5272 відвідувача онлайн
3 807 50

Ухвалюючи рішення, українські судді діють шаблонно, бракує їхньої особистої позиції, - суддя ВС Міщенко

мищенко

Новообранний суддя Верховного Суду Іван Міщенко вважає, що судовий процес в Україні був би якіснішим, якби судді, ухвалюючи рішення, використовували свою особисту позицію з конкретного питання, а не діяли за шаблоном.

Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"За всієї поваги до суддів, яких я взагалі знаю, дуже рідко там (особливо у касаційній інстанції) можна побачити власну думку судді чи його переконання. Я говорю про мотиваційну частину. Є певний шаблон, який "зацементувався" впродовж років: опис обставин справи, потім суддя цитує норми права, які, як він вважає, тут підходять, а далі переходить до висновку, як вирішує цей спір. Однак катастрофічно не вистачає особистої позиції - як він ставиться до обставин справи, як їх оцінює. Судді ніби ховаються за формальною частиною. Я розумію, що так простіше й більш комфортно. Але в такому випадку судове рішення є менш зрозумілим, не носить такої високої якості, як могло б. У мене, як у адвоката, був досвід роботи у міжнародних арбітражних інституціях та іноземних судах. Там підхід до цього, звичайно, дещо інший: позицію судді видно абсолютно чітко, тому потім і причепитися немає можливості", - зазначив Міщенко.

