10579 відвідувачів онлайн
9 305 52

"Нафтогаз України" скасував тендери на модернізацію ГТС

"Нафтогаз України" скасував тендери на модернізацію ГТС, проведені "Укртрансгазом" на суму 4,13 млрд грн.

Про це йдеться в офіційному повідомленні національної акціонерної компанії.

Так, НАК "Нафтогаз України" скасував проведений на початку листопада тендери на суму 4,13 млрд грн на модернізацію трьох компресорних станцій - "Задніпровська", "Ананьїв" та "Південнобузька".

У документі зазначено, що причиною відмови від модернізації ГТС є відсутність необхідності через можливий ризик введення РФ в експлуатацію "Турецького потоку".

"Зважаючи на домовленість між Росією та Туреччиною про реалізацію проекту Турецький потік, який покликаний замістити транзит російського газу в Туреччину через територію України, така інвестиція є недоцільною", - йдеться в повідомленні НАК "Нафтогаз".

Тендер скасовано, незважаючи на те, що 24 листопада під час прес-конференції з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і головою Європейської Ради Дональдом Туском Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна має намір зберегти та впевнено відстоювати статус держави - ключового транзитера російського газу в Європу.

Як повідомляли раніше російські ЗМІ, "Газпром" припускає, що трубопровід "Турецький потік" може залишитися на папері. "Хоча проект "Турецький потік" відновлений і сторони обговорюють різні аспекти проекту, не може бути впевненості, що цей або будь-який інший великий проект буде завершений. Якщо такі проекти відкладаються, скасовуються або їх параметри істотно змінюються, це може несприятливо позначитися на нашому фінансовому стані і результатах роботи", - йдеться в чорновому варіанті проспекту до нового випуску євробондів "Газпрому".

Як відомо, 8 та 10 листопада в системі державних закупівель Prozorro було проведено три тендери, що були оголошені ПАТ "Укртрансгаз", на модернізацію газотранспортної системи України.

