Гройсман: "Пенсійна реформа дозволить подолати тіньову зайнятість"

Він підкреслив, що зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. Проблема, за словами Володимира Гройсмана, полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску - ключового джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду - є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію - зазвичай недостатній. А, між тим, саме дисбаланси в трудовому стажі зумовлюють ситуацію, коли людина, яка має 35 років стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.
"Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю отримати гідну пенсію", - зазначив голова уряду і додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби із зарплатами в конвертах.
"І нова система - спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати".
При цьому, говорячи про ймовірну підтримку реформи в парламенті Володимир Гройсман відзначив: "Це не політика. Це математична реформа. І вона потребує ухвалення. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування пенсіонерам, які працюють. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив".
Пенсии можно только безболезненно выплачивать, если госпредприятия начнут приносить доход. А наше государства таковых не имеет - всё что было хорошее за 3 копейки попродавали Ахметовым и Фирташам. А те, которые остались в госсобственности и имеют хоть какую-то перспективу, умышленно банкротят, так как на подходе Кононенки и Грановские.