6367 відвідувачів онлайн
33 213 169

Мінкультури Польщі: Знесення пам'ятника воїнам УПА під Перемишлем є законним

У польському відомстві заявили, що пам'ятник встановлено з порушенням чинного польського законодавства

"Демонтаж незаконно встановленого в 1994 році пам'ятника УПА на державному кладовищі в Грушовичах поблизу Перемишля законний", - повідомили в Міністерстві культури і національної спадщини Польщі. У відомстві зазначили, що "пам'ятник зведений з порушенням чинного в Польщі законодавства, без отримання відповідних дозволів від місцевої влади", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

"Демонтаж незаконно встановленого пам'ятника відбувся відповідно до чинного законодавства. Рішення війта (ґміни Стубно - ред.) ухвалене згідно із законом від 8 березня 1990 року про самоврядування ґмін. Таким чином, ця акція була проведена відповідно до закону, хоча для деяких представників української сторони цей факт, можливо, важко прийняти, особливо напередодні відзначення річниці операції "Вісла"", - сказано в повідомленні Міністерства культури Польщі.

Також читайте: Інститут нацпам'яті призупиняє видачу дозволів на благоустрій польських пам'ятників на території України

У відомстві додали, що "проти пам'ятника у тій формі виступала Рада охорони пам'яті боротьби та мучеництва, з якою також встановлення пам'ятника не узгоджувалося".

"Українській стороні - Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України - неодноразово були направлені листи про заходи з метою врегулювання правового статусу згаданого пам'ятника, що був одним із багатьох подібних незаконно встановлених на терені Польщі пам'ятників прославляння членів УПА, які мають символічне значення і не пов'язані з місцем поховання", - наголошено у повідомленні.

Листи із подібним змістом направляло від минулого року також українській стороні Бюро увічнення боротьби та мучеництва Інституту національної пам'яті Польщі. Однак також ці дії не дали очікуваного результату", - додали у повідомленні.

Міністерство культури зазначило, що ці заходи (демонтаж пам'ятника - ред.) були проведені відповідно до прийнятих війтом ґміни Стубно Янушем Слабіцьким кроків, спрямованих на демонтаж пам'ятника, через його "неврегульований правовий статус та обґрунтовані протиріччя, які викликало як послання, так і елементи оздоблення пам'ятника".

Також читайте: Київ відправив ноту в МЗС Польщі через знесення пам'ятника воїнам УПА під Перемишлем: це може спричинити реакцію щодо польських пам'ятників в Україні, - Дещиця

Відомство також відзначило: "Польська сторона вважає, що кожен убитий або полеглий у результаті воєн та політичних репресій на території Польщі (як і України) має право на гідне увічнення та спочинок. Міністерство відкрите до діалогу з українською стороною у питаннях увічнення та організації гідного поховання населення української національності, могили якого розташовані на терені Польщі, за умови, що вирішення спірних питань відбудеться у дусі порозуміння та діалогу, відповідно до чинного у Польщі законодавства та згідно із положеннями Угоди між урядами Польщі та України про охорону місць пам'яті і спочинку жертв війни та політичних репресій, підписаної у Варшаві 21 березня 1994 року".

Водночас Міністерство культури Польщі наполягло, що з польської сторони "не буде дозволу на функціонування у громадському просторі встановлених з порушенням чинного на терені Польщі законодавства пам'ятників "слави Української повстанської армії", метою яких є прославляння збройного формування, відповідального за злочини, вчинені проти тисяч, здебільшого беззахисних, польських громадян".

Нагадаємо, польські націоналісти розібрали пам'ятник воїнам УПА недалеко від Перемишля.
Топ коментарі
+49
пускай на месте украинского памятника -крыло смоленского правительственного борта поставят, с благодарностью рашисту...
показати весь коментар
28.04.2017 16:41 Відповісти
+35
Все прикрыто типа местным законодательством.

Но такие вопросы политические и решаются другими методами.

