Пучдемон попросив парламент Каталонії відкласти проголошення незалежності

Каталонія завоювала право на незалежність, однак формальне оголошення про відділення регіону від Іспанії необхідно відкласти на кілька тижнів.
Про це, виступаючи в парламенті автономного співтовариства, заявив президент женералітату (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон. Його виступ транслювало в YouTube видання Vanguardia, передає Цензор.НЕТ."Народ надав мені мандат на оголошення Каталонії незалежною державою. Проте я вношу пропозицію відкласти оголошення результатів референдуму 1 жовтня на кілька тижнів. Цей час необхідно використати для діалогу. Закликаю іспанський уряд до відповідальності", - заявив Пучдемон.
За його словами, в Каталонії не мають нічого проти іспанців, але вважають, що жителі багатьох регіонів королівства стали жертвами пропаганди.
Демократичні процедури не можуть бути обмежені іспанською конституцією, сказав Пучдемон, нагадавши, що проведення референдуму супроводжувалося насильством з боку вірних Мадриду силовиків.
"Ми - не злочинці, не божевільні й не заколотники. Ми - нормальні люди, які провели голосування", - зазначив прем'єр.
1 жовтня влада іспанського регіону Каталонія спробувала провести референдум про незалежність. Багато місцевих жителів вирушили на виборчі дільниці, більшість з яких виявилися заблоковані силами правопорядку. У сутичках із поліцією постраждали 893 людини.
Уряд Каталонії повідомив, що незалежність регіону від Іспанії підтримали 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців склала 43%.
Очікується, що увечері 10 жовтня Пучдемон виступить у парламенті Каталонії із заявою за підсумками референдуму. Bloomberg із посиланням на свої джерела повідомив, що в разі проголошення незалежності прем'єр міг бути заарештований "елітними іспанськими поліцейськими".
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой сказав, що категорично не визнає референдум.
Король Іспанії Феліпе VI звернувся до нації із закликом до єдності. Монарх засудив організаторів референдуму про самовизначення Каталонії.
Президент Європейської ради Дональд Туск 10 жовтня закликав Пучдемона відмовитися від оголошення незалежності регіону від Іспанії.
но теперь не знает что делать дальше... Потому, что большинство крупного
бизнеса уже переносят свои офисы в мадрид или Валенсию...
Так как обьявив о независимости - Каталония, автоматически вылетает из:
ЕС, Шенгенской зоны и естественно из зоны валюты Евро...
И вылетает навсегда - потому что Испания как член этих организаций,
никогда не даст согласие на вступление в нее Каталонии...
там то-же очень хотели независимости.