо Корчак (голова НАЗК. - Ред.) запустить систему без атестату відповідності - це означатиме, що ніхто не буде притягнутий до відповідальності і ніхто не сяде на 2 роки в тюрму, подавши декларацію у цю систему", - сказав Калітенко. За його словами, треба запустити систему виключно після сертифікації, оскільки законодавство зобов'язує держслужбовця подавати декларацію лише один раз.
"Першими інформацію внесуть ті, хто хотів би приховати статки і, власне, повторне подання, коли вже буде атестат відповідності, ми не зможемо вимагати від них, тому що вони вже виконали вимоги законодавства: один раз подали декларацію до такої системи", - зауважив правохзахисник.

Читайте також: Більшість зауважень Держспецзв'язку не є зауваженнями, - розробник ПЗ системи е-декларування

Калітенко нагадав, що раніше президент України Петро Порошенко двічі запевняв, що система запрацює у повному обсязі 15-го серпня. "Якщо не відбудеться запуску прозорої системи декларування - весь світ побачить, що Порошенко не має щирих намірів боротьби з корупцією і покриває корупціонерів", - додав Калітенко.

Також читайте: Розробник ПЗ для системи безпеки е-декларування зловживає довірою суспільства, - голова НАЗК

Як повідомляли раніше, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила Національному агентству із запобігання корупції у видачі атестату відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Голова НАЗК Наталія Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня, незважаючи на відсутність захисту даних.
Топ коментарі
+26
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 4187
показати весь коментар
14.08.2016 23:53 Відповісти
+26
панамский гастролер .хочет и дальше врать и воровать со своими кумовьями-подельниками.
показати весь коментар
14.08.2016 23:55 Відповісти
+18
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 8301
показати весь коментар
14.08.2016 23:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 4187
показати весь коментар
14.08.2016 23:53 Відповісти
Українська Влада ЗЛОдіїв Аферистів запустила Е-декларування
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 673
показати весь коментар
15.08.2016 00:18 Відповісти
панамский гастролер .хочет и дальше врать и воровать со своими кумовьями-подельниками.
показати весь коментар
14.08.2016 23:55 Відповісти
Серия 453-тья. В предыдущей серии....
показати весь коментар
14.08.2016 23:57 Відповісти
ну как это надоело - страна советов закончилась 25 лет назад - может кто то уже это поймет наконец то - когда у нас давать оценки фактам начнут,а не строить громкие предположения
показати весь коментар
14.08.2016 23:57 Відповісти
факт тому что сделали так ,как хотели сделать
до последнего дня ни кто не контролировал ход работы ПО,а точнее контролировали чтоб ни чего не заработало.И в последний день как принимают поправки с голоса в нормальные законы которые патом превращаются не в закон ,а в хрень от закона.Точно так же с ПО последний день выдают на гора что ни чего не готово е -деклорациями будут запускать так как есть с нарушениями с недоработками главное чтоб был!!!как тот закон с голоса который превратился в хрень,точно так же е-деклорация !!!И теперь как бы е-деклорация есть ,но эту хрень любой казнокрад легко оспорит в суде умно ,но глупа.
показати весь коментар
15.08.2016 00:30 Відповісти
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 8301
показати весь коментар
14.08.2016 23:57 Відповісти
прийдет пол человека.
Вы всех задолбали своими истериками.
показати весь коментар
15.08.2016 00:50 Відповісти
Так в цьому і сенс
показати весь коментар
14.08.2016 23:57 Відповісти
Так было и задумано, чтобы и рыбку съесть, и на куй не сесть.
показати весь коментар
14.08.2016 23:58 Відповісти
Я вот вообще нихрена не понимаю в этом скандале!!!

У меня предприятие,
я сдаю каждый месяц декларацию по НДС,

какого хрена никакое Transparency International не озаботится теоретической возможностью вскрытия моих личных данных?

А раз в квартал подаётся декларация 1 ДФ, где все данные о людях есть.
Где, ***, возмущение мировой общественности о рисках разглашения?

