9636 відвідувачів онлайн
27 106 150

39 парафій з УПЦ перейшли в УПЦ КП, - архієпископ Зоря

За два роки в Україні більше 39 парафій Української православної церкви (Московського патріархату) перейшли під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріарха.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ефірі Радіо Свобода заявив архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

За його словами, у деяких громадах, які раніше належали до Московського патріархату, відбувається розділення і більша частина людей вирішує вийти з громади Московського патріархату. Але щоб юридично врегулювати це питання, необхідно внести зміни до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Такі зміни передбачені законопроектом №4128.

"Цим законопроектом пропонується прописати процедуру, яким чином відбувається волевиявлення релігійної громади, коли вона хоче змінити підлеглість. Люди, які належать до цієї громади, які відвідують богослужіння, які беруть участь у її житті, вони мають право вирішувати питання юридичної належності цієї громади", - каже Євстратій Зоря.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В УПЦ МП закликають на законодавчому рівні заборонити аборти в Україні

Натомість народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Вілкул вважає, що УПЦ КП незаконно захоплює храми УПЦ (МП).

"За два роки відбулося 39 рейдерських захоплень церков УПЦ МП. Зараз суди повертають їх назад. Так ось цей законопроект узаконить рейдерські захоплення", - каже Вілкул.

Законопректом №4128 пропонується доповнити українське законодавство нормою про те, що належність особи до релігійної громади визначає її самоідентифікація із цією релігійною громадою, підтвердженням чого є участь у релігійному житті конкретної громади.

Ще одне доповнення - релігійна громада зможе змінювати належність до того чи іншого патріархату за рішенням простої більшості осіб, присутніх на зборах громадян, які належать до цієї релігійної громади.

Верховна Рада може розглянути цей законопроект 6 жовтня.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Єдиний у Росії храм УПЦ КП знесуть за рішенням суду
Топ коментарі
+65
В Украине вообще не должно быть попов из Мацквы.
показати весь коментар
05.10.2016 22:03 Відповісти
+27
Зато народный депутат от Оппозиционного блока Александр Вилкул считает, что УПЦ КП незаконно захватывает храмы УПЦ (МП).

Шоколадные, скажите после этого, какой плохой Парасюк, который хотел винтить сепара Вилкула и ломал его машину.
показати весь коментар
05.10.2016 22:04 Відповісти
+22
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 5270
показати весь коментар
05.10.2016 23:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
ось як повино бути -


39 приходов из так называемой УПЦ москальскАга сатаната вернулись в лоно своей родной Украинской православной церкви.


щось дуже повiльно. гнати москальских попiв за поребрик!
показати весь коментар
05.10.2016 22:23 Відповісти
Духовні семінарії кацапстана відряджають чимало випускників до України. У серпні 2014 зателефонував до мене знайомий з Уралу, просить "знайди дочку на дамбаці".
- А що вона там робить?
- Вона закінчила хоровий факультет семінарії і її туди направили служити. І тамтешній піп теж з Уралу. А зараз зв'язок урвався.
Оскільки чувак мені більше не дзвонив, то я, ясна річ, нікого й не шукав. Але сам факт говорить про конкретну індустрію.
показати весь коментар
05.10.2016 22:24 Відповісти
Там ТАКЕ бабло крутиться , а головне - це ж вплив на ментальність !
показати весь коментар
05.10.2016 22:27 Відповісти
Та якби тільки церкви та секти. Є що до біса різних "психологічних тренінгів", які підсаджують паству на певну залежність. Просто не можу зрозуміти, хто туди йде за власним бажанням?
показати весь коментар
05.10.2016 22:54 Відповісти
Хто й завжди - безмозкі барани
показати весь коментар
06.10.2016 00:01 Відповісти
Є досить багато людей з своїми проблемами. Їм ніхто не має особливого бажання допомагати. То хоч віруючим не заважайте. Є серед кліру багато пройдисвітів, але не потрібно всіх під одну гребінку стригти.
показати весь коментар
06.10.2016 00:56 Відповісти
духовні семінарії кацапстана відряджають чимало випускників до України.

