9982 відвідувача онлайн

Новий закон "Про освіту" набув чинності

школа

Новий закон "Про освіту", який передбачає 12-річну освіту в школі і підвищення ролі української мови в освіті, набув чинності.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, документ офіційно опублікували у виданні Верховної Ради "Голос України" №178-179 від 27 вересня. Згідно з перехідними положеннями до закону, він набуває чинності наступного дня після публікації, крім деяких положень.
Закон передбачає підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 3 мінімальних заробітних плат. Положення набуває чинності з 2018 року, а реалізовувати його будуть поетапно до 2023 року. Кабінету Міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4 прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.
Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладати одну або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
Особам, які належать до національних меншин, гарантовано право навчатися рідною мовою разом із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних установ дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжують його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.
Закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років. Вона складається з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку здобувають у гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яку здобувають у ліцеї або в закладах професійної освіти.
Профільна середня освіта (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітнього і професійного.
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
Закон встановлює необхідність забезпечити фінансування освіти в розмірі 7% ВВП.

Читайте також: Міносвіти повідомило Раді Європи про намір передати на експертизу до Венеціанської комісії мовну статтю закону "Про освіту"

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети мають викладати українською мовою.
25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.
Топ коментарі
+18
Вчерашний праздник для русни окончен. Слава Украине!😃
показати весь коментар
28.09.2017 01:04 Відповісти
+9
треба починати набридати Цензору, щоб взагалі переходив на українську. Якщо завзято системно взятися то за рік-два "вмовимо". Кацапам правда трохи незручно стане, та й ху путєн з ними - "нехай щастить"
показати весь коментар
28.09.2017 01:29 Відповісти
+7
добре.
показати весь коментар
28.09.2017 01:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Добре , якщо так .
показати весь коментар
28.09.2017 01:04 Відповісти
/
дуже добре

тепер агресор нехай свій язик засуне собі в ...
показати весь коментар
28.09.2017 08:29 Відповісти
Вчерашний праздник для русни окончен. Слава Украине!😃
показати весь коментар
28.09.2017 01:04 Відповісти
добре.
показати весь коментар
28.09.2017 01:06 Відповісти
блін, прочитав:
-Новый закон "Об обрезании" вступил в силу...
показати весь коментар
28.09.2017 01:07 Відповісти
українською - "Про освіту", але українську сторінку Цензору впадло писати після 24.00
показати весь коментар
28.09.2017 01:10 Відповісти
треба починати набридати Цензору, щоб взагалі переходив на українську. Якщо завзято системно взятися то за рік-два "вмовимо". Кацапам правда трохи незручно стане, та й ху путєн з ними - "нехай щастить"
показати весь коментар
28.09.2017 01:29 Відповісти
Мабуть не варто. Бо гугл так їм наперекладає, що маманєгорюй! Хоча точно: "нехай щастить".
показати весь коментар
28.09.2017 08:23 Відповісти
все успешно дублируется и выполняется, не говорите о том чего нет
показати весь коментар
28.09.2017 07:40 Відповісти
гдето далеко,но быстро нарастая и переходя в мощный гул ,слышался треск ватных пердаков....
показати весь коментар
28.09.2017 01:13 Відповісти
Тільки діточки порошенко вчаться чомусь за кордоном.
показати весь коментар
28.09.2017 01:14 Відповісти
https://censor.net/user/396839 - так хто тобі заважає навчати своїх діточок за кордоном ? Порошенко чи Гройсман ?
показати весь коментар
28.09.2017 01:31 Відповісти
де ти побачив в моєму посту, що мені хтось заважає вчити своїх дітей за кордоном, сам придумав чи підказав хтось?
показати весь коментар
28.09.2017 02:01 Відповісти
Так ми вже виховані, нам потрібна закордонна освіта що дає знання. А наші співвітчизники що вчаться в українських закладах ще не такі виховані
показати весь коментар
28.09.2017 11:41 Відповісти
Наконец-то дождались!!!