Повний текст інтерв'ю із суддею ВС Іваном Міщенком читайте ТУТ.
Топ коментарі
+9
А почем нынче "личная позиция судьи"?
показати весь коментар
23.11.2017 10:41 Відповісти
+5
не согласен, их личной позиции, подкрепленной взятками, как раз, в избытке.
показати весь коментар
23.11.2017 10:42 Відповісти
+4
если сформировался шаблон, то он зависит от суммы, которую "занесла" одна из сторон...
показати весь коментар
23.11.2017 10:40 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Кацапы и зрада, налетай!
показати весь коментар
23.11.2017 10:37 Відповісти
Лукавит Мищенко . Исходя из обстоятельств дел, у нас каждый судья ИМЕЕТ определенную ЛИЧНУЮ ПОЗИЦИЮ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
23.11.2017 11:12 Відповісти
"Шаблонно"- это как шобла и за деньги?
показати весь коментар
23.11.2017 10:38 Відповісти
Не треба перейматися. При личной выгоде украинским судьям личной выгоде вдосталь хватает инициативы. Даже через край
показати весь коментар
23.11.2017 10:52 Відповісти
Личная позиция там проявляется только при пересчете личного бабла.
показати весь коментар
23.11.2017 12:00 Відповісти
Да, и при этом им не нужно заморачиваться, что писать - им все скажут!
показати весь коментар
23.11.2017 12:34 Відповісти
люблю креативних людей!
згадується О.Бендер, скільки він методів знав...
показати весь коментар
23.11.2017 10:39 Відповісти
если сформировался шаблон, то он зависит от суммы, которую "занесла" одна из сторон...
показати весь коментар
23.11.2017 10:40 Відповісти
А почем нынче "личная позиция судьи"?
показати весь коментар
23.11.2017 10:41 Відповісти
Как всегда. Год тюрьмы - штука
показати весь коментар
23.11.2017 11:02 Відповісти
насколько мне известно - от 5000 дол - это в киевском хоз.суде((( Козлевичи!
показати весь коментар
23.11.2017 12:35 Відповісти
Шаблонно выносят решения, кто больше заплатит... Что ж поделать, такая их всеобщая личная позиция...
показати весь коментар
23.11.2017 10:41 Відповісти
не согласен, их личной позиции, подкрепленной взятками, как раз, в избытке.
показати весь коментар
23.11.2017 10:42 Відповісти
Судьи и так используют свою "личную финансовую" позицию. А потом прячутся за формальной частью. Что не так?
показати весь коментар
23.11.2017 10:43 Відповісти
Це тому, що сам принцип суддівства виховується досі "стовпами правосуддя" СОВКА. Досі сталінські трійки... НОВИХ вишів, програм, викладачів, в Україні нема...
показати весь коментар
23.11.2017 10:45 Відповісти
Панамский шаблон:сепаров и взяточников - отпускать,патриотов и добровольцев сажать.
показати весь коментар
23.11.2017 10:47 Відповісти
Не шаблонно - это когда судья принимает во внимание (на)личность подсудимого и тяжесть (желательно в долларах) совершенного преступления.
показати весь коментар
23.11.2017 10:51 Відповісти
Dnipro 75ed19bb, да ты шо кацапику, правда?!
показати весь коментар
23.11.2017 10:52 Відповісти
Прецедентное право, это и есть шаблон.
показати весь коментар
23.11.2017 11:01 Відповісти
у нас его нет.
показати весь коментар
23.11.2017 11:02 Відповісти
Как это нет. Вот же, Закон Украины № 3477-IV от 23.02.2006 г. «О
выполнении решений и применении практики Европейского суда по правам человека».
В фильме про афериста Джузеппе Калиостро, кузнец Степан, заявлял: «…тут все от мене зависить…».
показати весь коментар
23.11.2017 11:18 Відповісти
это не прецедентное право. У нас и раньше Пленум ВСУ определял основные принципы. Разве человеку под "вашим флагом" надо объяснять разницу?
показати весь коментар
23.11.2017 11:21 Відповісти
Да порылся, действительно de jure прецедентное право отсутствует. Я не знал
показати весь коментар
23.11.2017 11:53 Відповісти
В Европе оно практически всюду отсутствует, кроме страны, под флагом которой Вы пишите.
показати весь коментар
23.11.2017 11:56 Відповісти
Еще один сэлфи специалист? Когда на кону 10-15 а то и вся жизнь человека, без личного креатива - ну никак! ?
показати весь коментар
23.11.2017 11:02 Відповісти
Личные позиции судьи должны забыть сразу после принятия присяги, и выносить решения строго по действующему законодательству, то есть именно по шаблону закона.
показати весь коментар
23.11.2017 11:06 Відповісти
крім закону є конкретні обставини справ, а вони завжди різні. Судді, в більшості випадків - не бачать цієї різниці. Саме страшне для суддів - я що буду практику створювати або ламати?
показати весь коментар
23.11.2017 11:23 Відповісти
Дуже часто, коли треба не задарма винести рішення, то і особисту позицію висловлюють, і шаблони порушують, і практику ламають. А ще є така практика: учасник бойових дій звільнений законом від сплати збору, а перша інстанція, чи апеляція, чи касація вимагають збір сплатити, інакше повертають заяву (скаргу) як неподану. Причина - треба наповнювати бюджет, з якого судді отримують захмарні зарплати.
показати весь коментар
23.11.2017 14:20 Відповісти
судді думають за бюджет? похвально- дуже похвально....от не подумав би ніколи.
показати весь коментар
23.11.2017 14:26 Відповісти
А які є ще варіанти пояснення суддівської незаконної вимоги сплатити судовий збір?
показати весь коментар
23.11.2017 14:30 Відповісти
тільки одна - низька кваліфікація конкретних суддів. Або кваліфікація достатня, а в справі відсутні відповідні документи і судді вимушені.
показати весь коментар
23.11.2017 14:38 Відповісти
Я писав комент не зі стелі, а на підставі конкретних ухвал судді Дарницького РС Києва, судді апелячки Києва і судді Вишки, причому у різних справах. І належні документи у справах були.
Так що я зробив висновок, що це політика цілеспрямована.
До відома суть справи - звільнення учасників бойових дій від сплати судового збору в усіх справах, а не тільки з питань соцзахисту. За два роки маю конкретну практику застосування п. 13 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір". Якщо цікавить, можу поділитися.
показати весь коментар
23.11.2017 17:15 Відповісти
дякую.
показати весь коментар
23.11.2017 17:33 Відповісти
ну...їх за ці неподобства - ліквідували...будуть тепер знати. Тепер нова ера правосуддя.
показати весь коментар
23.11.2017 17:45 Відповісти
а ще суддям бракує "креативу" (це до теми шаблонів) - звичайнісіньке "совкове" правосуддя...

слова "покажіть як він душив (з якої сторони, де була та рука де ся(наприклад) - зустрічає реакцію суддів - "вам тут не кіно знімають, хоча візуалізація допиту в усіх демократичних країнах - звичайна практика.
особливо "радує" коли під час допиту судді телефонами "бавляться"...

а ще багатьом суддям бракує ввічливості, й "памяті" - вони забувають що є лиш "арбітрами" й мають бути рівновіддаленими від 2 сторін, та оцінювати докази, а не особисті якості чи знання сторін. наприклад (ви що не читали та там же чорним по білому написано, нашо ви взагалі сюди прийшли - це було скзано особі яка не мала грошей на юрд.допомогу й сама захищала своє порушене право в суді, причому сказане перепрошує на слові - тупарилою якоюсь ****** (від сили 30-річною - в очах якої відсутні навіть натяки на інтелект (це до "непродажності посади судді)

