7439 відвідувачів онлайн
6 841 57

За межами України поховані понад 250 тисяч видатних українців, - Інститут нацпам'яті

Понад 250 тисяч видатних українців поховані за межами України. Могили деяких з них можуть бути примусово ексгумовані вже цього року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Інституту національної пам'яті з приводу ексгумації останків українського поета Олександра Олеся.

"Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього - алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі", - зазначив керівник Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.

Однак створенню такої алеї заважає той факт, що могили видатних українців розкидані по всьому світу. Багато з них - під загрозою.

Також читайте: Громадянин Чехії, заради якого ексгумували тіло Олеся, хотів бути похованим в іншому місці, - посольство України в Чехії

"Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави, - говорить Володимир В'ятрович. - Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості".

За інформацією начальника відділу обліку та збереження місць пам'яті Інституту національної пам'яті Павла Подобєда, "за межами України розташовано понад 250 000 поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки і культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом".

Зокрема, цього року тільки на Ольшанському цвинтарі в Празі можуть примусово ексгумувати останки драматурга, одного з батьків новочасного українського сучасного театру Спиридона Черкасенка; громадського діяча, педагога Аини Єфремової-Дурдуківської; інженера-будівельника Олександра Ярошевського.

Нагадаємо, в Празі сьогодні ексгумували останки українського поета Олександра Олеся і його дружини. За законами цієї країни, родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив з власної ініціативи виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту рішення родичів поета, які проживають в Канаді, про місце його остаточного поховання.

Своє обурення подією висловили президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман, підтримавши ідею створення пантеону почесних поховань.

Міністр культури Євген Нищук заявив про готовність особисто виїхати в Чехію, щоб супроводжувати прах Олександра Олеся на Батьківщину.
Топ коментарі
+16
Такая вот жизнь. Выдающиеся украинцы за границей, а кацапский компост в Украине..
показати весь коментар
03.01.2017 16:42 Відповісти
+9
https://twitter.com/ChetkiyTass Четкий ТАСС ‏@ChetkiyTass https://twitter.com/ChetkiyTass/status/816293133055127552 24 мин.24 минуты назад


- Нигде так тонко не могли отомстить, за убийство Борса Немцова, как в (барабанная дробь) - Украине!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003358851462&hc_ref=SEARCH&fref=nf Vladimir Usov
https://www.facebook.com/search/str/Vladimir%2BUsov/keywords_top# · https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1074850875970197&id=100003358851462&match=dmxhZGltaXIgdXNvdg%3D%3D Вчора о 6:55 ·

