13312 відвідувачів онлайн
12 983 149

Мінімальні ціни на сигарети - це монопольна змова, - Загородній

У встановленні мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби зацікавлені виробники дорогих сигарет середнього і дорогого сегменту, а уряд України вибудовує на тютюновому ринку монопольну схему.

Як передає Кореспондент, так вважає відомий блогер, експерт Національної антикризової групи, Тарас Загородній.
Нагадаємо, що 13 березня 2017 ДФС України знову оприлюднила проект постанови КМ України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну" (попередні спроби були в кінці 2015 і в червні 2016 року). Зміст документа і позиція чиновників викликають багато питань. Це вже третя спроба закріпити на законодавчому рівні розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби.
Експерт Національної антикризової групи Тарас Загородній, зазначає, що нововведення вигідні найбільшим тютюновим виробникам, які контролюють 95% тютюнового ринку в Україні (мова йде про ЗАТ "Філіп Морріс Україна", ТОВ "Брітіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг України" і ВАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна"). На його думку, саме ці компанії через розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби в Україні намагаються створити монополію на тютюновому ринку України за підтримки чиновників вищих ешелонів влади. Цей регуляторний акт, підтримується, в тому числі і віце-прем'єр-міністром - міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим.
"Встановлення мінімальних оптово-роздрібних цін на тютюнові вироби направлено на створення переваг "окремим компаніям" - виробникам тютюнових виробів, середнього і високого цінового сегменту. І схема влаштована так, що вся продукція реалізується виключно оптовику-монополісту (ТОВ "Мегаполіс Україна", а зараз ТОВ "Тедіс Україна", компанії з російським корінням) ... Встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби повністю знищить вітчизняну тютюнову промисловість України, призведе до тотального скорочення робочих місць у галузі і припинить надходження в бюджет значних сум, забезпечить зростання тіньового ринку тютюну, контрабанди і збагачення іноземних виробників. Сподіваюся, Антимонопольний комітет України розбереться в ситуації, адже мова йде про мільйони гривень, які проходять поза бюджетом... ", - обурюється Тарас Загородній.
Постанова Кабінету Міністрів України про мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на тютюнові вироби суперечить Угоді про асоціацію України з ЄС і не може бути імплементована в українське законодавство, оскільки згідно з Додатком XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічне і галузеве співробітництво", Україна взяла на себе зобов'язання привести у відповідність національне законодавство до Директиви ЄС №2011 / 64 / ЄС від 21 червня 2011 року "Про структуру і ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів" у ст. 15 якої зазначено чітко про можливість для виробників та імпортерів тютюнових виробів вільно визначати максимальні роздрібні ціни на свою продукцію.
Мінімальні роздрібні ціни на тютюнові вироби багаторазово були предметом розгляду у вищих європейських судових інстанціях, які визнавали незаконним і скасовували урядові рішення про встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби (мінімальні роздрібні ціни на сигарети, введені в Ірландії, Бельгії, Люксембурзі, Греції, Італії та Австрії були скасовані рішеннями Європейського Суду (European Court of Justice), прийнятих протягом 2000 - 2010 років, як такі, що не відповідають законодавству ЄС. Згідно з ч. 1 ст. 15 Директиви ЄС 2011/64 / ЄС від 21.06.2011 року виробники й імпортери тютюну вільні у визначенні максимальної роздрібної ціни кожного зі своїх продуктів. А введення мінімальних роздрібних цін обмежує економічну конкуренцію між виробниками тютюнової продукції, що призведе до абсолютної монополізації ринку тютюнових виробів, вважають європейці.
Топ коментарі
+16
Любое госрегулирование цен - зло и грёбаный совок.
показати весь коментар
20.03.2017 14:14 Відповісти
+10
Суки! Я курю дольше чем офшорному барыге лет. И эти мне гниды устраивают счастливую старость. Чтобы вы, гниды вонючие, поиздыхали!
показати весь коментар
20.03.2017 14:24 Відповісти
+8
