4142 відвідувача онлайн
13 416 82

Україна запропонувала ЄС альтернативу "Північному потоку-2", - Єлісєєв

газ гтс
Як інформує Цензор.НЕТ, про б це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

"Що стосується енергетики, ми чітко висловили свою позицію щодо неприпустимості "Північного потоку-2". Вони з розумінням поставилися до нашої аргументації, і ми далі будемо продовжувати наш діалог, адже без нашої згоди цей проект не повинен відбуватися. Більше того, ми не тільки критикуємо і блокуємо цей політично вмотивований проект, а ми й пропонуємо. Ми запропонували можливість створення міжнародного консорціуму на основі нашої газотранспортної системи", - сказав Єлісєєв.

Читайте також: 13 країн ЄС виступили проти "Північного потоку 2"

Він також сказав: "Так, європейська сторона підтримала ініціативу Президента про проведення на початку наступного року (у 2018 році, - ред.) великої міжнародної конференції щодо перспектив української ГТС задля підвищення рівня безпеки і Європи, і України в тому числі. ЄС дослухається до наших ініціатив і дуже важливо, що ЄС привітав наші кроки до енергобезпеки і до реформ у галузі енергетики. І ми будемо далі рухатися цим шляхом".

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Запланована загальна пропускна здатність - 55 мільярдів кубометрів на рік. Для реалізації проекту створено компанію Nord Stream 2 AF, яка у квітні підписала угоди про фінансування проекту з Shell (Велика Британія - Нідерланди), OMV (Австрія), Engie (Франція), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина). У червні партнери поклали на рахунки компанії понад мільярд євро. Планують, що трубопровід запрацює у 2019 році.
Топ коментарі
+13
Американский на россию
показати весь коментар
14.07.2017 07:39 Відповісти
+5
І яку відповідь ми чекаємо від бариг з ЕС ( типу Сіменс)?
показати весь коментар
14.07.2017 07:32 Відповісти
+4
США завалят Европу своим газом.Газпрому надо готовиться к резкому падению цены на газ.
Михаил Крутихин,энергетический аналитик мирового класса.
показати весь коментар
14.07.2017 07:32 Відповісти

Завантаження...