За підсумками публічних торгів пропозиції Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання щодо реконструкції компресорних станцій "Задніпровська", "Ананьїв" та "Південнобузька" визнано найкращими.
Топ коментарі
+6
очень непонятные движения,не к добру.
показати весь коментар
02.12.2016 12:58 Відповісти
+5
Наші 600 застарілих газотурбінних двигунів газоперекачувальних агрегатів, які стоять на газокомпресорних станціях ГТС зжерають на рік 1,5 млрд куб.м. газу! Нашого газу, бо Росія не дає нам технологічний газ для прокачки російського газу в ЄС! Тому нам ТЕРМІНОВО треба міняти старі ГТД ГПА на нові виробництва Заря-Машпроект, які дадуть 25% економії спалювання газу! До того ж нам взагалі треба переводити ГТС на електродвигуни щоб взагалі не спалювати дорогий газ, але на пешому етапі треба терміново замінити всі ГТД ГПА!!!!!! Це питання національної безпеки і того хто відмінив тендери треба розстріляти! Просто вивести у внутрішні двір і розстріляти як ідіота та дебіла і неважливо чим це черхгове мурло буде аргументувати власне рішення! Просто за ідіотизм та дебілізм треба розстрілювати на місці! Бо вже заї*ало.
показати весь коментар
02.12.2016 13:23 Відповісти
+4
нашли причину
а может не возможности бабла попилить, потому и отменили???
Или вы думаете, что если вы в трубу не будете вкладывать, она вас прокормит???
показати весь коментар
02.12.2016 13:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
очень непонятные движения,не к добру.
показати весь коментар
02.12.2016 12:58 Відповісти
что тут непонятного? кацапы любыми правдами и неправдами будут добиваться того, чтобы газовая труба пошла в обход Украины. и в Нафтогазе похоже не сомневаются в успехе кацапских телодвижений, раз не собираются приводить трубу в порядок.
показати весь коментар
02.12.2016 13:05 Відповісти
Наші 600 застарілих газотурбінних двигунів газоперекачувальних агрегатів, які стоять на газокомпресорних станціях ГТС зжерають на рік 1,5 млрд куб.м. газу! Нашого газу, бо Росія не дає нам технологічний газ для прокачки російського газу в ЄС! Тому нам ТЕРМІНОВО треба міняти старі ГТД ГПА на нові виробництва Заря-Машпроект, які дадуть 25% економії спалювання газу! До того ж нам взагалі треба переводити ГТС на електродвигуни щоб взагалі не спалювати дорогий газ, але на пешому етапі треба терміново замінити всі ГТД ГПА!!!!!! Це питання національної безпеки і того хто відмінив тендери треба розстріляти! Просто вивести у внутрішні двір і розстріляти як ідіота та дебіла і неважливо чим це черхгове мурло буде аргументувати власне рішення! Просто за ідіотизм та дебілізм треба розстрілювати на місці! Бо вже заї*ало.
показати весь коментар
02.12.2016 13:23 Відповісти
так я о чем? получается все. Нафтогаз похоронил ГТС, т.к. не уверены в том, что надобность в ней останется в тех объемах, что используется сейчас.
показати весь коментар
02.12.2016 13:29 Відповісти
Влада вирішила ці мільярди гривень пустити в інше місце, мабуть наприкінці року немає чим платити пенсії людям. Але це рішення влади не відповідає національним інтересам України! Гроші на пенсії та інші витрати мають знайти в олігархів, піднявши ціни на вантажні перевезення Укрзалізниці, а програма заміни ГТД ГПА має виконуватись без затримок, бо це питання національної безпеки. Коли ми розвернемо ГТС в реверс щоб забезпечити Україну газом зі схових кожен кубометр газу спалений в ГТД ГПА буде для нас золотим! Якщо можна зараз зменшити витрати газу в ГТС це треба робити негайно!
показати весь коментар
02.12.2016 13:32 Відповісти
75% мощностей нашей ГТС используются для прокачки газа в Европу и Турцию. и только 25% для своих внутренних нужд. если отпадет надобность в тех 75%, то наверное и модернизация становиться не столь необходимой?
показати весь коментар
02.12.2016 13:37 Відповісти
Ви не розумієте в чому суть! Якщо путін перекриває газ, то нам вже ніхто в ЄС газ не продасть, бо вони нам продають те що ми качаємо з РФ в ЄС! Тому якщо путін вимикає газову трубу то в нас лишаються тільки запаси у сховищах та газ власного видобутку, а цього не вистачить на опалювальний період! На рахунку буде кожен кубометр газу і якщо сьогодні можна зменшити витрати газу в газотурбінних двигунах на 25% та підвищити їх КПД, то треба негайно це робити! Бо якщо путін вимкне газ назавжди, то там прийдеться возити газ газовозами і через порти прокачувати його по ГТС по всій Україні, а той газ буде коштувати дуже дорого і витрачати його на спалювання в газових турбінах це буде безумство! Нам потрібно терміново міняти всі ГТД ГПА і терміново будувати завод з виробництва потужних електродвигунів для ГТС, бо сьогодні мало хто такі двигуни виробляє! Зупиняти контракти на заміну ГТД ГПА не можна це катастрофа, це замерзші міста та села України під час морозів!
показати весь коментар
02.12.2016 13:44 Відповісти
это вы немного не понимаете в чем суть. Нафтогаз - это не средство заботы о украинцах, это инструмент для создание красивой жизни избранным. и если инструмент перестает соответствовать возложенным на него требованиям, то какой смысл с ним возиться? "элиты" не замерзнут ни при каких раскладах.