Схерали у чиновников должна быть супер-пупер защита от взлома?
показати весь коментар
15.08.2016 00:43 Відповісти
может чтобы их детей не воровали с требованием выкупа?
показати весь коментар
15.08.2016 00:51 Відповісти
интересное предположение.

но возникает логичный вопрос - почему тогда миллиардеры и миллионеры сдают декларации по общей схеме ?
показати весь коментар
15.08.2016 01:01 Відповісти
у них есть охрана
показати весь коментар
15.08.2016 01:08 Відповісти
а зачем требовать выкуп с нищего чиновника?
показати весь коментар
15.08.2016 01:17 Відповісти
ну наверно ж с не нищего?
Да и как чиновник может быть нищим?
Это популизм.
показати весь коментар
15.08.2016 01:27 Відповісти
ну так это чиновнику самому решать - быть ему чиновником или бояться за претензии к наворованным деньгам...
показати весь коментар
15.08.2016 01:29 Відповісти
вопрос был в чем проблема, я ответил
показати весь коментар
15.08.2016 01:47 Відповісти
так не ответил.
чиновник, у которого миллионы, вполне может нанять себе охрану.
просто пусть покажет, откуда эти миллионы
показати весь коментар
15.08.2016 01:56 Відповісти
до пуска 1 минута. если планы ровно в 00.00 пускать
показати весь коментар
14.08.2016 23:58 Відповісти
«Если Корчак запустит систему без аттестата соответствия». А если не запустит?
показати весь коментар
15.08.2016 00:02 Відповісти
Шоколадные тролли уже за работой. Факты будут тогда, когда эта система заработает и ни одна шоколадная сволочь не уйдёт от ответственности.
показати весь коментар
15.08.2016 00:02 Відповісти
я тебе выше написал
показати весь коментар
15.08.2016 00:45 Відповісти
Если ты из создателей Партии Регионов, то по фигу как будет называться твоя следующая партия, идеология та же.
показати весь коментар
15.08.2016 00:02 Відповісти
так идеология партии регионов в период её создания очень совпадает с сегодняшним трендом о децентрализации.

Ты против децентрализации?
Ты за централизацию?
показати весь коментар
15.08.2016 00:47 Відповісти
Там нет и не было идеологии, кроме воровства и отжима.
показати весь коментар
15.08.2016 00:50 Відповісти
там была программа партии
и чьи-то внутричерепные хотелки.

ты спец по определению мыслей и прибор у тебя соответствующий есть, как в Министерстве Обороны РФ ?
показати весь коментар
15.08.2016 00:53 Відповісти
Ты достал меня сегодня. Ты серьезно считаешь, что программа партии и идеология - это одно и тоже?
показати весь коментар
15.08.2016 00:58 Відповісти
Объясняю на пальцах:

Допустим (!!!) ты завтра создашь фонд помощи больным онкологией детям.
Через полгода ты уйдёшь из этого фонда,
а через 12 лет созданный тобой фонд начнёт продавать детей на органы.
Допустим.

