4304 відвідувача онлайн
16 172 58

Депутати проголосували закон про приватних детективів

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради депутати ухвалили Закон "Про приватну детективну (розшукову) діяльність".

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За документ проголосував 261 депутат.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Рада підтримала виплату пенсій у зв'язку з втратою годувальника-інваліда ЧАЕС незалежно від причин його смерті

Законодавчим актом легалізовано приватну детективну діяльність.
Закон визначає загальні правові основи організації приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини і громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.
Відповідно до Закону, "Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, законності, диспозитивності, об'єктивності та неупередженості, дотримання прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, поваги людської гідності, сумлінності, незалежності суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності, конфіденційності та збереження професійної таємниці, взаємодії з правоохоронними органами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами".
Законом встановлено, що приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років, пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності і який отримав у встановленому законом порядку свідоцтво про право на здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності.
Законом також визначено:
види і правовий статус суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності;
процедуру видачі свідоцтв про право на здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
види детективних послуг, які можуть надаватися суб'єктами приватної детективної (розшукової) діяльності, права та обов'язки цих суб'єктів;
питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність;
процедуру отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів та умови їх застосування;
здійснення контролю за діяльністю суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.
Закон прийнято з техніко-юридичними правками. Проект Закону зареєстровано за №3726.
Топ коментарі
+5
Вроде бы хорошо и правильно...во всем цивилизованном мире есть....но учитывая наши реалии.....как то не уверен..что Украина готова к этому....
показати весь коментар
13.04.2017 18:53 Відповісти
+5
вообще информации ноль.
какие права, обязанности, ответственность, полномочия, финансирование, подотчетность и т.п.
есть где почитать? указан только законопроект а где сам закон и нормативные акты которые его регулируют?
показати весь коментар
13.04.2017 19:21 Відповісти
+5
Закон антиконституційний бо обмежує права громадян на певну діяльність! Не можна в законі вводити норму про наявність стажу в правоохоронних органах! Згідно Конституції України громадяни мають рівні права на зайняття всіма видами діяльності і Рада не може обмежувати право громадянина відсутністю в нього стажу роботи в правоохоронних органах! Якби в нас був Президент - гарант Конституції України, то він би цей закон заветував, але в нас Президент наплював на Конституцію і тому ВРУ приймає дебільні закони, створюючи запасний аеродром для звільнених з органів ментів та прокурорів! Навпаки треба заборонити ментам, СБУшника та прокурорам займатись приватною розшуковою діяльністю, щоб не утворювались корупційні звязки між приватними детективами та правоохоронцями! Приватні детективи мають працювати чесно, без доступу в закриті державні бази даних, а за продаж закритої інформації приватним детективам ментів, прокурорів треба саджати в тюрму! Верховна Рада фактично створила проблему на рівному місці, замість того щоб врегулювати законом України цей вид діяльності. В принципі нічого нового не відбулось, 25 років правового нігілізму продовжується під керівнитвом мафії та олігархів.
показати весь коментар
13.04.2017 19:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Теперь заживем.
показати весь коментар
13.04.2017 18:52 Відповісти
Когда примут закон об уборщиках (киллерах) также выгодная работенка не пыльная и выскоко оплачиваемая...
показати весь коментар
13.04.2017 19:35 Відповісти
але якщо попався, то кримінал.
показати весь коментар
13.04.2017 19:43 Відповісти
Закон антиконституційний бо обмежує права громадян на певну діяльність! Не можна в законі вводити норму про наявність стажу в правоохоронних органах! Згідно Конституції України громадяни мають рівні права на зайняття всіма видами діяльності і Рада не може обмежувати право громадянина відсутністю в нього стажу роботи в правоохоронних органах! Якби в нас був Президент - гарант Конституції України, то він би цей закон заветував, але в нас Президент наплював на Конституцію і тому ВРУ приймає дебільні закони, створюючи запасний аеродром для звільнених з органів ментів та прокурорів! Навпаки треба заборонити ментам, СБУшника та прокурорам займатись приватною розшуковою діяльністю, щоб не утворювались корупційні звязки між приватними детективами та правоохоронцями! Приватні детективи мають працювати чесно, без доступу в закриті державні бази даних, а за продаж закритої інформації приватним детективам ментів, прокурорів треба саджати в тюрму! Верховна Рада фактично створила проблему на рівному місці, замість того щоб врегулювати законом України цей вид діяльності. В принципі нічого нового не відбулось, 25 років правового нігілізму продовжується під керівнитвом мафії та олігархів.
показати весь коментар
13.04.2017 19:39 Відповісти
а медичною практикою теж без освіти можна займатись? ти підеш до хірурга, який закінчив курси крою та шиття? а що різати вміє і зашити зможе.
