Київ закликав Варшаву припинити кримінальне переслідування голови Українського товариства Купріяновича за його висловлювання про Волинську трагедію. ФОТО
Про це Боднар написав у своєму акаунті в Твіттері, передає Цензор.НЕТ.
"Під час зустрічі з Послом Польщі в Україні Яном Пєкло і колегами обговорили шляхи вирішення актуальних питань українсько-польських відносин. Закликав припинити кримінальне переслідування історика Г.Купріяновича, голови Українського товариства в Любліні", - заявив Боднар.
Як пише "Європейська правда", Окружна прокуратура в м. Замостя Люблінського воєводства почала розслідування висловлювань Григорія Купріяновича, які він зробив під час пам'ятних заходів у Сагрині (Sahryń, Польща), присвячених вшануванню українців, убитих там польським збройним підпіллям в 1944 році.
Йдеться про статтю Кримінального кодексу, що стосується публічної образи польського народу або Республіки Польща, що карається позбавленням волі до трьох років.
Офіційні звинувачення Г.Купріяновичу поки не висунуто.
У замітці наголошується, що в прокуратуру у справі про висловлювання Г.Купріяновича звернувся Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства під час свого виступу порівняв події в Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав П. Чарнек, "зрівняв 130 тис. жертв геноциду з декількома сотнями цивільних українців, які загинули в Сагрині 10 березня 1944".
На думку воєводи, пам'ятні заходи в Сагрині, організовані того ж дня, коли відзначали 75-ту річницю подій на Волині, були "однією великою провокацією".
У свою чергу Г.Купріянович сказав: "Рішення прокурора почати розслідування здається абсолютно ірраціональним і навіть гротескним. На жаль, наслідки всіх цих заходів уже видно. Це, з одного боку, збільшення антиукраїнських настроїв у певних колах, з іншого - наростання занепокоєння і побоювання української православної громади в нашому регіоні".
Село Сагринь у Люблінському воєводстві відомо акцією Армії Крайової та Батальйонів Хлопських 10 березня 1944 року проти жителів сіл з українським населенням. За даними українських дослідників по час різанини в Сагрині поляками було вбито і закатовано від 800 до 1240 жителів, в тому числі понад 100 дітей. На сагриньському кладовищі споруджено пам'ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, яких вдалося встановити.


Точно также с кацапской и нашей ватой. Не пятеру условно за сепаратизм, а как Сенцову - 20 каждому. уроду. А за убийство бойцов ВСУ - пожизненно. И не важно кто, сепар дырлянский, регуляр кацапскмй или "доброволец" кизячий