Табачные компании это супер прибыльный бизнес ,и главное легальный . по сравнению с их доходами , наркобароны жалкие бомжары.
показати весь коментар
20.03.2017 14:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
А с чего ті вівод сделал, что я работник табачной компании? Я потребитель их продукции - это да. А иным никоим образом я к ним не отношусь.
показати весь коментар
20.03.2017 16:40 Відповісти
Ти мабуть із тих совків, які вважали що ходити треба строєм, співати хором і не піддавати критичному осмисленню все почуте? Ну то й живи "колективним розумом", а я живу своїм розумом.
показати весь коментар
20.03.2017 15:53 Відповісти
Та же история. Пробовал бросать (стаж более 30 лет). Пока на табексе сидел - относительно ничего. Но его нельзя постоянно принимать. Перестал принимать табекс - сердечко поджимать начало, хотя до того не жаловался никогда. Стремануло, пришлось опять начать. Думаю что и дальше курить буду. Хотя... ХЗ.
показати весь коментар
20.03.2017 15:42 Відповісти
Как раз всё наоборот, сердечный ритм нормализуется за 8-16 часов. С куревом у меня пульс был 110 в покое и лёжа, при лёгкой нагрузке прыгал до 150, при беге до 210 доходил, сейчас 65 и выше 150 не поднимается даже на самых высоких нагрузках. Так что...
показати весь коментар
20.03.2017 15:49 Відповісти
Я тебе не о ритме говорю. Тянет(если так можно выразиться) сердечнососудистую мышцу, ощущение сдавленности грудной клетки и затрудненное дыхание. Стремное вообще состояние.
показати весь коментар
20.03.2017 15:53 Відповісти
Я теж кидав через табекс. Виявилося що це дуже шкідливе зілля. Там не никотин, а його біохімічний конкурент. Розумний сценарій - снижувати дозу, паралельно використовуючи Нікоретте, або переходити на електронки (я не пробував). Слід лише пам'ятати, що Нікоретте допомагає одноразово зняти ломку, але задоволення не приносить.
показати весь коментар
20.03.2017 16:27 Відповісти
Та мабуть мені вже запізно кидати палити. Хіба що зовсім життя та здоровʼя притиснуть.
показати весь коментар
20.03.2017 16:36 Відповісти
По-перше, бажаю міцного здоров'я. По друге - в разі необхіності - не КИДАТИ, а поступово зменшити дозу до 5 сигарет на день. Не гвалтуйте повною відмовою кожну клітинку свого організму.
показати весь коментар
20.03.2017 16:46 Відповісти
Дякую. Візьму до уваги.
показати весь коментар
20.03.2017 16:58 Відповісти
Це порада мого давнього кореша, лікаря (з іншої галузі). Він курив з 13 років, у 30 років кинув під нуль. Пив колись по-дорослому, зараз по 50 мл горілки в обід і 150 мл по святах. І знає чимало випадків, коли людина "за 50" кидала курити під нуль і ... помирала.
показати весь коментар
20.03.2017 17:07 Відповісти
А еще есть такие люди которым втерли в уши разную лабуду и они в нее верят. Никто толком исследования на данную тему не проводил. Есть заявления различного рода деятелей не более.
показати весь коментар
20.03.2017 15:40 Відповісти
Я на себе много лет проводил эти исследования. Курево повышает давление и пульс, приводит к рваному сердечному ритму. При отказе всё возвращается в норму.
показати весь коментар
20.03.2017 15:50 Відповісти
А что мне делать если у меня в спокойном состоянии ровный сердечный ритм? Если в мои 51 давление выше 90 на 135 обычно не поднимается за редким исключением (перенервничал, винца больше нужного выпил)? Что тогда со мной не так?
показати весь коментар
20.03.2017 15:55 Відповісти
С тобой не так то, что у тебя гипертония. Тебе срочно нужно менять образ жизни.
показати весь коментар
20.03.2017 16:02 Відповісти
Гипертония - болезнь возраста. Обычно у мужчин после 43-47 лет (это индивидуально) у 80% повышенное давление не зависимо от образа жизни. Кста, по моим наблюдениям (была возможность в свое время) у мужчин с 47 до 53 лет вообще зона риска наступает и больше у тех кто ведет здоровый образ жизни (не пьет, не курит, спортом занимается) очень высокая степень риска инфаркта и инсульта. От чего так - ХЗ, но таковое есть.
показати весь коментар
20.03.2017 16:07 Відповісти
Ерунда. Гипертония - это следствие неправильного образа жизни и только. У меня она была: 145 на 120 в норме, сейчас её нет. Сейчас я именно, что не пью, не курю и занимаюсь спортом, чувствую себя лучше, чем в 17, когда курил и бухал в компашках.

