10528 відвідувачів онлайн

Військовополоненому командиру "Нікополя" Небилиці сьогодні виповнюється 25 років. Його привітали мешканці Шостки. ФОТО (оновлення)

Захопленому ФСБ РФ українському військовослужбовцю, командиру бронекатера "Нікополь" Богдану Небилиці 16 січня виповнюється 25 років.

Про це у Facebook написав адвокат Микола Полозов, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Богдан - справжній патріот України! Ще у 2014 році, у самий розпал "русской весны" у Криму, він, будучи курсантом Нахімовського військово-морського училища в Севастополі, разом зі своїми товаришами співав гімн України, фактично під дулами автоматів російських військовослужбовців", - написав адвокат.

За словами Полозова, оперативники ФСБ Росії намагаються чинити на Богдана Небилицю психологічний тиск, схилити його до визнання вини і дачі свідчень.

"Бажаємо йому сил, терпіння, мужності та витримки. А головне - швидкого повернення додому до своїх близьких!" - додав адвокат.

Як повідомляє shostka.info, в місті Шостці з'явилися білборди, на яких героя-моряка привітали зі святом. "Вітаємо з днем народження нашого земляка, захисника Батьківщини Богдана Небилицю. Любимо, чекаємо!" - йдеться в тексті.

Військовополоненому командиру Нікополя Небилиці сьогодні виповнюється 25 років. Його привітали мешканці Шостки 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Військовополоненому командиру Нікополя Небилиці сьогодні виповнюється 25 років. Його привітали мешканці Шостки 02

Топ коментарі
+18
наши поздравления!
желаем побыстрее вернуться домой!
терпения и мужества, здоровья и веры...и уверенности в том, что о вас не забыли
показати весь коментар
16.01.2019 13:58 Відповісти
+14
З днем народження моряк !Усіх благ! Тримайся
показати весь коментар
16.01.2019 14:01 Відповісти
+8
присоединяюсь!
пусть будет адмиралом...
еще с училища доказал верность Украине (а это не мало)
показати весь коментар
16.01.2019 14:29 Відповісти

Завантаження...