А это просто провокация.
показати весь коментар
28.04.2017 16:42 Відповісти
+32
Польща повелась на провокації і маніпуляції Кремлівської банди.?Ну що ж..Польша програла і стає учасником розвалу Європи по кремлівському сценарію..
показати весь коментар
28.04.2017 16:40 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
а эти всё с каменными глыбами тягаются: то построят, то разрушат.
есть же на свете такие ****...е люди, которым жить не даёт вопрос существования памятников!!! всё остальное у их хорошо?
показати весь коментар
28.04.2017 17:13 Відповісти
Когда говорят, что история учит только тому, что она ничему не учит - я вспоминаю поляков, пся крев гонорова.
показати весь коментар
28.04.2017 17:15 Відповісти
Так это что, кацапы не заказывали снос за 100 тысяч евро?
показати весь коментар
28.04.2017 17:16 Відповісти
Полагаю настало самое время воздвигнуть в Украине памятник самолету, который разбился под смоленском.
показати весь коментар
28.04.2017 17:16 Відповісти
а потім його знести.
показати весь коментар
28.04.2017 17:37 Відповісти
Напомнить бы "доблестным панам" как их раздерибанили!!
Минкультуры Польши: Снос памятника воинам УПА под Перемышлем является законным - Цензор.НЕТ 2135

Минкультуры Польши: Снос памятника воинам УПА под Перемышлем является законным - Цензор.НЕТ 2051
показати весь коментар
28.04.2017 17:24 Відповісти
угу, а я тобі можу нагадати, що петлюра за військову допомогу віддав полякам Західну Україну.
після чого поляки і петлюру благополучно кинули. А коли вояки армії УНР, що опинилися в Польщі допомогли пшекам відбити наступ тухачевського, то на віддяку пілсудський влаштував на окупованих польщею українських теренах паціфікацію. погугли шо таке.
показати весь коментар
28.04.2017 17:39 Відповісти
Я о Петлюре говорил.
показати весь коментар
28.04.2017 17:45 Відповісти
ой пля, іди, дитинко, вчи історію.
95 лет назад Петлюра отдал Пилсудскому Западную Украину(22.04.2015 - 06:45)

По Варшавскому договору Польша признавала независимость УНР и Директорию УНР во главе с Симоном Петлюрой как верховную власть в государстве, обязалась не заключать международных соглашений, направленных против Украины, украинскому населению в Польше, как и польскому - в Украине гарантировались национально-культурные права, УНР официально соглашалась на аннексию Польшей западноукраинских земель.
Документ заключили "секретно" и он не был опубликован, оставаясь таким до 1926 года; как тайный, этот договор не был ратифицирован.

http://newsua.one/istoriya/95-let-nazad-petlyura-otdal-pilsudskomu-zapadnuyu-ukrainu.html
показати весь коментар
28.04.2017 17:58 Відповісти
ти дурак?
Варшавский договор - соглашение между правительствами https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%8F_%D0%A0%D0%B5%D1%87%D1%8C_%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%8F Польши и https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0 Украинской Народной Республики , заключенное в разгар https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_(1919%E2%80%941921) Советско-польской войны 1919-1921 годов . Подписан https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D0%BB%D1%81%D1%83%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%AE%D0%B7%D0%B5%D1%84 Юзефом Пилсудским и https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%BB%D1%8E%D1%80%D0%B0,_%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 Симоном Петлюрой https://ru.wikipedia.org/wiki/21_%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8F 21 апреля https://ru.wikipedia.org/wiki/1920_%D0%B3%D0%BE%D0%B4 1920 года (военное соглашение - 24 апреля).

против варшавского договора решительно выступило зарубежное правительство ЗУНР, население оккупированных Польшей в 1918-1919 годах украинских земель; он был осужден и ближайшими сторонниками Петлюры - Винниченко и Грушевский

http://gazeta.zn.ua/HISTORY/varshavskiy-dogovor-1920-goda-ukrainskaya-ocenka-_.html
показати весь коментар
28.04.2017 18:08 Відповісти
А я пропоную урочисто встановити в Україні пам'ятник яким-небудь полякам, яких тут достобіса шастало у всі віки зі своїми граними "позвалям-нєпозвалям", "огнєм і мячем" і т.п.. А потім "виявити", що поставлено його незаконно. І знести к буям... І так декілька разів.
Заїб.ісь буде, правда, панове?
показати весь коментар
28.04.2017 17:26 Відповісти
не треба нічо виявляти, пам'ятник польськім орлятам у Львові - меморіал польського великодержавного шовінізму.
Tu leży żołnierz polski poległy za Ojczyznę
(Здесь лежит польский солдат, погибший за Родину)Минкультуры Польши: Снос памятника воинам УПА под Перемышлем является законным - Цензор.НЕТ 3991

