На докапіталізацію "Приватбанку" може знадобитися до 50 млрд грн, - "Дзеркало тижня"

За їхньою інформацією, до 1 липня компанія E & Y представить аудит "Приватбанку". Зараз в кулуарах НБУ обговорюються два варіанти документа - оптимістичний (з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн) і песимістичний (до 50 млрд).
Як інформують автори, з уже випущених на докапіталізацію 116,9 млрд грн ОВДП монетизували поки тільки 27,2 млрд (з яких 26,7 млрд було витрачено на погашення зобов'язань банку перед НБУ за рефінансування ).
"Таким чином, реальні витрати держави на "ПриватБанк" склали поки тільки 0,5 млрд грн. А решта - намальовані з повітря через емісію ОВДП - йдуть на формування резервів. Настільки щедро, що, відповідно до варіанту річного звіту" Приватбанку", з копією якого вдалося ознайомитися кореспонденту ZN.UA (вже скріпленого підписами представників E & Y, нинішнього глави правління О.Шлапака і головного бухгалтера з печатками обох організацій), у фінустанови нині негативний капітал (мінус 713 млн грн.). Так що при зобов'язаннях на суму 206 млрд для виконання нормативів НБУ і норм закону розщедритися щонайменше на 20-30 млрд точно доведеться", - йдеться в статті.
Нагадаємо, в грудні 2016 року було націоналізовано найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд грн, з яких 116 млрд були покриті за рахунок держави, котрий випустив власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий bail-in).
Топ коментарі
+19 larisa890
показати весь коментар
17.06.2017 20:41 Відповісти Посилання +13 Эрнесто
показати весь коментар
17.06.2017 20:06 Відповісти Посилання +12 botoks
показати весь коментар
17.06.2017 20:21 Відповісти Посилання