10223 відвідувача онлайн
10 598 23

МОЗ обмежить термін перебування в пологовому будинку покинутих дітей, - Супрун

супрун
Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОЗ.

Загалом в Україні на початок 2017 року було 106 тисяч дітей в інтернатних закладах. З них тільки 6 тисяч дітей мають статус сироти, тобто 100 тисяч дітей знаходяться в інтернатах, маючи живих батьків, які не позбавлені батьківських прав і водночас не дбають про своїх дітей.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Обіцяю сильно не бити, але поясню йому, що він наробив", - нардеп Попов звернеться до суду з проханням відпустити 14-річного сина під домашній арешт. ВІДЕО

"Ми маємо подбати про соціальний захист таких родин, щоб вони могли виховувати своїх дітей в сім'ї. Зараз за одну дитину інтернатний заклад Міністерства охорони здоров'я отримує 26 тисяч гривень на місяць, заклад Міністерства соціальної політики - 16 тисяч гривень на місяць. Якби ці гроші йшли в сім'ю, що потрапила в складні життєві обставини, вони могли б виховувати своїх дітей самотужки", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Зараз для позбавлення статусу батьківства соціальній службі треба довести, що батьки не дбають про дітей понад півроку. Самі працівники будинків дитини зв'язуються з батьками і запрошують провідати дитину раз на 6 місяців, залишаючи дитину офіційно без статусу сироти, і її не можна передати в родину для усиновлення чи опіки. Тому важливо обмежити термін, після якого суд може лишати батьківських прав.

Також читайте: Інтернати в Україні пропонують замінити малими груповими будиночками і соцквартирами, - "Сьогодні"

Також ми плануємо обмежити термін, коли діти, від яких відмовилися мами, можуть перебувати в пологовому, у стаціонарах лікарень до одного тижня. Бо довге перебування дитини в медзакладах спричиняє затримку розвитку дитини, підвищує ризик захворіти та перевантажує лікарні. Сьогодні деякі діти заходяться в лікарнях по півроку.
"Ми хочемо на Новий рік принести дітям подарунки. Цього року прошу: замість тих подарунків, що на 5 хвилин, подумайте, над чимось більш довготерміновим. Прийдіть і почитайте дітям, візьміть їх до супермаркету. Покажіть, як їх соціалізувати, як оплачувати покупки в магазині. Приходьте до них кожного тижня. Бо знаєте, що відбувається? На Новий рік приходить повно людей, дали цукерки і зникли. Ще й від цих цукерок у дітей потім животи болять, бо діти не звикли їсти їх в таких кількостях. А тоді в січні діти думають: "Чому я сама? Чому до мене ніхто не приходить? Де ті всі люди? Кому був потрібен?" Знаєте, це не дуже популярна річ. Але можна зробити щось довготривале. Ми кілька років маємо впроваджувати реформу і дати дітям сім'ї. Маємо бути суспільством, що опікується дітьми весь час", - наголосила Супрун.
Топ коментарі
+20
***простите за повтор
маньяк опрыскал деньги ядом и отдал их на благотворительность,
с просьбой передать в детский дом
отравились два депутата местного разлива, три чиновника от образования, два прокурора и один директор банка
показати весь коментар
29.11.2017 17:23 Відповісти
+12
Так и жеруть где-то икру, только не несчастные интернатовские дети, а рассевшаяся на потоках мразь.
показати весь коментар
29.11.2017 17:17 Відповісти
+11
Сама себя высекла эта стерилизованная кобыла не имеющая ни малейшего представления о реальной ситуации на местах. Оторви свой ссохшийся зад от непонятно как очутившегося под тобой кресла и съездуй в ближайший интернат, поинтересуйся - сколько из тех 26 тысяч дошло до тех, кому они предназначались ? Может прозреешь, несчастье заморское.
показати весь коментар
29.11.2017 17:49 Відповісти

Завантаження...