показати весь коментар
13.04.2017 19:45 Відповісти
Мова йде не про освіту, а про те що ментам без вищої юридичної освіти дозволяють працювати приватними детективами, а іншим людям не дозволяють! Це порушення принципу рівності прав всіх громадян перед законом! Одній категорії громадян (ментам, сбушникам та всяким різним митникам, прикордонникам, податківцям, які мають право на розшукову діяльність) дають права ставати приватними детективами без вищої юридичної освіти, а іншим громадянам не дають таких прав - треба йти отримувати вищу юридичну освіту! Закон має бути один для всіх - всі мають мати вищу юридичну освіту, або вища юридична освіта не обов'язкова для всіх!
показати весь коментар
13.04.2017 19:51 Відповісти
Что это такое чепушилам в белых халатах разрешают партачить людей брать взятки, а дргуим нельзя????
показати весь коментар
13.04.2017 22:20 Відповісти
А хірургом можна стати пропрацював три роки санітаром? А якщо десять років санітаром то можна хірургом? Це якісь дебільні норми! Якщо три роки носив папку за слідчим то що само по собі відростає знання законодавства?
показати весь коментар
13.04.2017 19:57 Відповісти
самі даєте відповіді на свої питання.
показати весь коментар
13.04.2017 20:09 Відповісти
Странно никто и не говорил что можно быть опером (хирургом) проработав патрульным ПС (санитаром) или участковым инспектором ПС (медбратом). К чему такое сравнение?
Частные детектив = опер. Частный врач = врач. И тама там можно стать при наличии необходимого образования опером - получив соответсвующее высшее и врачем соответствующие высшее.
показати весь коментар
13.04.2017 22:24 Відповісти
Да будут все, кто будет этим заниматься,использовать данные от МВД,наркодиспансера и.т.д. Вопрос только в том за деньги и отдельно или за деньги и вместе/МВД/
показати весь коментар
13.04.2017 20:24 Відповісти
Ой *****, еще один умник. Такие как ты уже добились что Генпрокурор не обязан быть юристом.
показати весь коментар
13.04.2017 20:48 Відповісти
И иметь незапятнанное прошлое, например эффективное управление прогнившей и коррумпированной структурой.
показати весь коментар
13.04.2017 22:26 Відповісти
Хочу делать и продавать лекарства всяке, образования фармацевта, химика или биолога, и враче нет, но право у меня такое же как у получивших образование????
Могу тебе продать сделанные собтвенноручно антибиотики - хорошую этикетку и класный рекламный слоган, типовую инструкцию гаррантирую.
показати весь коментар
13.04.2017 22:18 Відповісти
Закон подписан неконституционно выбранным президентом. В несоблюдение многих пунктов основного документа страны и не проведения ряда процедур. А по сему любые указы такого президента фэйковые и требуют обжалования...но народ инертен по сути своей и терпила, и поэтому все у нас такое..
показати весь коментар
05.06.2017 20:43 Відповісти
Вроде бы хорошо и правильно...во всем цивилизованном мире есть....но учитывая наши реалии.....как то не уверен..что Украина готова к этому....
показати весь коментар
13.04.2017 18:53 Відповісти
Теперь свои "титушки" будут не только у беркутни, а и у оперов со следаками.
показати весь коментар
13.04.2017 18:55 Відповісти
Не правильно сказал операм никто группу титушек ввиде агентурных групп никто не запрещал, ты видно хотел скахсть что преступные организиции во главе с "Ворами в законе" смогут иметь своих оперов на легальном основании??????
показати весь коментар
13.04.2017 22:27 Відповісти
и разрешение на ношение томагавка) тоже будут выдавать?!
показати весь коментар
13.04.2017 18:59 Відповісти
Тебе можно без разрешения...носи....
показати весь коментар
13.04.2017 19:00 Відповісти
показати весь коментар
13.04.2017 19:18 Відповісти
а вот и нельзя, поскольку томагавк- холодное оружие.
показати весь коментар
13.04.2017 20:36 Відповісти
Ну наконец то разродились.
Всех поздравляю. Обратите внимание на слово "оперативной".
показати весь коментар
13.04.2017 19:00 Відповісти
вообще информации ноль.
какие права, обязанности, ответственность, полномочия, финансирование, подотчетность и т.п.
есть где почитать? указан только законопроект а где сам закон и нормативные акты которые его регулируют?
показати весь коментар
13.04.2017 19:21 Відповісти
Я краем уха слышал, что работа в рамках ОРД. Если получаешь инфу подпадающую под УК Украины, обязан кинуть по подследственности. По использованию "железа" - техники перестанут за...бывать. Почитаем с момента опубликования в виснике.
показати весь коментар
13.04.2017 19:31 Відповісти
Думаю, что спецсредства останутся недоступными. Более того, там будет масса проблем с использованием даже скрытой съёмки.
показати весь коментар
13.04.2017 20:43 Відповісти
Естественно как и для ОРД без разрешения Суда никак.
И также как для ОРД все ОТЗ на контроле у СБУ.
Т.е. если против клиента СБУ никак не попрешь с ОТЗ.
показати весь коментар
13.04.2017 22:43 Відповісти
Я даже не верил что у нас это возможно! Это реально колоссальный прогресс.