нехай залишаються в своїх сранях-рязанях.
показати весь коментар
05.10.2016 22:27 Відповісти
мп з літака повикидувати над рашкою. кирил хай молиться за спасіння. я уявляю собі скільки компромату можна знайти у них. чому б не прийти (по телеф. звінку що замінували) перевірити. компи забрати.
показати весь коментар
05.10.2016 22:31 Відповісти
Не будите лихо...пока оно тихо.
показати весь коментар
05.10.2016 23:19 Відповісти
а воно вже ох як давно не тихо! сотні років!!
показати весь коментар
05.10.2016 23:42 Відповісти
Завидуем. 6 колонна понесла потери...
показати весь коментар
05.10.2016 22:41 Відповісти
Первородный грех - гордыня. Стремление к великости - это и есть она, та самая гордыня. Так что "дорогие" великороссы, чи як вас там, делайте выводы пока есть немного времени. И ещё - вы хотите царя, так я вам напомню, что народ-Израиль тоже попросил у Бога царя и получил сумасшедшего царя Саула. У вас тоже есть шизик Вова. История повторяется. А для особо "просветлённых" в православии напоминаю, что православие - это христианство и нацелено на выполнение 10 заповедей, которые почему-то ставятся верховными попами и их светскими покровителями на второй план. И последнее - перед Богом нет коллективной ответственности, отвечать будет каждый, а не как вы думаете- Вова за всех. Аминь.
показати весь коментар
05.10.2016 22:48 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 3321
показати весь коментар
05.10.2016 22:51 Відповісти
Ироды , Бога и церкви хоть не трогайте. Да не только европа , но и африка от нас ,как от дикарей , будет шарахкаться как от прокаженных.
показати весь коментар
05.10.2016 22:52 Відповісти
Более 39-ти, это 39,5?
показати весь коментар
05.10.2016 22:52 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 950
показати весь коментар
05.10.2016 22:55 Відповісти
Просто из одного инкубатора. )
показати весь коментар
06.10.2016 00:14 Відповісти
а как это УПЦ и УПЦ УП и то и то УПЦ а не я знаю что есть МЦП то московского патриархата, в чём там разница между УПЦ и УПЦ УП? я не разбираюсь в религии
показати весь коментар
05.10.2016 22:58 Відповісти
МЦП, от УПЦ, кароче блин( ((( украинская православная церковь московского патриархата а есть киевского патриархата, с Лавры, так?
показати весь коментар
05.10.2016 23:00 Відповісти
Поскольку во времена ссср все батюшки были со званиями, то и осталась по долгу службы тяга к аббревиатуре.
показати весь коментар
05.10.2016 23:22 Відповісти
я уже разобралась, есть украинская правс. церк. московского патриахата, как бы филиал, и есть украинс. правосл. церковь украинского патриархата, в общем у них главные попы разные если сказать просто
показати весь коментар
05.10.2016 23:33 Відповісти
я в Лавре была пару раз мне чо-то не понравилось( у католиков всё как-то красивее, торжественнее картины и сама обстановка, не у нас,
это если чисто эстетически, у них и нет таких разноляпаных памятников с оградками, и пластмассовыми яркими цветочками, просто как то ..по другому хотя ж говорят что для верующих храм не надо если бог в душе
показати весь коментар
05.10.2016 23:37 Відповісти
Сьогодні дивилась в ютубі кладовище США -- одні пластмасові квіточки в вазах. Вез пам'ятника чи хреста.
показати весь коментар
06.10.2016 01:00 Відповісти
искусственные цветы? то случайно не кладбище иммигрантов было? у них вроде приносят живые цветы ложат на могилу, вазочек нет
потом их убирают комм. службы, хотя не утверждаю, может там тоже по разному бывает 39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 4428 39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 984
показати весь коментар
06.10.2016 01:27 Відповісти
Мы 14 октября тоже на могилу брата поедем с братьями... (((((((((
показати весь коментар
06.10.2016 10:44 Відповісти
Да никакой разницы. И те и другие одурманивают народ.
показати весь коментар