Минкультуры Польши: Снос памятника воинам УПА под Перемышлем является законным - Цензор.НЕТ 8470
показати весь коментар
28.04.2017 17:42 Відповісти
Це могила. А не просто памятник. Могили не руйнують.
показати весь коментар
28.04.2017 20:39 Відповісти
поляки теж зруйнували могилу, причому братську - треба не тільки заголовки читати.
а ще треба розставатися з дитячими хуторянськими уявленнями, шо Україна комусь ще потрібна окрім українців.
показати весь коментар
29.04.2017 10:34 Відповісти
Поляки розуміють прекрасно, що українці ніхто в своїй Державі ,. Що ніхто навіть не заікнеться про Геноцид українців, Армією Крайовою і осадниками , якими були заселені українські землі.
показати весь коментар
28.04.2017 17:28 Відповісти
нехай їм нагадають тисячі козацьких душ яких "шляхта" на коли саджала!!!
показати весь коментар
28.04.2017 17:31 Відповісти
с такими харантами скоро и румыны с чехами-словаками и венгры, сбежавшие в свое время с Волги и ещё хто-нибудь найдется, албанцы, к примеру, что начнут на раздел нашей страны претендовать..ото песня...
показати весь коментар
28.04.2017 17:35 Відповісти
це нараз, особливо якщо будемо мовчки втиратися.
показати весь коментар
28.04.2017 17:44 Відповісти
Як захід у відповідь потрібно знести у Львові на личаківському цвинтарі монумент поховання польських "Орлят". Для України і Львова він ніякого значення не має.
показати весь коментар
28.04.2017 17:34 Відповісти
I спалити нахер ті порвані шкарпетки ***** сракатого ,коли раком стояв кланяючись перед ляхами...
показати весь коментар
28.04.2017 18:00 Відповісти
не мудрий буде вчинок.
краще показово вшанувати та зробити реставрацію, з такої акції може бути більше пользи.
показати весь коментар
28.04.2017 18:06 Відповісти
показово вшанувати та зробити реставрацію, а потім запхати їх ***** в ...
показати весь коментар
28.04.2017 18:11 Відповісти
наюх всі а не тільки у Львові а що поробиш як і нас такі самі закони?
показати весь коментар
28.04.2017 18:23 Відповісти
Годі вже вклонятися язичницьким капищам - усіляким пам"ятникам. Пам"ять треба мати в душах! До того ж, не можна йти вперед з повернутими назад головами.
показати весь коментар
28.04.2017 17:40 Відповісти
а тут мова не про пам'ятники, тут мова про національне достоінство.
показати весь коментар
28.04.2017 18:04 Відповісти
тоді вже не ДОСТОІНСТВО а ГІДНІСТЬ ! якщо мова по Україну
тому що достоінство в кацапів між ніг бовтається,як вони думають.
показати весь коментар
28.04.2017 18:10 Відповісти
Достоінство - українське слово, а те, шо воно в кацапів між ніг бовтається то їхня проблема.
показати весь коментар
28.04.2017 18:12 Відповісти
Напомните полякам как при Пилсудским Польша устроила геноцид украинцам - переселила 300 000 поляков на земли этнические украинские земли Галиции и Волыни, причем полякам отдали 90% земель, а поляков было максимум 20%. Планомерное изменение этнического состава населения - один из признаков геноцида, вся местная власть была отдана полякам при подавляющем количестве украинцев, были арестованы представители укранской интеллигенции - тоже признак геноцида, мало того, были арестованы украинские депутаты в парламенте!!! И напомните полякам, как горевал Гитлер на похоронах своего друга Пилсудского
показати весь коментар
28.04.2017 17:45 Відповісти
В смешанных селах на Волыни поляки обычно были старостами, так они руками немцев уничтожали украинцев - писали в немецкую комендатуру, что такой-то сотрудничает с партизанами
показати весь коментар
28.04.2017 18:30 Відповісти
розібрати памятники ляхам в Україні , щоб польським свиням голова не хиталась
показати весь коментар
28.04.2017 17:50 Відповісти
Тебе то что? Путлер будет рад, а отношения с Польшей испортятся. Умнее надо быть.
показати весь коментар
28.04.2017 17:59 Відповісти
А отношений равноправных нет и никогда не было и всегда ляхи украинцев-русынов за людей не считали, есть только снобизм и высокомерие пана до холопа, якось так... Як швят, швятем єще нікди русин для полака небив братем...З росповідів Діда ,який проживав на Холмщині -етнічній украінській територіі, який сралін подарував разом з Лемківщинною ляхам...