Надо ли будет тебя обвинять в продаже детей на органы?
показати весь коментар
15.08.2016 01:05 Відповісти
Не корректное сравнение.
показати весь коментар
15.08.2016 01:07 Відповісти
почему?
ты же приписываешь ему преступления созданной им партии спустя многие годы,
хотя партия создавалась для благовидных целей
показати весь коментар
15.08.2016 01:16 Відповісти
Там даже проблема не в том, с какими программами она создавалась, проблема - с кем? С откровенным криминалом и ворьем. Все знали кто такие донецкие и сколько трупов за их спинами. И насчет "спустя многие годы" тебе напомнить через сколько лет Порошенко оказался министром экономики в правительстве Януковича-Азарова??? Отож. Все, я спать.
показати весь коментар
15.08.2016 01:21 Відповісти
спи.
пусть тебе Лазаренко присниться и Собчак (папа)
показати весь коментар
15.08.2016 01:26 Відповісти
Тогда рыги ни в какие сравнения с кпсс не идут,партия большевиков вообще создавалась для благ а не преступлений
показати весь коментар
15.08.2016 01:22 Відповісти
Так и мама Чикатило его рожала не для изнасилований с убийствами...
показати весь коментар
15.08.2016 01:25 Відповісти
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 8284
показати весь коментар
15.08.2016 00:03 Відповісти
запустили - плохо, не запустили - плохо.
Да вы провокаторы.
показати весь коментар
15.08.2016 00:52 Відповісти
Пошла зрадная аналитика - "у грунтовній, підкріпленій документами статті". Сейчас полезут такие "аналитики" как грибы после дождя. Любая гопота, едва умеющая писать, уже считает себя аналитиком.
показати весь коментар
15.08.2016 01:51 Відповісти
Всех скрывших - фонаризировать! Терпенье подходит к концу.
показати весь коментар
15.08.2016 00:04 Відповісти
Главное прокукарекать, а там хоть не рассветай))) Вот только об'яснить с чего такой вывод никто из громких заявителей почему-то не может. Система рабочая и протестирована. То, что не подписана бумажка Спецсвязью, совершенно не говорит о том, что кто-то не будет нести ответственность за лживые декларации. Ощущение такое, что у них одна задача - дискредитировать всё то, что сделано.
показати весь коментар
15.08.2016 00:05 Відповісти
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 9011
показати весь коментар
15.08.2016 00:06 Відповісти
Так аферисты специально всё это и придумали , они думают , что они самые хитрые а мы все лохи !!!
показати весь коментар
15.08.2016 00:08 Відповісти
Кому надо этот шоколадный цирк, пора уже готовить камазы и нахер в липецк.
показати весь коментар
15.08.2016 00:08 Відповісти
очередной ******* от Барыги, уху ел полностью
показати весь коментар
15.08.2016 00:11 Відповісти
показати весь коментар
15.08.2016 00:55 Відповісти
о!
А декларування надо таким как вы для формирования списков.
показати весь коментар
15.08.2016 00:54 Відповісти
Ребята это же всё делается РАДИ НАС., ради НАРОДА, чтобы у над ДЕПРЕССИИ не было после ихних деклараций. (они ЧЕСТНО УКРАЛИ эти деньги)
показати весь коментар
15.08.2016 00:14 Відповісти
я табуретку выбью ...
показати весь коментар
15.08.2016 00:22 Відповісти
А что ещё есть в мире люди верящие шоколадному ОПГ ?
показати весь коментар
15.08.2016 00:23 Відповісти
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=289533534744516&id=100010636159003 Тарас Чорновіл

