"Батьківщина" не голосуватиме за законопроект про деокупацію Донбасу, - Сергій Соболєв

"Батьківщина" не голосуватиме за законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях, оскільки, на думку політсили, він є вершиною цинізму.
Про це заявив вчора перший заступник керівника фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв із парламентської трибуни, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу політсили.
За його словами, найбільш цинічною є позиція профільного Комітету ВРУ, який доповідає цей законопроект.
Зокрема, як зазначив політик, резолюція ООН, на яку посилаються, готувалася Російською Федерацією з однією метою - узаконити Мінські угоди.
"Більш того, того ж дня заяву Міністерства закордонних справ України, в якому зазначалося, що вершиною цинізму є з боку держави-агресора подавати резолюцію Радбезу ООН. Це ви хочете узаконити? Це ви хочете внести як зміни в закон?" - запитав депутат від "Батьківщини".
Крім того, зазначив він, стаття 9 "пропонує створення якогось ефемерного органу, за яким далі буде незрозуміло яка відповідальність".
"Ще більш цинічною є спроба через три роки військової агресії РФ узаконити указ, якого не існує в природі: дати дозвіл на використання Збройних сил. Це прямий шлях десяткам тисяч наших воїнів в суд до Гааги, дії яких протягом трьох років фактично визнаються незаконними" , - сказав парламентарій.
Все, що відбувається сьогодні в сесійній залі парламенту, зазначив Сергій Соболєв, нагадує голосування фракцій "Партії регіонів" разом з комуністами за законопроект про особливий статус окремих регіонів Донецької і Луганської областей, яким узаконили тероризм на території Луганська та Донецька, яким дозволили створювати підрозділи так званої народної міліції, свої суди і свої прокуратури.
"Фракція "Батьківщина" не голосуватиме за цю вершину цинізму, яку пропонують. Ми готові підтримати в першому читанні альтернативний законопроект, щоб доопрацювати його, зазначивши всі важливі моменти щодо Росії як країни-агресора. У документі має бути зазначено про окупований Крим і всі окуповані території", - підкреслив перший заступник керівника фракції "Батьківщина".
Нагадаємо, вчора ввечері голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття пленарного засідання, у зв'язку з блокуванням трибуни парламенту депутатами кількох політсил.
Таким чином, сьогодні парламент не зміг ухвалити президентський законопроект щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями.
Позавчора в Раді були зареєстровані два законопроекти авторства президента України Петра Порошенка, які були визначені які були визначені як невідкладні: щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях (№7163) та "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей) (№7164), а також альтернативний президентському законопроект №7163-1 "Проект Закону про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями".
Профільний комітет вчора вранці рекомендував відправити на доопрацювання перший варіант законопроекту. Згодом документ був відкликаний і поданий у доопрацьованому варіанті: уточнили, що особливий порядок самоврядування в ОРДЛО почне діяти, тільки коли РФ виведе зі сходу України війська і техніку.
Вам же сказали, что там написано "Росия - агресор", а остальное так, мелочи жизни.
Это мне напоминает "Пенсионную реформу", когда за вывеской "осовременивания пенсий" кинули на деньги всех будущих пенсионеров.