Хоть это получилось! И слава Богу!!!
показати весь коментар
28.09.2017 01:25 Відповісти
А зачем 12 лет сделали ?
показати весь коментар
28.09.2017 01:26 Відповісти
12 лет это полное среднее образование, но в бурсу или технарь можно уйти с базовым средним образованием - 9 лет. Всё как и раньше, тока формулировки сменились
показати весь коментар
28.09.2017 01:38 Відповісти
не совсем, как раньше, универа ждать на год дольше, хорошо бы чтоб можно было увидеть закон обсудить до того как его примут.
показати весь коментар
28.09.2017 12:37 Відповісти
не понятно почему зарплату учителям повышают а об качестве образования никто не думает, у одной подруги сын в третий класс вот в этом году пошёл, она рассказывала про классную учительницу, во-первых там самомнения выше крыши, во-вторых дура-дурой, и это правда, оно сразу видно я как-то с ней ходила забирать малого, что говорит как говорит, как к детям относится, ну она с ней не ссорится, понятное дело ребёнок учится но подумывает перевести, но надо ж разузнать куда что чтобы не вляпаться в подобное
показати весь коментар
28.09.2017 01:29 Відповісти
"Закон про освіту" инициировали как раз агенты кремля для усиления противоречий внутри Украины. Не верите? Посмотрите имена тех, кто этот закон активно инициировал и протаскивал. Поройтесь в их биографиях и вы увидите много интересных имен и неслучайных совпадений.
Внедрение этого закона на востоке Украины не пройдёт, но дополнительно отвернет от философии независимой Украины миллионы русскоязычных людей. Этим законом путин наглядно демонстрирует, что наш политикум по уровню развития серого вещества ещё находится в XIX веке и оперирует понятиями очень категорическими, каким давно не место в европейском укладе отношений. Путин скажет: "ну что, господа русскоязычные украинские националисты, наигрались со своими западными братьями? Видите, и не братья они вам вовсе, всю жизнь мечтали вытирать о вас ноги и унижать. А вот я вам брат. И смогу защитить." И если эта часть населения отшатнётся от Киева, думаю, всей Украине конец. Чего сермяжный кремль и добивается
А вы, давайте, дорогие носители мовы, помогайте кремлю. Мало того, что сами разрушаете наше государство, вы чуть позже сами попадете под европейские санкции за такой, явно дискриминационный закон. Так что Венгрия и Румыния - это пока цветочки. Ягодки будут позже, когда неповоротливая бюрократическая машина Евросоюза начнет плющить тех, кто такие законы имеет, в данном случае Украину. Не забудем и здесь вову путина, он обязательно подольёт масла в огонь.
Так что думайте. Время исправить ошибку ещё есть.
показати весь коментар
28.09.2017 01:30 Відповісти
а в чём вообще проблема с тем законом я так и не поняла, преподавание на украинском уже не первый год, всех предметов, а, ещё и русская литература, язык вроде есть, английский само собой, есть и дополнительные занятия по разным языкам, в чём там конкретно дело что вызвало столько шума
показати весь коментар
28.09.2017 01:35 Відповісти
Ликвидированы национальные школы, крымско татарские, румынские венгерские.
показати весь коментар
28.09.2017 11:50 Відповісти
а
показати весь коментар
28.09.2017 18:13 Відповісти
Учи сам и учи детей на украинском. Но для начала выучи родной язык.
