11575 відвідувачів онлайн

Подання води на окуповані території Луганщини припинено через несплату, - ОДА

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Луганської ОДА.

"КП "Попаснянський районний водоканал" є постачальником води для 80 тис. жителів області, які проживають на контрольованій українською владою території, та близько для 1,2 млн жителів Луганщини - на тимчасово окупованих територіях. Тобто, більше ніж 90 % видобутої води підприємство постачає на тимчасово окуповану територію, але оплату за це не отримує! Внаслідок чого КП "Попаснянський районний водоканал" не має можливості розраховуватися за енергоносії, сплачувати заробітну плату, закуповувати витратні матеріали. Загальна сума витрат на здійснення господарської діяльності КП "Попаснянський районний водоканал" за рік складає 242 млн грн, з них 230 млн грн - за поставлену на тимчасово окуповану територію України воду. Облдержадміністрація протягом 2015-2016 років виділяла кошти на підтримку КП "Попаснянський районний водоканал" в обсязі 74,5 млн грн, але на сьогодні коштів з обласного бюджету для компенсації підприємству витрат за спожиту електричну енергію не вистачає. Враховуючи надзвичайну ситуацію із забезпечення питною водою у регіоні, Міжнародний Комітет Червоного Хреста оплатив рахунки за електроенергію в розмірі 13,9 млн грн та планує оплатити залишок за листопад 2016 року", - пояснили в ОДА.

Також читайте: "Моя позиція - ніяких дотацій окупованим територіям", - Турчинов про можливе припинення постачання води в "ЛНР"

В ОДА зазначили, що раніше, з метою врегулювання цієї ситуації в рамках домовленостей Тристоронньої контактної групи у м. Мінську для проведення розрахунків за поставлену воду на непідконтрольну українській владі територію створено ТОВ "Джерело нового життя". 25 серпня 2016 року між КП "Попаснянський районний водоканал" та ТОВ "Джерело нового життя" укладено договір на послугу з централізованого питного водопостачання, відповідно до якого розрахунки повинні розпочатися з 4 вересня поточного року. Але, на 1 грудня 2016 року - жодного розрахунку не здійснено.

"Існує єдиний шлях поновлення водопостачання: та сторона повинна почати сплачувати за поставлену воду, яка була надана на непідконтрольну українській владі територію в повному обсязі. Така позиція абсолютна безвідповідальна саме перед луганчанами, які проживають там. Особи, що взяли на себе відповідальність за життя наших громадян на окупованих територіях, піддають їх небезпеці залишити без води у зимовий період. Починайте якомога скоріше виконувати умови договору, де прописаний механізм сплати", - зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Гуц, коментуючи ситуацію навколо водопостачання КП "Попаснянський районний водоканал".

Також читайте: Постачання води на окуповані території Луганщини відбувається з доброї волі української сторони, - Тука
Топ коментарі
+52
бохатая лучезарная луганда даже воду себе позволить не может?
показати весь коментар
02.12.2016 13:10 Відповісти
+51
Наконец то здравый смысл восторжествовал. Осталось довести обводную ЛЭП и отключить свет. Как выход, если у Домбабве с Лугандой нет денег на оплату услуг то можно расчитываться бартером, то есть углем.
показати весь коментар
02.12.2016 13:22 Відповісти
+39
ну ради любимой раисюшки и снегом можно мыться
показати весь коментар
02.12.2016 13:10 Відповісти

Завантаження...