реформувати суди треба від А то Я й ще далі...хоча як показав конкурс в ВС - реформа вмерла так й не почавшись...(
будем чекати "наступну владу" - ця вже не спроможна зайнятись дійсно реформую, а не імітацією...на жаль...
показати весь коментар
23.11.2017 11:13 Відповісти
Основная часть судей это трусы и конечно взяточники. Ведь за вынесение справедливого вердикта можно поиметь большой геморрой и себе лично и своим чадам. А за вынесение неправосудного решения оправдывающего бандита,террориста нет никаких последствий да ещё в лапу "плюнут" не хило. Что бы судить по справедливости нужно иметь мужество и быть самому кристально честным человеком. Раньше судьи жили в одном с вами подъезде и были на виду,сейчас же все они живут за высокими заборами за которыми стоят шикарные дворцы построенные за взятки и тысячи не правосудных решений. Раньше был "НАРОДНЫЙ СУД" а сейчас даже вывеска такая исчезла. То есть суды эти уже не имеют никакого отношения к народу и те кто там "работает" тем более.
показати весь коментар
23.11.2017 11:27 Відповісти
Справедливость это я, заявляет Мищенко. Вот вам мое "личное" на закон ложу.
Как в анекдоте, так и просится, - не надо по братски, давай лучше поровну.
Не надо по "личному" давай лучше по-закону.
П.С. Суды - это воры времени, порядочности и чести. Если у жадного барыги не вышло отнять ваше силой, он делает это через суд.
показати весь коментар
23.11.2017 11:35 Відповісти
Баран, иди теорию права поучи, почитай про верховенство права и т.п.. Куча дел есть когда применение закона приводит к явно несправедливым последствиям, когда люди злоупотребляют правом, вот про это говорит судья, что проще сделать по закону чем по справедливости и в результате.
показати весь коментар
23.11.2017 11:42 Відповісти
"когда применение закона приводит к явно несправедливым последствиям", судді застосовують закон не задумуючись, якщо не всунули в лапу за "верховенство права".
показати весь коментар
23.11.2017 14:24 Відповісти
Милейший, читайте Конвенцию по правам человека и практику ЕСПЧ по этому поводу, если вам уже определение верховенства права, данное нашим Конституционным судом, не нравится
показати весь коментар
23.11.2017 14:48 Відповісти
Теорія - це прекрасно. Практика ЄСПЛ теж прекрасно. Але це практика ЄСПЛ, а не судів України. Як тільки справа доходить до практики наших судів, то одразу проблеми. Починаючи із того, що судді чхати хотіли як на практику ЄСПЛ, так і на українське законодавство, коли пахне наживою.
Верховенство права мені подобається. Мені не подобаються наші суди і наші судді. У тому числі й КСУ, цей притулок правових повій для усіх президентів.
Я хочу вирішувати справи не в ЄСПЛ через 10 років, а в суді першої інстанції.
показати весь коментар
23.11.2017 17:06 Відповісти
Пусть лучше разберутся вначале с выполнением прямых обязанностей, а потом разевай рот на "злоупотребление правом". "...применение закона приводит к несправедливым последствиям", ну таки да, выполнение ПДД приводит к авариям и т.д.
Беда в том что такие вот решалы и выискивают казусные случаи чтобы засрать общую практику. Малыш ты переучился, наберись рассудка или расслабься и выучи С+.
показати весь коментар
23.11.2017 12:01 Відповісти
Справедливости в судах не будет, пока Дух закона не поднимется над Буквой закона. На основе УПК и формальных решений по нарушениям производства, сегодня делаются 95% всех судебных решений. Справедливость судей не интересует. Отсутствие справедливости и подмена ее формальными решениями основанными на Букве надо прекратить. Иначе скоро судей начнут линчевать и вешать на фонарных столбах
показати весь коментар
23.11.2017 12:07 Відповісти
Судьи- колядники, основа судейского корпуса Украины..Всю паршивую шоблу менять нужно...Саакашвили, успешно, это в Грузии сделал...Барыге это несподручно...Можно и дальше страну грабить..
показати весь коментар
23.11.2017 12:08 Відповісти
Система будет порождать новых или калечить их под себя. Надо не кадровые перестановки делать, а системно заниматься этим вопросом
показати весь коментар
23.11.2017 12:13 Відповісти
И второе, профессиональные судьи не должныы выражать свою личную позицию. Они должны профессионально оценивать и представлять факты суду Присяжных ( из числа лучших представителей общественности). А те уже имеют моральное право выявлять свое личное отношение путем голосования по решению суда
показати весь коментар
23.11.2017 12:09 Відповісти
На сейчас - личная позиция судьи зависит от гонорара!((( Надеюсь, Вы это исправите! А то у нас , что ни решение, то новая судебная практика, причем она чередуется, в зависимости от суммы, ЗАКОН здесь не играет никакой роли(((
показати весь коментар
23.11.2017 12:38 Відповісти
Дебил
Там только и есть личная позиция
показати весь коментар
23.11.2017 12:55 Відповісти
Ну че, как только карманчик пополняется, личная позиция сразу появляется.
показати весь коментар
23.11.2017 13:06 Відповісти