показати весь коментар
28.09.2017 01:41 Відповісти
Вибухом твого пукана задоволений, так тримати, кацап
показати весь коментар
28.09.2017 01:58 Відповісти
не ссы федя, и не пугай тута, носитель расеянского язычища, ягодками неповоротливой бюрократической машины Евросоюза. Все ягодки которые возможны в случае "вожделенных дискриминационных норм" это тока требование гармонизировать закон с принципами ЕС, а не с законами отдельных стран или отменить его. Но в ЕС есть множество примеров когда одним с основных требований для жительства есть именно знание государственного языка, а преподавание на нём в школах это обычная норма, что широко применяют и те же румыны с венграми и их никто не плющит. Ну и как о ***** не забывать? Оно давеча даже референдум в некой стране - Нидерланды, замутило, шоб сорвать подписание соглашения об асоциации, который всего лиш на год затянул само подписание. А тут всего лиш внутренний закон который не влияет ни на какую страну Евросоюза. ***** само собой будет и дальше брыкаться пользуясь услугами каких-то ******** (незабезплатно кнэшна), но толку от этого будет ровно стока, скока от референдума в Нидерландах - +/- пару месяцев.
Такчта узбагойзя носрадамус, если где-то и допущена ошибка то ЕС на неё укажет прямо и порекомендует исправить её. Всё остальное, кацапские влажные мечты, шоб через какое-то время в очередной раз обламаться как с референдумом в Нидерландах.
показати весь коментар
28.09.2017 02:34 Відповісти
я не поняла а ужеж давно преподавание на украинском, или так не везде было?
показати весь коментар
28.09.2017 01:32 Відповісти
Не везде.
Є школи повністю російськомовні. Навіть вчителя з укр.мови не було 3 місяці. Діти сусідів в такій школі.
показати весь коментар
28.09.2017 08:27 Відповісти
Половина (даже чуть больше) школ у нас в городе с преподаванием на кацапском.
показати весь коментар
28.09.2017 15:09 Відповісти
у нас небольшой городок, школ немного , потому и знаю что на украинском везде преподавание и не первый год далеко, может что в крупных городах много разных и частных тоже
показати весь коментар
28.09.2017 18:03 Відповісти
Город наш не такой уж маленький - Днепр.
Школ реально очень много. Но большинство их них - с преподаванием на русском, поскольку регион такой. У них тоже по идее должен быть украинский как отдельный предмет, но бывает нет учителей.
Во многих украинских школах родителей заставляют писать заявления на русский как второй иностранный. Вдумайтесь, родителей заставляют! Что говорить о детях...
Когда мы выбирали школу - много неприятных отзывов наслушались. Но по итогу нашли украинскую школу, в которой нет и не будет русского. Второй иностранный на выбор - французский или испанский, русского нет в меню. Школа от дома далеко, но это ближайшая приемлемая для нас. Зато есть бонус - углубленный английский с 1го класса.
показати весь коментар
28.09.2017 18:53 Відповісти
Теперь нужно выполнять и не обращать внимания на кацапский скулеж.
показати весь коментар
28.09.2017 01:39 Відповісти
Мова- так, без питань! А я от якого беня дитина має школу у 18-19 років закінчувати?
показати весь коментар
28.09.2017 03:21 Відповісти
дети в школу собирались.....мылись.....брились.....похмелялись....
показати весь коментар
28.09.2017 03:47 Відповісти
показати весь коментар
28.09.2017 07:28 Відповісти
Витёк, одноклассник, таким образом не только "похмелялся", но и "бухал"... Сидит себе, невинно, ладонью челюсть подпирая, и внимательно слушает учительницу. рядом, на стуле, школьная сумка стоит. В сумке "огнетушитель" - "777". В пробке дырка, и через неё трубка ниппельная выходит, прямо в рукав, до самой щеки тянется. Захотел - приложился... И дальше учительницу "внимательно слушает"... Сей "изобретатель" уже лет десять червей кормит на кладбище...
показати весь коментар
28.09.2017 08:04 Відповісти
Двенадцать лет - слишком много. Или нужно так: в старшие классы вводить элементы материалов первых курсов вузов, с возможностью зачёта пройденного,таким образом сократив время проведённое в вузе.
показати весь коментар
28.09.2017 04:45 Відповісти
Вважаю,що це дуже повільно вводиться повне викладання державною українською мовою,аж після 4-х років.Треба було вводити зразу.Хіба що потрібно більше перекваліфікацій та перепідготовки вчителів.Тоді так.