Новый адрес Посольства РФ в Украине :
Киев, проспект Бориса Немцова, 27
И ничего не смогут с этим поделать никто из России!!!!! Респект, Украина!!!
показати весь коментар
03.01.2017 17:06 Відповісти
+7
лёха здеся не проблемы душа-тело, а память - беспамятство
показати весь коментар
03.01.2017 17:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Такая вот жизнь. Выдающиеся украинцы за границей, а кацапский компост в Украине..
показати весь коментар
03.01.2017 16:42 Відповісти
В Україні є багато могил ворогів України... Їх потрібно позбуватись...
показати весь коментар
03.01.2017 16:48 Відповісти
И про тех тоже. А кацапский компост по всему свету воняет..
показати весь коментар
03.01.2017 17:56 Відповісти
Кто ж спорит, дорогой ты наш? Протухли конечно. Я вижу эта вонь из ростовского морга аж до Канады достаёт..
показати весь коментар
03.01.2017 18:03 Відповісти
Дорогой, я вижу ты хоть из Козломордии удрал аж на другой конец света, говна у тебя всё равно полный рот. Это твоя лишняя хромосома генерирует? Так ты его молча глотай, не забрызгивай окружающих..
показати весь коментар
03.01.2017 20:16 Відповісти
А миллионы репрессированных раскулаченных и сгинувших на северах и Сибири - они не всчёт ? Хоть когда бы вспомнила украинская власть о них ,и их потомках. Ладно при комуняках ,кравчуках и кучмах ,так и при Ющенко ноль ,да и сейчас никому до них дела нет. Правда сейчас война ,но добрая память о них высказанная нынешней властью ,много сил нетребует.
показати весь коментар
03.01.2017 16:47 Відповісти
Только при этой власти за эти три года выехало около 8 000 000 человек на заработки и ПМЖ, и сколько из них не вернётся ЭТУ ВЛАСТЬ интересует меньше всего. Это обычные люди у которых живут в Украине дети, мамы, отцы и остались жёны.
показати весь коментар
03.01.2017 17:24 Відповісти
им пришлось уехать умирать не чужбину, подальше от местных *******
показати весь коментар
03.01.2017 16:51 Відповісти
А вы не местный?
показати весь коментар
03.01.2017 16:52 Відповісти
Я так и не понял в чем суть этих перезахоронений, после смерти душе все равно проблемы тела, но власть никак не может успокоиться, ставя себе фантастические задачи.
показати весь коментар
03.01.2017 16:53 Відповісти
лёха здеся не проблемы душа-тело, а память - беспамятство
показати весь коментар
03.01.2017 17:08 Відповісти
А сколько еще украинцев еврейского происхождения выехало.
показати весь коментар
03.01.2017 16:55 Відповісти
непочатый край работы... построить городок умерших. - чуть меньше Чернигова.сразу и для можновладцив по местечку. а потом всех свозить со всего мира.
показати весь коментар
03.01.2017 16:58 Відповісти
А что на Крещатике места уже нет?
показати весь коментар
03.01.2017 17:57 Відповісти
Национальная идея на минуточку. С трупаками метаться по всем материкам. Хорошо бы авторов этой идеи закопать где нибудь за пределами страны вместе с некоторыми правителями жуликами, а потом можно снова выкопать опять же перезакопать на родине под аплодисменты трудящихся.
показати весь коментар
04.01.2017 00:35 Відповісти
У, блин... Это же какой гешефтик может получиться - всех их перезахоронить...туды его в качель...
показати весь коментар
03.01.2017 17:00 Відповісти
Ющенко надо назначить главным по этому делу. Чувак обожал кладбища.
показати весь коментар
03.01.2017 17:01 Відповісти
Есть еврейская притча в которой мама просит дочь не плакать на ее похоронах. Оно говорить " я тебя всьо равно не услышу! Поплачь обо мне пока я жива!"
Этот хуторской патриотизм необходимо было бы направить в другое русло. Что-то в этих "инициативах" от попытки заморочить головы людей, отвлечь от более важных проблем.
показати весь коментар
03.01.2017 17:02 Відповісти
никола, а ты не поц?
показати весь коментар
03.01.2017 17:11 Відповісти
мудро подмечено
показати весь коментар
03.01.2017 17:22 Відповісти
показати весь коментар
03.01.2017 17:06 Відповісти
мы не называем улицы именами подлецов
показати весь коментар
03.01.2017 17:17 Відповісти
...таке роблять кацапи в кацапістані.
показати весь коментар
03.01.2017 17:27 Відповісти
то нехай і називають Бузиною що хочуть, їхній Вова ще й Гебельса дуже поважає, можуть і на честь нього назвати вулицю в москві, нам однаково...
показати весь коментар
03.01.2017 17:30 Відповісти
Ваня, да не волнуйся ты так. Эти же улицы не ваши, а наши. Оно вам надо?
показати весь коментар
03.01.2017 19:30 Відповісти
И что с того? В Киеве родились миллионы людей, и не его первого там убили, но этого недостаточно для того, чтобы их именем называли улицы.
Кому он сильно дорог, могут повесить его портрет у себя дома, никто не запрещает.
показати весь коментар
03.01.2017 20:25 Відповісти
Та звідки у кацапів щось людське...
показати весь коментар
03.01.2017 17:32 Відповісти
Зроби честь, і ми щось назвемо твоїм іменем
показати весь коментар
03.01.2017 17:30 Відповісти
Давайте мы сами у себя разберемся, а вы у себя называйте как хотите.
Устраивает такой вариант?
показати весь коментар
03.01.2017 17:31 Відповісти
Вони не можуть в себе. Їм конче потрібно рило кудись засунути...
показати весь коментар
03.01.2017 17:34 Відповісти
Именно так. Мы тне называем улицы именами публицистов, потому как они, подлецы, называли вещи своими именами. Мы называем улицы именами наших героев - эсэсовских офицеров, типа гауптштурмфюрера СС Шухевича.
показати весь коментар
03.01.2017 17:31 Відповісти
Так нам же положено, мы же "фашисты" и "хунта".
Странно что главному антифашисту планеты пуйлу нравится Геббельс.
показати весь коментар
03.01.2017 17:36 Відповісти
А здесь как раз нет противоречия. Фашизм был в Италии под руководством дуче Муссолини. В Германии был нацизм, ипостась фашизма, под руководством фюрера Гитлера.. Сейчас в России рашизм с их идеологом Путиным. И это тоже современная ипостась фашизма, Так что глашатай фашистской идеологии Геббельс вполне укладывается в эту линию развития.
показати весь коментар
03.01.2017 17:47 Відповісти
Спасибо что разъяснили, свое слово "странно" отзываю и заменяю на "закономерно".
показати весь коментар
03.01.2017 17:50 Відповісти
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000541433652&fref=nf За пределами Украины похоронены более 250 тысяч выдающихся украинцев, - Институт нацпамяти - Цензор.НЕТ 1591Петро Олещук
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000541433652&fref=nf# https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1520388317989201&id=100000541433652 1 год. ·