показати весь коментар
28.04.2017 18:10 Відповісти
нехай ***** радіє поки що , але поляки обнагліли
показати весь коментар
28.04.2017 20:38 Відповісти
Якщо будемо , на ***** або на поляків , весь час озиратися - хто ж нас поважати буде ?
показати весь коментар
28.04.2017 20:55 Відповісти
не розумний буде вчинок.
показати весь коментар
28.04.2017 18:07 Відповісти
а ти це пшекам скажи.
показати весь коментар
28.04.2017 18:13 Відповісти
вже було достатньо розумних , до ляхів напевно по розумному не доходить
показати весь коментар
28.04.2017 20:33 Відповісти
конечно законным
ведь все зависитот закона...
завтра наш суд примет решение снести все ваши нах...
и все будет законно
правда?
показати весь коментар
28.04.2017 18:08 Відповісти
показати весь коментар
28.04.2017 18:20 Відповісти
Операция ФСБ по стравливанию Украины и Польши даёт свои плоды. В какой стране больше идиотов, сказать трудно, но судя по форуму- предостаточно...Рушим памятники, устанавливаем запреты дальше..Кремль порадуется и воспользуется..
показати весь коментар
28.04.2017 19:02 Відповісти
кремль идет нах, хватит все время и ко всему подряд приплетать срасию
показати весь коментар
28.04.2017 19:10 Відповісти
Ляхи как и кацапы используют тяжелую ситуацию в Украине в своих грязных целях, пытаясь унизить достоинство украинцев. Вот тебе и адвокат в Европе, вот тебе и "просим прощения на коленях". Что бы и кто не рассказывал, но ляхи высокомерно относились и относятся к украинцам в своем большинстве и очень быстро забывают историю. И по факту, как и кацапы, братьями они нам никогда не были.
показати весь коментар
28.04.2017 19:06 Відповісти
А ведь барыга коричневый прогнеться. При Кучме *** бы даже п
рот открыли
показати весь коментар
28.04.2017 20:02 Відповісти
Знесли - і хер з ним, менше буде проблем!
показати весь коментар
28.04.2017 20:09 Відповісти
вбийся головою об стіну - і проблем у тебе взагалі не буде.
показати весь коментар
28.04.2017 20:13 Відповісти
Тільки після тебе бидло тупориле
показати весь коментар
28.04.2017 20:15 Відповісти
я показав як найкраще позбавитися будь-яких прооблем таким як ти.
показати весь коментар
28.04.2017 20:21 Відповісти
Так втопися в унітазі - зроби людству користь
показати весь коментар
28.04.2017 22:47 Відповісти
я від проблем на відміну від тебе не бігаю, замучений проблемами ти наш.
показати весь коментар
29.04.2017 10:36 Відповісти
А я, на від міну від тобі подібних, звик вирішувати саме причини проблем, а не їх наслідки
показати весь коментар
30.04.2017 11:23 Відповісти
А где-то в кремле, маленькое злобное ***** прыгает от радости и хлопает в ладошки....
показати весь коментар
28.04.2017 20:49 Відповісти
розкажи це пшекам.
показати весь коментар
29.04.2017 10:36 Відповісти
А все тому , що за всі свої злочини проти Українців Польща й досі не покаялась ... І ніхто , від неї , цього не вимагає !
показати весь коментар
28.04.2017 20:53 Відповісти
татишо? навіть твоє сонце у вікні - садовий не вимагає?
показати весь коментар
29.04.2017 10:37 Відповісти
За такою польською логікою в Україні негайно цвинтар польсьеих орлчт мусить бути знищений. Це ж пвм'ятник загарбникам, що нищили українців. І ніякої пощади. Ця пшеко мерзота нічим не відмінна від кацапів. Таж імперська пиха й мерзеність.
показати весь коментар
28.04.2017 21:06 Відповісти
Ми не в змозі воювати одночасно на два фронти.
показати весь коментар
28.04.2017 21:30 Відповісти
Да ми , взагалі , ніде не воюємо .. у нас , з усіма , мир - дружба ...
показати весь коментар
28.04.2017 21:57 Відповісти
Глупо воевать с могилами. Нужен ассиметричный и хлёсткий ход ,высмеивающий пыхатисть польских украинофобов.Креатив насмешек над польской борьбой с могилами.
показати весь коментар
28.04.2017 21:51 Відповісти
Україна має діяти такими ж методами. Хватить плестися в хвості і бути хлопчиками для биття.
показати весь коментар
28.04.2017 23:00 Відповісти