показати весь коментар
28.09.2017 07:31 Відповісти
Все будет, но не спеши спотыкаясь
показати весь коментар
28.09.2017 07:43 Відповісти
По 4-й класс количество предметов невелико. Только в 5-м их количество начинает нарастать. Так что "переходной период", с 1-го по 4-й - "самое то"...
показати весь коментар
28.09.2017 08:07 Відповісти
Вважаєте, і маєте якісь причини так вважати? Чи вважаєте те що вважаєте що так всі вважають.
показати весь коментар
28.09.2017 12:03 Відповісти
Як громадянин України я маю право голосу і маю право тут висловлювати все,що вважаю за потрібне.
показати весь коментар
28.09.2017 13:17 Відповісти
Як понесе з УкраїниУ синєє мореКров ворожу... отойді яІ лани і гори -Все покину, і полинуДо самого БогаМолитися... а до тогоЯ не знаю Бога.Поховайте та вставайте,Кайдани порвітеІ вражою злою кров'юВолю окропіте.
Шевченко Т.Г.
показати весь коментар
28.09.2017 08:11 Відповісти
Ну во первых 12 лет обучения это слишком много. Например ребенок родился в декабре.. значит он пойдет в школу почти в 7 лет, плюс 12.. Окончание школы в 19.. Да уж... Во вторых о языках.. Представить что ребенок до 5 класса учился на одном языке, а потом с введением основных предметов перешел на другой (украинский) язык трудно себе представить( они изначально окажутся к этому не готовы, и основная масса попадет в разряд отстающих) Если вводить то нужно было хотя бы с 2 го класса. В третьих закон то вроде как "принят" НО.... Оказывается его будут согласовывать с "венецианскими гондольерами", а что они при этом изменят еще вопрос ( власть же при этом все спишет на них, а сама останется белой и пушистой. Кроме этого уже ввели лазейку.. После 4 х классов можно изучать один или "НЕСКОЛЬКО" предметов не на украинском языке ( сколько это НЕСКОЛЬКО, и кто это будет определять, возможно это десять предметов... или больше..) Кроме этого министр сказала что возможны правки в виде дополнений к закону о "среднем образовании" ( как она сообщила румынам.. И что в нем пропишут тоже под вопросом.. Ну а добавка в законе об предметах преподаваемых на языках стран ЕС, это лазейка для чего угодно ( греческий, болгарский, румынский, венгерский, польский, словацкий - все ЕС) А значит весь новый закон в итоге может быть сведен (т что скорее всего и будет к некоторому увеличению часов на изучение украинского языка в национальных школах.. С одним только нюансом.. Все это не коснется языков стран НЕ ЕС.. А теперь выплывает главная сущность закона. Весь он направлен именно против преподавания конкретно русского языка. Тем паче что носителей его в 20-30 раз больше чем других национальных языков Это конечно все от лукавого. И в этом случае Россия может спокойно выходить на международную арену и говорить о направленности закона конкретно против этой группы населения. И будет права. А значит закон должен действовать для всех групп одинаково. Если украинский язык то для всех ( без лицемерных приписок о языках ЕС) И это будет правильно.
показати весь коментар
28.09.2017 08:11 Відповісти
Стало більше чути українську мову серед людей.Українці починають спілкуватися українською мовою на південному сході.Приємніше всього чути рідну мову від молоді.Це тільки початок. Нарешті поступово позатикаються оті масовки з рассійскогаварящімі челюстямі!
показати весь коментар
28.09.2017 08:12 Відповісти
"рассійскогаварящімі челюстямі" не гарно звучить, і до любові до української мови не провокує. Якщо ви справді вболіваєте за розповсюдження української мови, то утримайтесь від задоволення від ріских виразів.
показати весь коментар
28.09.2017 11:32 Відповісти
Я маю на увазі дійсно рассчелюсті,які проти українського народу, а не російськомовне населення України,представником якого і я є також.