Врать мне бессмысленно.
показати весь коментар
20.03.2017 16:09 Відповісти
Ну дай Бог, значит ты попал в 20% тех у кого она не наступает физиологически в зависимости от возраста. Хотя может быть ты еще не подошел к этому возрастному порогу.
показати весь коментар
20.03.2017 16:20 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - Загородний - Цензор.НЕТ 7300
показати весь коментар
20.03.2017 16:34 Відповісти
Ты веткой не ошибся?
показати весь коментар
20.03.2017 16:41 Відповісти
https://censor.net/user/99954

Не приймайте близько до серця чужі дилетантські патякання. Мені 64, мене не цікавить ані мій тиск (десь 135/90), пульс і таке інше. Можу тричі піднятися пішки на 5-й поверх з торбами розумної ваги і ніякого дискомфорту не відчуваю. Варто лише зайти за якоюсь меддовідкою - починаються "повчання". Одній молодій розумниці запропонував пробігти тут і зараз 400 метрів наввипередки, вона відразу замовкла.
показати весь коментар
20.03.2017 17:22 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - эксперт - Цензор.НЕТ 5943
показати весь коментар
20.03.2017 14:18 Відповісти
Надо было ставить знак " = " .
показати весь коментар
20.03.2017 14:32 Відповісти
ничего, через перу месяцев созреет конопелька на всеукраинской здравнице.
показати весь коментар
20.03.2017 14:19 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - Загородний - Цензор.НЕТ 8199
показати весь коментар
20.03.2017 14:20 Відповісти
Суки! Я курю дольше чем офшорному барыге лет. И эти мне гниды устраивают счастливую старость. Чтобы вы, гниды вонючие, поиздыхали!
показати весь коментар
20.03.2017 14:24 Відповісти
Из-за каких-то ублюдков людям табак купить не на что.
показати весь коментар
20.03.2017 14:28 Відповісти
Акциз опустите блин.
показати весь коментар
20.03.2017 14:24 Відповісти
Те,що діється - Зухвалий грабунок. Світ використовує Акциз на медичну допомогу. В нас, розкрадають на бл_ей !
показати весь коментар
20.03.2017 14:25 Відповісти
На місця передати повноваження НКРЄ .!? ПРобзд...барижне !!!Так ...тарифи -задерли .субсидіїї -олфгархам ..а балос тепер місцеві громади платити будуть !! ....КРАДЕМО ПО НОВОМУ !!!!
показати весь коментар
20.03.2017 14:26 Відповісти
..ПС ......*.Баблос .*.....!
показати весь коментар
20.03.2017 14:28 Відповісти
Курить вредно, в том числе и для кошелька.
показати весь коментар
20.03.2017 14:30 Відповісти
Я испустил табачный дух.
Теперь я - прах, земля мне - пух.
Я был не прав, что дуба дал.
...А ведь Минздрав предупреждал!

показати весь коментар
20.03.2017 14:35 Відповісти
А кто не курил "дуба не дал"? Дугласы МакЛауты мля.
показати весь коментар
20.03.2017 14:39 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - Загородний - Цензор.НЕТ 5807
показати весь коментар
20.03.2017 14:38 Відповісти
А у нас получается,что считают европейцы для нас- табу.
показати весь коментар
20.03.2017 14:38 Відповісти
Смотрите сколько мразей по набегало с визгами что это мол правильно, фашуги вонючие, курил, курю и буду курить, ясно вам, твари?!
показати весь коментар
20.03.2017 14:40 Відповісти
..Як вуйко казав ....? - *Не буде цигарок ...буду палити ..сільраду ! * ,,,
показати весь коментар
20.03.2017 14:45 Відповісти
Они хотят забрать у нас последнее...
показати весь коментар
20.03.2017 14:47 Відповісти
Установление минимальных оптово-отпускных и розничных цен на табачные изделия полностью уничтожит отечественную табачную промышленность Украины

https://censor.net/n432687
А він знає, кому належать найбільші тютюнові підприємства в Україні?
Київська фабрика і фабрика Прилуки - Imperial Tobacco (West, Davidoff, R1, Прима, Dunhill, Rothmans, Vogue, Lucky Strike, Kent, Pall Mall )
Харківська тютюнова фабрика - Phillip Morris (Marlboro, Chesterfield, Bond Street, L&M і Parliament)
Кременчуцька фабрика - Japan Tobacco (Camel, Winston, Magna, Monte Carlo)
показати весь коментар
20.03.2017 14:42 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - Загородний - Цензор.НЕТ 8465
показати весь коментар
20.03.2017 14:43 Відповісти