Слава богу, що є небайдужі люди - "зрадофіли", котрим не пофіг на те, що відбувається довкола.
Чи дізнався би хтось про те, що могилу Олеся розрили а кістки викинули, як непотріб, якби не скромні "зрадофіли" з Чехії, які не мовчали, коли мовчали інші - посольство, конгреси українців та інші "високоповажні інституції"?
За пределами Украины похоронены более 250 тысяч выдающихся украинцев, - Институт нацпамяти - Цензор.НЕТ 6165


показати весь коментар
03.01.2017 17:26 Відповісти
У нас в Києві до цих пір лежать кісти українофоба Столипіна і ніхто цю тварюку не забиває на Родіну в Московію. На території наших монастирів повно поховань московитів усіляких, які ненавиділи українців та українську землю. Чого Путін їх не забирає? Зате нашому князю київському памятник вліпили в Москві. Якої за час його правління ще навіть не існувало.
показати весь коментар
03.01.2017 17:30 Відповісти
За пределами Украины похоронены более 250 тысяч выдающихся украинцев, - Институт нацпамяти - Цензор.НЕТ 8681
За пределами Украины похоронены более 250 тысяч выдающихся украинцев, - Институт нацпамяти - Цензор.НЕТ 4667
показати весь коментар
04.01.2017 01:51 Відповісти
Беда в том , что выдающими они стали потому , что выехали ... Кто во время союза , а кто - во время независимости . Остались бы здесь - ничего бы не добились ... - не дали бы ... Смешно читать подобные статьи , особенно когда в них с гордостью констатируют происхождение того или иного известного человека добившегося всего - именно - выехав за рубеж . Не гордиться нужно - а просить прощения у каждого из них за то , что родина не оценила их и не дала возможности жить , работать , творить и в итоге - умереть на своей земле ... Чехать они хотели на гордость страны ... - и имеют на это полное право ...
показати весь коментар
03.01.2017 17:40 Відповісти
Причиной эмиграции основной массы украинцев во все века являлась рос.империя.
показати весь коментар
03.01.2017 17:54 Відповісти
польшу забыл !
показати весь коментар
03.01.2017 19:48 Відповісти
Это вы о себе?
показати весь коментар
03.01.2017 19:55 Відповісти
А может просто найти в государстве 20000 грн ? ( 2000 грн в год ) !!!
показати весь коментар
03.01.2017 18:20 Відповісти
Так они (институт памяти) и хотят под шумок бабла срубить, мол дайте нам по 20000 на каждого из 250 тыс, а мы о них (естественно о деньгах) позаботимся.
показати весь коментар
03.01.2017 18:29 Відповісти
Некрофіли знову возбудились
показати весь коментар
03.01.2017 19:53 Відповісти
Зачем тревожить прах умерших людей и свозить их со всего мира? И за какие деньги? Вы бы лучше о живых людях позаботились.
показати весь коментар
03.01.2017 20:35 Відповісти
Мова не про тисячі . Про кілька сотень талановитих ,геніальних синів і дочок України.А повернуть їх прах і віддати почесті необхідно з однією метою . Шоб виховувать дітей ,майбутні покоління любов'ю цих лицарів духу до землі Руської,до Батьківщини. Шоб назавжди зникли з підручників касабесвинячі пюшкіни,горькіє,лермантови і інша мордовська блювотина ленінско-хуйловська! Чому могили Світочів нашого народу повинні на чужині занепадать у безпамяті.Чого один Петлюра вартий ! Мазепа ,Бандера ?!?! Олесь тільки один з них .
показати весь коментар
04.01.2017 01:07 Відповісти