Поки відкритий кордон із Росією, справжня блокада бойовиків неможлива, - Жебрівський
Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, передає Цензор.НЕТ.
"Хочу сказати, що безпосередньо чітку і жорстку блокаду неможливо провести в так званих "ДНР" і "ЛНР". Блокада - це коли в кільці. Наразі кордон із Росією відкритий. Це буде фактично блокада з боку України", - заявив глава ВЦА.
За його словами, коли йдеться про торгівлю з непідконтрольними Україні територіями, то, насамперед, йдеться про вугілля.
"Перше питання: чи готові ми наразі відмовитися від того вугілля? Я на сьогодні не почув щодо цього, чи з Південної Африки або з інших держав ми можемо забезпечити чи ні. Минулого літа 2016 року Україна використала на 20% більше вугілля, ніж взимку 2015-2016. І в цій частині потрібно визначитися, чи готові ми перетерпіти", - зазначив Жебрівський.
Також він підкреслив, що в разі блокади необхідно буде заборонити перехід лінії розмежування.
"Але це має бути жорстко, тоді заборонити перехід лінії розмежування. Не має бути так званих КПВВ, не має бути черг з 5-10 тис. осіб. Якщо робити, то робити. Чи готові до цього? Думаю, що наразі не готові", - сказав чиновник.
Якби Україна заморозила виплату пенсій відразу після атаки на Дебальцеве і заявила, що відновить виплату пенсій лише після закінчення війни, підтримка ДЛНР за ці 2 роки впала б до нуля. І це не красиві слова, а реальність ДЛНР і гибридно-інформаційної війни!
Ми думаємо, як обміняти наших полонених і припинити обстріли наших солдатів? У мене є хороший рецепт, заморозити виплату пенсій і через 2-3 місяці обстріли припиняться, а наші солдати повернуться додому.
Україні потрібно вчитися ефективно використовувати ті інструменти гібридної війни, які є в нашому розпорядженні. Не треба намагатися бути святішим Папи Римського і ціною життя наших солдатів доводити всьому світу, які ми добрі і пухнасті.
Сергей Чебозеков