Вообще-то это называется картельный заговор.
В развитых странах государство имеет около 80 % налогов на табачные изделия. Без разницы какую схему государство строит, главное чтоб в бюджет а не в карманы.
Мои подсчёты показывают что выгодно людей травить табаком, они не будут доживать до пенсии или долго её получать. На лечения нет больших затрат, у нас почти не лечат за государственные деньги.
показати весь коментар
20.03.2017 14:43 Відповісти
Да у нас в больницах и за свои, как в анекдоте: - Ну, что будем лечить или пусть живёт?
показати весь коментар
20.03.2017 14:59 Відповісти
..как всегда власть поддерживает российских монополистов , украинцев по русскому подобию хотят подсадить на контрабассный табак и на боярышник..
показати весь коментар
20.03.2017 15:13 Відповісти
это глупое занятие курильщика ЗАСТАВЛЯТЬ бросить курить !!!! я курил с 1984 г. когда "КОСМОС" стоил 70 коп. МАЛЬБОРО по 1 руб. обычно народ курил по 30коп. с фильтром "ОРБИТА " "ДОЙНА " тогда только МАМА говорила , что каждый месяц я скуривал хорошую рубашку (21 руб. ) обычный курильщик обычно в день скуривал ПАЧКУ , ну пару тройку сигарет кто-то СТРЕЛЬНЕТ это в день .....ни кто тогда ДЕНЬГИ не считал и тратил на курево кто сколько.....когда пришло ЖЕЛАНИЕ уже самому бросить , сигареты МОИ уже стоили 2 грн.это где то 50 центов по курсу на тогда в 2004г. снова ни о какой ЭКОНОМИИ вопрос не стоял....уже просто САМОМУ достало , то ПРОЖОГ хорошие брюки когда ехал на машине , то забыл купить сигареты , то зажигалку где то ПОСЕЯЛ , то чинарики свои ВОНЮЧИЕ докуривал , то ЗАПАХ в машине как из пепельницы !!! жена МУЖЕСТВЕННО это все МОЛЧА переживала и никогда мне СЛОВА не говорила )))) короче к ЭТОМУ надо прийти только САМОМУ !!!! повторяю только САМ курильщик должен прийти к МЫСЛИ об БРОСАНИИ КУРИТЬ !!! поверте на СЛОВО , это ОЧЕНЬ КЛАССНАЯ вещь НЕ КУРИТЬ !!! появятся ЗАПАХИ ....духов , кофе , чая ну и конечно непримеримый запах к ТАБАКУ и мысли как Я мог эту ДРЯНЬ курить )))))!!!!! все .... БРОСАЙТЕ !!!! ваше ЗДОРОВЬЕ это тот БОНУС который ВЫ приобретете !!!!
показати весь коментар
20.03.2017 15:21 Відповісти
Минимальные цены на сигареты - это монопольный заговор, - Загородний - Цензор.НЕТ 3294
показати весь коментар
20.03.2017 15:29 Відповісти
Только за последний год, при Гройсмане, цены на табачные изделия увеличились в 2-а раза, причем поступления в бюджет от этой отрасли не увеличились. Аналогичная ситуация с медикаментами, алкоголем, рынком энергоносителей - монополизировали практически все рынки.
показати весь коментар
20.03.2017 15:44 Відповісти
Сколько тут курцов возмущенных...))))
показати весь коментар
20.03.2017 16:23 Відповісти
Минимальные цены на сигареты

Никакой это не картельный заговор!
Хотят уравнять цену на сигареты и "травку".
Да и домашнее выращивание табака становится прибыльным делом. Реализация семян выросла почти в 50 раз.
.
показати весь коментар
20.03.2017 17:34 Відповісти
Пора бы табачные компании облагать дополнительным налогом (на места для курцов)
показати весь коментар
20.03.2017 18:37 Відповісти
Сторінка 2 з 2