Росія розробляє протисупутникову зброю, - Пентагон
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив начальник Космічного командування ВПС США генерал Джон Хайтен, повідомляють на сайті Пентагону.
"Нам потрібно стримувати погану поведінку в космосі і ми також повинні не допускати конфліктів у космічному просторі", - сказав він.
Основними супротивниками він назвав Китай і Росію, які, за його словами, створюють військові системи для виведення на навколоземну орбіту, а також засоби для їх застосування із землі.
За словами Хайтена, Росія, яка розробила зброю для знищення супутників ще у 80-х роках, сьогодні продовжує розробку подібних озброєнь, серед яких лазери для використання в космосі й "інші можливості, які становитимуть загрозу для наших супутників".
Застосування такої зброї, зазначив він, може створити велику кількість уламків на орбіті, які ускладнять доступ космічним апаратам.
"Не в такому далекому майбутньому вони зможуть використовувати ці засоби, щоб загрожувати будь-кому апарату, який у нас є в космосі. Ми повинні запобігти цьому, найкращий спосіб зупинити війну - це бути готовими до війни. Сполучені Штати мають намір зробити це, ми зробимо так, що всі знатимуть про нашу готовність до війни", - додав Хайтен.
..