05.10.2016 23:21 Відповісти
дажэ в голову не как не проходит - в Латвие имеетса лутеранская церкавь Эстонии или католическая Литвы на или наоборот, с какого ую в Украине Мацквабадскыи патриорхат - что он там делает, я бы понел, нет своего православног, но ведь есть жэ.
показати весь коментар
05.10.2016 23:02 Відповісти
Вселенський патріарх ніяк не признає Київський Патріархат.
показати весь коментар
06.10.2016 01:03 Відповісти
Причому тут московське ханство до православія?!
показати весь коментар
05.10.2016 23:04 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 6842
показати весь коментар
05.10.2016 23:05 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 6278
показати весь коментар
05.10.2016 23:07 Відповісти
"Мы болели и молились за Вас, и связываем с Вами большие надежды"...- Гундяев Обаме ВИДЕО http://censoru.net/13635-taynye-ugovory-gundyaeva-snyat-sankcii.html
показати весь коментар
05.10.2016 23:08 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 5270
показати весь коментар
05.10.2016 23:09 Відповісти
Супер!!!
показати весь коментар
06.10.2016 03:31 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 6548
показати весь коментар
05.10.2016 23:14 Відповісти
39 приходов из УПЦ перешли в УПЦ КП, - архиепископ Зоря - Цензор.НЕТ 6360
показати весь коментар
05.10.2016 23:29 Відповісти
Вот так по малеху всех ******* кацапских к ****** матери, т.е в московию отправить.
показати весь коментар
05.10.2016 23:30 Відповісти
в Украине тысячи приходов и за два года войны так мало перешло от кацапского попа мракобеса гундяева .Украинцы как зачарованные ,ходят в кацапские церкви ,где не хотят отпевать наших патриотов ,где пропагандируют рюзький мир, где восхваляют царя николашку кровавого .Что за хуторская закостенелость у Украинцев
показати весь коментар
05.10.2016 23:33 Відповісти
Не партеся... Тепер на місце церкви тєлевізор прийшов...
Вся пропаганда -- там...
А попи московські поголовно на ФСБ працюють, от нехай СБУ ними і займається... а не община...
показати весь коментар
05.10.2016 23:50 Відповісти
А при Яныке КП массово перекрашивался в МП, вот перекатиполе поповское.
показати весь коментар
06.10.2016 00:10 Відповісти
Не масово і не добровільно. Просто віджимали.
показати весь коментар
06.10.2016 01:06 Відповісти
да не надо, у нас вот рядом церковь, всё те же попики только вывеску поменяли на МП, при каких властях какой патриархат спокойнее к такому и примыкают, противно, вот давненько туда не подходил, может уже снова в КП перекрасились.
показати весь коментар
06.10.2016 09:09 Відповісти
В МП молятся за прекращение войны,за всех убиенных в ней православных,за примирение братских народов.
Я туда ходить перестала-не мое.
показати весь коментар
06.10.2016 07:04 Відповісти
Как мог Кучма отдать нашу святыню Лавру московским самозванцам? Может им надо было еще и Софию подарить?
показати весь коментар
06.10.2016 07:57 Відповісти
>Зато народный депутат от Оппозиционного блока Александр Вилкул считает, что УПЦ КП >незаконно захватывает храмы УПЦ (МП)
Эта росси-я с..а идёт нах
показати весь коментар
06.10.2016 08:40 Відповісти
Я человек не религиозный, наверное что то не понимаю. Как по мне вопрос решается просто - не ходить к сектантам московским и все. Устроили тут "бизнес" не знаю как по другому назвать все это
показати весь коментар
06.10.2016 08:43 Відповісти
ви пояснiть це жiночкам в хусточках. бiльшостi з них все рiвно, мы так привыкли, тьфу.
в них сусiдськi хлопцi помирають за Неньку в боротьбi з руське миром, за який агiтують в МП, а вони - мы так привыкли. у великої частини немає патрiотичного Українcького стержня, совки та невiгласи.
показати весь коментар
06.10.2016 12:47 Відповісти
Московского патриархата в Украине быть не должно и точка. Всех кацапских служак вон.
показати весь коментар
06.10.2016 10:43 Відповісти
Сторінка 2 з 2