Доброго дня всім! Вибачайте за тривалу відсутність. Я трохи знову відірвався від цивілізації в одному з закутків Львівщини, а тут інтернет та мобільний зв'язок із перебоями. Але мав сьогодні включення телефоном на 112-му щодо можливого зриву введення в дію електронного декларування, тож довелося трохи перед тим покопатися в матеріалах. Поділюся кількома своїми суб'єктивними висновками.
Найперше, щодо шуму, який знову зняли представники zrada.ru. У них же все просто - якщо щось не гаразд, то винен президент. Порошенка можна любити чи недолюблювати, справа персональна, але ж самих себе на глум так примітивно виставляти таки не слід. Вивчайте "матчасть", шановні. Система антикорупційних органів вибудувана так, що до створення НАБУ й САП президент має певне, хоча й доволі ритуальне, але все ж відношення. НАЗК, на противагу цьому, є повністю відділеним від інституту президента органом, зав'язаним на КМУ, як, до речі, й Держслужба спецзв'язку, що є повністю підзвітною уряду. А складність пошуку винних ще й зростає через те, що обидві структури та їх штат і керівництво формувалися ще минулим Кабміном й перейшли до Гройсмана ніби у примусовий спадок (згадайте, як переформатовувалася коаліція після дезертирства "дюже принципових"). Тепер довго будемо розколупувати, чи ті персонажі, які винні у зриві термінів або в неправильних рішеннях, були нав'язані тримачами золотої акції, чи були прийняті за взаємною згодою... Хоча це вже не матиме принципового значення, хіба для правоохоронців, бо покарати тих, хто виготовив сумнівної якості програмне забезпечення, хто його погоджував або вчасно не прореагував - річ принципова. Судячи з доволі жорсткої реакції прем'єра, керівник ДССЗЗІ Леонід Євдоченко навряд чи втримається на посаді, попри підтримку Народного Фронту. Напевно й не уникнуть відповідальності розробники софту, які не забезпечили належного захисту системи від злому. Як оцінювати в цій ситуації членів НАЗК - як жертву, чи як співвідповідачів - сам гублюся. Якщо формально, то даний орган усе ж потерпіла сторона, оскільки він не може навіть прийняти документацію та самостійно провести перевірки без ДССЗЗІ.
Серйозніша проблема, точніше дві: чим нам це загрожує та який алгоритм виходу зі ситуації обрати.
Щодо негативних наслідків, то вони можуть дійсно бути значними. Невведення в дію своєчасно системи електронного декларування загрожує відтермінуванням чергового траншу МВФ на 3 млрд $ (а українській гривні для міцності він саме зараз не завадив би), 1,2 млрд $ макродопомоги від ЄС, ще ряду фінансових проектів. Крім того, згадаймо, це остання нереалізована вимога з "безвізового пакету" із ЄС. Враховуючи лобістські зусилля Раші та хитку позицію кількох європейських держав, це може бути використано як формальний привід перенести питання на наступний рік. Тому ціна питання особливо висока. І тут уже зрив процесу та його наслідки "доброзичливці" неодмінно обернуть проти Президента, але й нам усім це вельми дорого коштуватиме.
А тепер про шлях виходу із ситуації. Прочитав сьогодні грунтовну статтю на Економічній правді якраз із цього приводу. Там автори провели дійсно серйозний аналіз, нема заперечень, але коли доходиш до висновків, завіяло певною однобокістю. Я не про той дивний пасаж, як авторам хотілося, але не вдалося знайти безпосередню вину Президента, однак вони такої надії не полишають... Це типова для Укрправди легенька політична закомплексованість. Я про інше. Вони співставляють два виходи: "поганий і ще гірший". Перший - це відтермінувати введення першого етапу електронного декларування, тобто зірвати терміни. Другий - вводити вчасно, але з проблемним і недостатньо захищеним софтом у тестовому режимі, побоюючись, що злодійкуваті чиновники скористаються цим, щоб виправдати свої "помилки" ніби то "стороннім втручанням". Автори, а вслід за ними й чимало експертів підняли шум, що другий спосіб зовсім неприйнятний, хоча й перший теж "не медом намазаний". І вже, виходячи з цього нападають на Порошенка за те, що він жорстко вимагає вчасно ввести систему електронного декларування.
А я б не був настільки категоричним. Найперше, це ще питання, чи таки вдасться відкрутитися брехливим чиновникам при вчасному введенні системи, хоч і з проблемами її захисту від втручань. Перевірка фактів зовнішніх проникнень, зломів, їх спрямованості теж може нейтралізувати злодійські викрутаси. Крім того, запідозреного крутія можна перевірити й іншими методами та органами (у НАЗК є ж і інші інструменти). Сам факт спроби викрутитися, зіславшись на хакерську атаку, вже буде додатковою підозрою. Тому в цій частині я катастрофи не бачу, хіба додаткові проблеми. А от у зовнішньому вимірі вчасний запуск системи електронного декларування таки приніс би країні помітніші вигоди й перспективи.
Коли я пишу про вчасне введення в дію, то, на жаль, маю на увазі вже не чітко 00 годин 15-го серпня. Бо вже чисто фізично здійснити відповідні дії не вдасться. Мова йде про затримку на дні (максимум на тижні), а не на місяці.
І зовсім на останок, дуже неприємно, коли основний шум починають піднімати саме ті, хто свого часу найбільше спричинилися до того, що даний закон не був вчасно прийнятий. Їхня багатомісячна затримка якось призабулася. А дарма, бо забуте зло неодмінно породжує рецидиви...
показати весь коментар
15.08.2016 00:27 Відповісти
Вы не брезгуете цитировать эту вечную шестерку?
показати весь коментар
15.08.2016 00:30 Відповісти
Меня не интересует, кто чья шестёрка. Меня интересуют рациональные аргументы. Черновол их приводит. Этого достаточно, чтобы его процитировать.
показати весь коментар
15.08.2016 00:35 Відповісти
Это просто правила личной гигиены. Слугу всех господ нормальный человек постить не будет, побрезгует.
показати весь коментар
15.08.2016 00:37 Відповісти
Нормальный человек побрезгует разводить демагогию в ответ на очевидно разумные доводы оппонента. Вам есть что ответить по существу? Отвечайте. Нет? Всего доброго.
показати весь коментар
15.08.2016 01:53 Відповісти
Система антикорупційних органів вибудувана так, що до створення НАБУ й САП президент має певне, хоча й доволі ритуальне, але все ж відношення.