показати весь коментар
02.12.2016 13:53 Відповісти
Елітам буде тепло на кострі народної інквізиції!
показати весь коментар
02.12.2016 14:25 Відповісти
это всего лишь красивый лозунг.
показати весь коментар
02.12.2016 14:47 Відповісти
Якщо не вистачить газу на опалення, то топити будуть чиновниками та членами БПП та ПР. Народ замерзших міст та сіл буде збиратись біля великого багаття і будуть підкидувати в багаття тушки регіоналів, БПП, БЮТ, Народного ФРонту, а працівників Нафтогазу будуть палити на свята.
показати весь коментар
02.12.2016 14:55 Відповісти
И в чем смысл ставить 600 новых компрессоров, которые рассчитаны на перекачку 200 млрд куб газу, чтобы потом качать 20 млрд куб газу? Это же убытки будут колоссальные.
показати весь коментар
02.12.2016 14:20 Відповісти
Зміст в тім що нові компресори спалюють менше газу як на високих обертах так і на низьких і коли ми будемо економити кожен кубометр газу нас ці нові компресори, які будуть на 25% економніше працювати в штатному режимі і на 50-75% економніше на мінімальних обертах, врятують від замерзання у разі відключення газу з РФ!!!!!!!! Газу в сховищах мало, не вистачить на опалювальний період і якщо РФ вимкне газ, то старі газотурбінні двигуни будуть більше спалювати в собі ніж прокачувати в трубу! Не качати газ ми не можемо бо ми всі замерзнемо, тому качати газ прийдеться за будь яких обставин і в реверсному напрямку зі сховищ на Заході у напрямку на Схід де більше всього споживачів газу та опалення! Якщо лишити старі ГТД ГПА то вони витратять шалену кількість газу на прокачку мінімальних обсягів газу споживачам, але є можливість зменшити ці витрати і ТЕРМІНОВО замінити ГТД ГПА на нові більш економічні та надійні!!!!!!! І це треба робити НЕГАЙНО, бо це треба було зробити ще 20 років тому!!!!!! Щоб ГТД ГПА не ламались на критичних режимах при реверсній роботі і щоб максимально зменшити витрати газу на створення потрібного тиску в трубах ГТС нам треба докласти максимальних зусиль і нарешті виконати цю потрібну роботу! Всіх хто буде заважати цьому процесу треба тихенько розстрілювати в ліску за містом аж поки ми не замінимо всі ГТД ГПА, а паралельно треба замінити ділянку газогону АТІ Ананьєв-Тирасполь-Ізамаіл щоб газ не йшов через Придністровя, а йшов через новий мост через Дністровський лиман, цей мост теж треба побудувати терміново, бо вже 40 років збираємось! І треба побудувати ще одну газокомпресорну станцію біля Овідіополя та мостового переходу!
показати весь коментар
02.12.2016 14:35 Відповісти
А ще треба терміново в портах будувати газові LNG темінали і тягнути до них газогони і будувати газокомпрессорні станції, бо у разі повного відключення газогону з РФ ми маємо десь брати газ, а ЄС нам не продасть бо припинення поставок газу через Україну створить в ЄС шалений дефіцит газу! Все це треба було робити 25 років і посилено робити після початку війни! Всі ці проекти розписані вже сотні разів на папері, але влада досі нічого не робить, чим допомагає путіну!
показати весь коментар
02.12.2016 14:38 Відповісти
Який сенс в LNG терміналі, коли Туреччина не пропускає газовози через Босфор та Дарданелли?
показати весь коментар
02.12.2016 15:14 Відповісти
Для нас пропустить.
показати весь коментар
02.12.2016 15:16 Відповісти
До того ж газ можна возити з Грузії і не перетинати проливи.
показати весь коментар
02.12.2016 15:17 Відповісти
Если Россия перестанет качать газ через Украину...дешевле будет вырезать ГТС на металлолом.
показати весь коментар
02.12.2016 14:47 Відповісти
Це неможливо, бо ми газ маємо качати з ЄС по містам та селам і для цього нам потрібна ГТС і для цього ми маємо її модернізовувати власним коштом і якомога скорше! Влада звичайно хоче випросити на модернізацію ГТС кілька мільярдів доларів і вкрасти, але війна не дає нам можливостей далі чекати, треба терміново міняти обладнання.
показати весь коментар
02.12.2016 14:52 Відповісти
Так його й міняють постійно. Тут, схоже, йде звичайна конкурентна боротьба між бажаючими наваритись на "святі життя" інвестпрограми Укртрансгазу, з тупими вкидами в ЗМІ.
показати весь коментар
02.12.2016 20:59 Відповісти
Міняють але невеличкими темпами! в нас більше 585 ГТД ГПА а змінено лише кілька десятків, треба міняти ще сотні газотурбінних двигунів.
показати весь коментар
02.12.2016 21:37 Відповісти
на городі бузина... судячи з однотипності постів виглядає як проплачений бот на зарплаті..
Більшість Українського видобутку в Полтавській та Харківській областях, тобто на схаді держави. До чого тут порти? Гілки магістральних газогонів, які не потрібні через меншу потужність прокачки можна законсервувати і вимкнути зайві ГПА на КС (що й робиться).
показати весь коментар
02.12.2016 20:57 Відповісти
Навіть якщо консервувати зайві ГПА треба буде замінтити ще сотні ГТД ГПА на нові!
показати весь коментар
02.12.2016 21:39 Відповісти