показати весь коментар
13.04.2017 19:14 Відповісти
а вот обьясни-в чем прогресс то?я вот официального мусора официально послать не могу. это понимаю..а частного детектива,скорее всего бывшего мусора,могу?
показати весь коментар
13.04.2017 19:34 Відповісти
нет, ты можешь добиться расследования шкурного для тебя дела, на которое простым ментам побоку!
показати весь коментар
13.04.2017 19:37 Відповісти
Если дело простым ментам по боку...то оно пустяковое.... а расследование частным детективом будет стоить денег...и скорее всего не малых....
показати весь коментар
13.04.2017 19:40 Відповісти
Для Полиции сейчас почти все дела пустяковые,а что касаемо денег - это непременно,на шару никто работать не будет
показати весь коментар
13.04.2017 20:51 Відповісти
есть разница между расследованием наркоманских дел, и разных там шахрайств. Кроме того, это могло бы позволит адвокату, реализовать право на збор доказив!
показати весь коментар
14.04.2017 09:12 Відповісти
У ментов на руках тысячи 125-х, десятки тысяч 190-х и т.д. И они их не расследовали и не будут. Почему не дать человеку альтернативу?
показати весь коментар
14.04.2017 09:09 Відповісти
все равно не понял...не,в детективных книжках я читал-что такое частные детективы..слежка за женой или мужем-основная работа...какие они права имеют?я думаю -никаких..и можно посылать этих детективов далеко...
показати весь коментар
13.04.2017 19:41 Відповісти
Закон не читал. Задумка была, что пользуется правами детектива (гибрид опера следаком) в рамках КПК. Какая разница пришел следак мент, или детектив с лицензией?
показати весь коментар
14.04.2017 09:24 Відповісти
Гм, а сколько будет стоить час прослушки Порошенко или Пупыря?
показати весь коментар
13.04.2017 19:22 Відповісти
И станут частными детективами те, которые не прошли в новую полицию, старые менты с хорошими связями )
показати весь коментар
13.04.2017 19:28 Відповісти
Это лучше, чем если они уйдут тупо в криминал.
показати весь коментар
13.04.2017 19:37 Відповісти
Через них с ментами что угодно можно будет решать, это то же самое, что поставить в каждом полицейском участке терминал, чтоб можно было оплачивать заказные услуги полиции.
показати весь коментар
13.04.2017 19:48 Відповісти
показати весь коментар
13.04.2017 20:30 Відповісти
Как вариант,хотя кто туда еще пойдет?
показати весь коментар
13.04.2017 20:32 Відповісти
Ну ичто если умеют хорошо работать флаг в руки - свободный рынок, платить будут за результат полученный без нарушений закона, незаоконне заняти ОРД никто не отменит.
показати весь коментар
13.04.2017 22:45 Відповісти
Операм и следакам хорошо. Будет куда пристроиться после отставки.
показати весь коментар
13.04.2017 19:28 Відповісти
Та да...раньше все швейцарами да охранниками...а теперь все в детективы ломанутся....
показати весь коментар
13.04.2017 19:39 Відповісти
Та ні, їм добре бо можна буде заробити. Приходиш до мента, а він каже тобі, що багато роботи, хочеш результат- йди до приватного детектива. Гроші вони поділять вже без тебе.
показати весь коментар
13.04.2017 20:42 Відповісти
показати весь коментар
13.04.2017 20:54 Відповісти
наши депутаты самые благочестивые люди в мире,ура
показати весь коментар
13.04.2017 19:28 Відповісти
Раньше когда все были нищие и детектив не нужен был, работёнка то дорогая, а сейчас будет востребована, мажоры могут себе позволить потешить своё эго, наняв личного сыскаря.
показати весь коментар
13.04.2017 20:48 Відповісти
коли запрацює? А то я помітила за собою "догляд" і специфічний - циганський.
показати весь коментар
13.04.2017 20:49 Відповісти
А нахрен оно надо, это только в кино и литературе частный сыщики это такие герои которые криминал выносят на ножах.
показати весь коментар
13.04.2017 20:50 Відповісти
Те кто сделают упор на адюльтер,не прогорит,тема вечная
показати весь коментар
13.04.2017 20:58 Відповісти
это и будет их основной хлеб, вместе с промышленым шпионажем.
показати весь коментар
13.04.2017 21:06 Відповісти
Ну это и сейчас второй хлеб оперов)))))
показати весь коментар
13.04.2017 22:47 Відповісти
бывшие мусора, теперь смогут зарабатывать на хлебушек подглядывая за неверными женами, а не сидеть тут и скулить про битые приусы.
показати весь коментар
14.04.2017 11:16 Відповісти
вангую, самя распространенная услуга будет: "вычисли мне этого козла по IP!"
показати весь коментар
14.04.2017 11:19 Відповісти
самая распространенная на ворк.юа это - документировать факты супружеской измены.
не понятно, зачем для этого во и 3 года службы в органах?
показати весь коментар
14.04.2017 11:25 Відповісти