Мав відношення.
Пам"ятаю ,скільки скандалів було ,щоб туди вибрали "потрібних " людей.
показати весь коментар
15.08.2016 10:21 Відповісти
так у нас так всегда, все нововведенные меры по борьбе с коррупцией и тд. все безрезультатны заведомо, для того и ...) ни одни нормальный закон ни рада ни кабмин не пропустит чтобы он был рабочий,
почему например так мало субсидируется электричество, хотя независимые эксперты давно говорили что недостатка нет, может Украина покрыть свои потребности и даже на экспорт, но это ведь не выгодно хазяивам облэнерго приватизированых(
показати весь коментар
15.08.2016 00:30 Відповісти
почему лимит на электро 100квт?
какая падла рыжая это придумала?
показати весь коментар
15.08.2016 00:38 Відповісти
это одна лампочка в холодильнике ***************.
показати весь коментар
15.08.2016 00:44 Відповісти
так отож( у нас и ахметов и коломойский и левочкин и григориши, сколько раз говорилось нельзя в такой стране как Украина, она ещё не состоялась ( отдавать стратегические объекты как энергетика олигархам, они должны быть национализированы, а у нас ими владеют не только граждане Украины а и России и чорт знает чего(
или например цены на продукты( их никто не контралирует, должен быть предел, почему они растут когда уровень жизни снижается всё больше, так было угроблено до дефолта немало экономик "третьего мира" к которому Украина тоже относится,
показати весь коментар
15.08.2016 00:47 Відповісти
Стыд и позор и жалко выглядит..
показати весь коментар
15.08.2016 00:31 Відповісти
А разве у когото в мире есть сомнения что Порошенко не имеет искренних намерений борьбы с коррупцией, и покрывает коррупционеров? Взять только историю с Шокиным. Как тяжко Пеця удерживал его на посту не смотря на шквал международной критики говорит многое об намерениях Харанта коррупции. Так бедный тужился что даже пропустил международный антикоррупционый самит 12 мая в Лондоне где его ждали европейские лидеры.
показати весь коментар
15.08.2016 00:47 Відповісти
Хто має сумніви що решта шобли в політверхівці такі ж як Порох?
показати весь коментар
15.08.2016 02:13 Відповісти
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 6369
показати весь коментар
15.08.2016 01:23 Відповісти
О, ещё один клоун - Лещенко! Сейчас повсплывает всякого дерьма - всякие Соболевы, Сыроиды и прочие Ляшки с Юльками. Смотри, ничего не пропусти!
показати весь коментар
15.08.2016 02:29 Відповісти
Ты там за медвечуковскими следи,что бы не пропустил ничего и вовремя подлизнул
показати весь коментар
15.08.2016 02:36 Відповісти
Следить и лизать это не моё - я чужие посты не перепосчиваю. Это по твоей части.
показати весь коментар
15.08.2016 02:42 Відповісти
Та я знаю,потому шо не умеешь,три класса и один букварь скуренный
показати весь коментар
15.08.2016 03:00 Відповісти
Я так понимаю, что Порошенко после замены Яценюка взялся за Турчинова. Который слишком проукраинский
показати весь коментар
15.08.2016 07:22 Відповісти
Не думаю, що це Порох. Скоріше за все це медведчуківці обсирають всіх і вся.
показати весь коментар
15.08.2016 09:53 Відповісти
Українська Правда і Лєщенко раптом почали мочити Кривавого Пастора. Совпадєніє?
Ніяких доказів причентності Турчинова не наведено, але про це дуже активно говорять. УП перетворилася на УГ (униле гівно), бо із стандартами журналістики вже давно не має нічого спільного.