И добьемся! И вонючие какелы будут сосать йух! Теперь уже ВЕЧНО!!!
показати весь коментар
08.12.2016 13:28 Відповісти
Дык много активистов -пассивистов требуют перекрыть газопровод в Европу , что , по их мнению, навредит РФ. Вот таких идиотов Европа и боится. Поэтому и строит газопроводы из РФ в обход Украины. первая ветка Турецкого потока никак не повлияет на транзит через Украину (15 млрд. м3 в год пойдут только на внутренние потребности Турции.
показати весь коментар
02.12.2016 14:18 Відповісти
http://hromadske.ua/posts/parlament-turechchyny-ukhvalyv-uhodu-z-rf-shchodo-turetskoho-potoku ...почитайте, причина янса...3 КС, тендера на которые проводились как раз находяться на Южной ветке отечетсвенной ГТС
показати весь коментар
02.12.2016 14:21 Відповісти
нашли причину
а может не возможности бабла попилить, потому и отменили???
Или вы думаете, что если вы в трубу не будете вкладывать, она вас прокормит???
показати весь коментар
02.12.2016 13:00 Відповісти
То есть своими руками дают враган козыри,
показати весь коментар
02.12.2016 13:18 Відповісти
"врагаМ"
показати весь коментар
02.12.2016 13:19 Відповісти
расейский газпром руками своего подельника в Украине. отменил ремонт трубы.дабы в ЕС дали добро на строительство потоков в обход Украины....
показати весь коментар
02.12.2016 13:22 Відповісти
я так понял, что эти станции перекачивают газ только в направлении Турции а коль Эрдоган с ****** в тыры-пыры играется, то это его забота....
показати весь коментар
02.12.2016 13:28 Відповісти
совершенно верно - это южная нитка ГТС Украины и после ратификации в парламенте турции строительства газопровода делает не целесообразным рекомнструкцию данных КС к сожалению, иначе это бы дало хороший импульс нашей промышленности....признаюсь, мы вели 2 года работы над этими проектами и все коту под хвост!!!
показати весь коментар
02.12.2016 14:20 Відповісти
Схвалення парламентським комітетом - це не побудова газопроводу. Прокачка на Балкани (експорт з України, свопи поставок з держав ЄС) і з Балкан (наприклад газу чорноморського видобутку, імпорту з Азербайджану, Ірану, із ЗПГ-терміналів) може залишатись і в майбутньому навіть при нульовому транзиті з раши.
показати весь коментар
02.12.2016 21:03 Відповісти
Скорее свинье под хвост. Это выражение вам роднее))).
показати весь коментар
08.12.2016 13:30 Відповісти
Мощности ГТС Украины составляют более 140 млрд. м3. Фактически загружены на 40-60 млрд. Часть газопровода проходит через Луганскую и Донецкую области (оккупированные части). С введением второй очереди северного потока транзит через ГТС Украины упадет еще на15- 20 млрд. Внутреннее потребление в Украине падает. ОПЗ скоро превратиться в кучу металлолома (спасибо Саакашвилли) . Украина сейчас пытается добиться запрета строительства Северного потока, но нестабильная ситуация в Украине вызывает опасения в Европе.
показати весь коментар
02.12.2016 14:25 Відповісти
Т.о. руководство "Нафтогаза" само (за деньги путлера) хоронит украинскую ГТС в пользу новых проектов паРаши в обход Украины. В то время,как европейцы всячески блокируют Северные и Южные потоки, такие действия позволят снять ограничение против Газпрома в части новых газопроводов, т.к. доставлять газ как-то надо, и окончательно выбросить Украину из этого бизнеса. Кому это выгодно....
показати весь коментар
02.12.2016 13:25 Відповісти
Без коментарів !
показати весь коментар
02.12.2016 14:24 Відповісти
ЮЛЬКЕ , точняк писец...
показати весь коментар
02.12.2016 17:38 Відповісти
Металлургия - в рост!
показати весь коментар
02.12.2016 19:03 Відповісти
До чого тут взагалі турецький потік, ідіоти, цей газопровід, якщо буде, то тільки для потреб Туреччини. Набагато важливіше дозвіл ЕС на використовування газпромом усієї пропускної здатності ОПАЛ, тоді кацапам навіть Північний потік-2 будувати не потрібно.
показати весь коментар
02.12.2016 20:06 Відповісти
30% пропускної здатності OPAL - на порядок менші нинішнього транзиту рос.газу Україною
показати весь коментар
02.12.2016 21:05 Відповісти
Але ОПАЛ та ПП вже існують, і для їх повного використання достатньо згоди сторін, а ПП-2 та ТП усього лише ватні фантазії.
показати весь коментар
02.12.2016 22:29 Відповісти
Скоріш за все задіяння додаткових потужностей OPAL викличе скорочення прокачки білоруського-польською магісталлю, і менше зачепить УкрГТС. В Чехію росгаз і так вже через Сєвпоток постачають. Транспортувати через Балтію в Італію - дико збитково, порівняно з українсько-словацьким маршрутом.
показати весь коментар
02.12.2016 23:32 Відповісти
Будувати газопроводи в обхід України теж дико збитково, але у кацапів зовсім інші для того цілі
показати весь коментар
03.12.2016 15:01 Відповісти
1. Не "Нафтогаз отменил", а КОНКРЕТНАЯ ФАМИЛИЯ. Назовите конкретное лицо, которое сядет за такие "Взад-вперёд".
2. С турками будет так же, как с "Сибирским потоком" - "Сила Сибири". А европейцы опять покрутят пальцем у виска.
показати весь коментар
03.12.2016 09:40 Відповісти