Україні подарували архів Олега Ольжича
Про це Укрінформу повідомила невістка Олега Ольжича Ольга Кандиба, яка розпоряджається архівом, передає Цензор.НЕТ.
"Я подарувала архів Україні з тим, аби вона його зберігала. Там є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, є його наукові праці - дуже багато різних речей, які, як я вважаю, належать українському народові та мусять бути експоновані", - сказала Кандиба.
Згоду перевести архів до України вже підтвердив міністр культури Євген Нищук, який саме перебував із візитом у Канаді. За його словами, йдеться про кілька ящиків документів.
"Я подарувала архів Україні з тим, аби вона його зберігала. Там є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, є його наукові праці - дуже багато різних речей, які, як я вважаю, належать українському народові та мусять бути експоновані", - сказала Кандиба.
Вона зазначила, що сподівається на розміщення архіву в Інституті літератури у Києві. "Я думаю, що це буде архів Інституту літератури НАН України. Я вже говорила із головним хранителем цього архіву і те, що вони обіцяють, виглядає безпечно", - зазначила жінка.
Однак, вона не виключила, що у майбутньому місце зберігання архіву може змінитися. "Поки що Україна буде його так зберігати, а далі ми обговорюватимемо умови", - зазначила Кандиба.
Згоду перевести архів до України вже підтвердив міністр культури Євген Нищук, який саме перебував із візитом у Канаді. За його словами, йдеться про кілька ящиків документів.
Дивися у вічі рабам.
Як будете так воювати −
Вкраїни не бачити вам."
Олег Ольжич