показати весь коментар
15.08.2016 09:52 Відповісти
В общем хотят свалить все неудачи: отсутствие кабальных кредитов МВФ, недоступного безвиза, повышение зарплат и тарифов до евроуровня, усиление коррупции на козла отпущения.
показати весь коментар
15.08.2016 01:36 Відповісти
Ну вот, у тролей опять истерика. И это радует. Значит хорошая новость.
показати весь коментар
15.08.2016 02:01 Відповісти
А вот и кузьмич шоколадный тролль появился, пора тебе в спаме посидеть.
показати весь коментар
15.08.2016 02:15 Відповісти
Дебилы!О чем словесный понос? Специалысты и юристы нихрена не понимающие и дающие оценки! Любая система, на которую дается Экспертный высновок может работать и без него, до момента получения. В суде, если чиновник туда пойдет с аргументами что некдрректные данные -это не его вина, буд4т приниматься во внимание лишь факт отсутствия Экспертного высновка лишь на МОМЕНТ подачи такого заявления. За месяц такой Экспертный высновок будет, до этого времени никаких уголовных дел не предвидеться. Хватить чушь городить на форумах. Достала зрада.
показати весь коментар
15.08.2016 06:06 Відповісти
Е-декларування - це перевірка України на "вшивість" влади та ЗРІЛІСТЬ народу для вступу в ЄС. Європейці добре знають, що її запуск без сертифікації в Україні створює умови для корупції. А корупційну державу Європа ніколи в свій Союз не прийме. В Україні ЄС створила ПАТОВУ СИТУАЦІЮ - "верхи" не бажають щоб їх притягли до відповідальності за дерибан держави на основі е-декларування бо результатом буде "конфіскація майна, кримінальна відповідальність, втрата "іміджу", а "низи" не бажають щоб їх і надалі грабували "владні злодії" та позбавили мріїї вступу в ЄС з усіма наслідками... Ось такі вони, "однотурові"... Тож напрошується одне питання: "Невже смерті патріотів і захисників держави на "Майдані" і стримування "російської терористичної чуми" на сході держави потрібні були лиш для того, щоб втікли з держави одні злодії, а на їх місце сіли інші і продовжували розкрадати те, що належить народу?". Соромно перед загиблими, їхніми родинами, світовим товариством за те, що за 25 років незалежності ми так і не навчилися відпізняти зерна від полови...
показати весь коментар
15.08.2016 06:41 Відповісти
НАПК должна ответить за саботаж....Техники-эксперты уверяют-система работает исправно.Что касается хаккеров,то те умудряются влезать даже в ЦРУ и Пентагон.Уж таков уязвимый мир электроники.Деклараци тормозит только заинтересованная сторона-хапуги от ВР и "руководство НАПК".
показати весь коментар
15.08.2016 06:43 Відповісти
Запуск е-деклараций без сертификации позволит чиновникам скрывать реальные доходы, - Transparency International - Цензор.НЕТ 1420..
показати весь коментар
15.08.2016 07:02 Відповісти
===весь мир увидит, что Порошенко не имеет искренних намерений борьбы с коррупцией, и покрывает коррупционеров=== Мир это давно увидел. В западной прессе прямо пишут, что сейчас Порошенко покрывает коррупцию и он бОльшая опасность для Украины, чем даже Россия
показати весь коментар
15.08.2016 07:24 Відповісти
Мерзкая ************ тварь Хряк-2! В Ростов съ№бацца не успеешь!
показати весь коментар
15.08.2016 09:23 Відповісти
Выходят на арену циркачи...