Тепер держава може фінансувати виробництво серіалів та анімації, - глава Держкіно Іллєнко
З прийняттям законопроекту про реформу українського кінематографа держава отримала ресурси для фінансування вітчизняних фільмів і серіалів.
Про це в ефірі "Громадського" розповів голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, передає Цензор.НЕТ.
"Вперше в історії України держава зможе фінансувати виробництво серіалів, покриваючи до 50% кошторисної власності, і збільшиться можливість підтримки інших видів фільмів... Тепер ми зможемо до 80% фінансувати артхаус, дитячі фільми, документальні фільми, просвітницькі фільми. Анімацію зможемо фінансувати до 100%", - сказав Іллєнко.
За його словами, в документі прописана пряма заборона на фінансування проектів країни-агресора.
Також він повідомив, що в Україні не будуть забирати авторські права в творців фільмів. "Тепер держава не буде забирати в продюсерів права на авторський продукт. Це істотно обмежувало можливість продажу на інші ринки", - уточнив Іллєнко.
Любі мої, людям Їсти нема шо, а вони кіно знімають. І все мабуть пра бізнес Парашекна і його фабрику. Такого "кіно" не було навіть при Януковічі. Так, сиділа, але ж люди були задаволені тарифами. Чи патрібні нам вже наві карупційні схеми, вже на кіно? Роздайте краще гроші людям або купіть газу щоб тарифи були еканамічно абгрунтовані.. я вас питаю. Тільки досракові вибари можуть зламати цю карупційну систему.