показати весь коментар
28.09.2017 13:15 Відповісти
Помните, с каким упорством некогда пытались насаждать словесные обороты украинской диаспоры типа "долярі", "в пальті" (в пальто), "у метрі" (в метро), "в етері" (в эфире)? Вне всякого сомнения и принципиально-украинцы как нация категорически должны учить, знать и пользоваться своим языком. А как остальным наличествующим украинским армянам-грекам-азерботам и русским детям свои языки учить,- в семьях? Если бы Украина создавалась с нуля, что невозможно в принципе, это был бы оправданный путь, но что-то говорит за то, что эта редакция - путь к самоизоляции или как всегда придется "включать заднюю". Речь не против украинского, это не должно даже обсуждаться, речь о праве каждого знать и пользоваться своим родным. С другой стороны-каждому нацменскому ребенку учителя его языка не приставишь... Прошлый закон о языках 14го года напугал до усрачки крымчан, нынешний-дает серьезный повод говорить о большом желании избавиться от русского... В любом случае надо было начинать с того, что сейчас будут вынуждены делать "в свинячий голос" - отдавать уже принятый закон на экспертизу европейцам. Ощущение такое, что опять сигаем "поперед батька у пекло".
показати весь коментар
28.09.2017 09:10 Відповісти
Венгерские школы в маленьких венгерских селах били даже при советском союзе, ограничивать людей хуже чем при совке это чересчур
показати весь коментар
28.09.2017 11:23 Відповісти
Новый закон "Об образовании" вступил в силу - Цензор.НЕТ 6012
показати весь коментар
28.09.2017 09:28 Відповісти
Такий закон повинен був виноситися на референдум, щоб вирішував народ і відповідав за своїх дітей, а не холуї нам роблять якісь закони...
показати весь коментар
28.09.2017 10:05 Відповісти
За нащі гроші нам же указують.
показати весь коментар
28.09.2017 11:18 Відповісти
Шкода, що в школі діти фактично не вчать історію. Частіше всього просто вбивають час на уроках. А обов*язкове вивчення історії України у внз скасував ще квіт, а гриневич той патріотизм взагалі по барабану. Виховуємо манкуртів без роду-племені
показати весь коментар
28.09.2017 10:43 Відповісти
Виховуємо? илюзия, радянська постановка задачь для школи.Виховують батьки і життя, Вас не школа Виховала, і Ви школою нікого не виховаете
показати весь коментар
28.09.2017 11:17 Відповісти
вважаю, що школа взагалі не готує дітей до життя. Вивчають науки, але не навчають дітей гнучких навичок - саме того, що забезпечує успіх дитини в житті:тайм-менеджмент, навички подолання стресу, навички спілкування та вирішення конфліктів, постановки та досягнення цілей та подібні. Для чого дитині вивчати всі науки у такому обсязі, якщо вони у дорослому житті не згодяться?
показати весь коментар
28.09.2017 10:45 Відповісти
++++++++++++++++++++++++
показати весь коментар
28.09.2017 10:48 Відповісти
например, как избегать лохотронов, сберегать свое бабло, ставить цель, мотивацию, профориентация, уметь находить компромиссы
показати весь коментар
28.09.2017 10:50 Відповісти
Гречиская логика
показати весь коментар
28.09.2017 11:14 Відповісти
шо там ******* и прочая шелупонь))? пуканами озаряют светлые ночи))?
показати весь коментар
28.09.2017 10:48 Відповісти
В Крыму крымско татарские школы будут ликвидированы тогда же когда и на территории остальной Украины ирония? Опять копируем худшее из русского, закон про интернет, закон нац гвардию копия закона про рос гвардию. А слабо людям за их налоги дать те услуги какие им нужны.
показати весь коментар
28.09.2017 11:10 Відповісти
Они думают что они там сидят чтоб нас воспитывать.
показати весь коментар
28.09.2017 11:12 Відповісти
Отличный план!
Новый закон "Об образовании" вступил в силу - Цензор.НЕТ 5856