демонтировать польские кладбища. Однозначно. Иного пути нет. Их недоумков по-другому не достать
показати весь коментар
29.04.2017 01:13 Відповісти
...извините за эмоции... это первое, что проявилось после прочтения. Ну идиоты они, что ли????
показати весь коментар
29.04.2017 01:18 Відповісти
Не надо никаких ответных мер.
Просто назвать именем Бандеры город областного значения.
Не надо спорить - каждому свое.
показати весь коментар
29.04.2017 04:41 Відповісти
Ох і гонористі ці поляки. Пам'ять у них коротка за свої злочини перед українцями. Зараз вони це роблять бо бачать, що в Україні антиукраїнська влада.
показати весь коментар
29.04.2017 14:50 Відповісти
А як на рахунок прославления вооруженного формирования, ответственного за преступления, совершенные против тысяч, в основном беззащитных, українців. що називається АК?
показати весь коментар
01.05.2017 11:56 Відповісти
"Власти Украины отозвали разрешение, выданное ранее польским историкам, на проведение поисковых работ и эксгумации на Волыни. Эти меры были приняты в ответ на демонтаж памятника воинам УПА в польском селе Грушовичи.
По словам вице-председателя польского Института национальной памяти Кшиштофа Швагжика, это решение стало неприятным сюрпризом. Он заявил, что польские историки столкнулись с неадекватными решениями украинской стороны. Он подчеркнул, что "в Грушовичах нет захоронений, а демонтирован был монумент, посвященный воинам УПА, которые убивали поляков". Именно поэтому, как отмечает Швагжик, такому монументу не место в Польше". Пан Швагжик прав! Поляки обязаны следить и ухаживать за МОГИЛАМИ украинцев на своей территории. Равно как и украинцы у себя. Польша времён Второй Речи Посполитой (1918-1944) и коммунистической Польской (Народной) Республики (1944-1989) - это ИМПЕРИЯ! Которая угнетала и убивала порабощённые народы:украинцев, беларусов, литовцев и других. Для поляков воины УПА - это бандиты и террористы. Также как и для нас сегодня "ополченцы" Крыма и Лугандонии! Поэтому обида и действия Украины в ответ на логичную лигвидацию памятника УПА смешны. Девочка обиделась! Что давно пора сделать государству Украина, так это ПРИЗНАТЬ действия польского государства в 1919-1951гг. против своих граждан, этнических украинцев, ГЕНОЦИДОМ! И https://censor.net/news/400386/nardep_musiyi_predlagaet_rade_priznat_genotsidom_deyistviya_polshi_protiv_ukraintsev_v_19191951_godah Вот это будет ОТВЕТ! А польские учёные ведут нужные раскопки. Пусть работают.
показати весь коментар
10.06.2017 11:33 Відповісти
Сторінка 2 з 2