ЄСПЛ відмовився від розгляду 12 тис. позовів українських чорнобильців

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі заявив, що не буде обробляти надалі понад 12 тис. позовів українських чорнобильців.
Судді в четвер, 12 жовтня, передали процес у руки Комітету міністрів Ради Європи для того, щоб той знайшов рішення, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW."ЄСПЛ ризикує почати функціонувати як частина української системи правосуддя", - йдеться у заяві.
Суть звернення до ЄСПЛ - відсутність компенсацій українською державою за катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році, незважаючи на те, що українські суди ухвалювали, що такі компенсації повинні бути виплачені. Перша скарга чорнобильців була подана в ЄСПЛ ще в 1999 році. На даний момент загальна їх кількість сягнула 29 тис.
Ще в 2009 році, при винесенні першого вердикті у справі чорнобильців, ЄСПЛ звернув увагу на низку недоліків української системи правосуддя. Страсбурзькі судді тепер не бачать сенсу повторювати своє рішення.
Топ коментарі
+12 Alexandr Slavich
показати весь коментар
12.10.2017 21:44 Відповісти Посилання +8 Kasper1088
показати весь коментар
12.10.2017 21:47 Відповісти Посилання +8 сепаратизму смерть
показати весь коментар
12.10.2017 21:55 Відповісти Посилання