8739 відвідувачів онлайн
5 050 18

Мазут з російських танкерів дістався берегів Одещини. ФОТО

Сьогодні 24 січня на пляжах в Одеській області виявили перші ознаки забруднення російським мазутом з танкерів. Плями мазуту знайшли за кількадесят метрів від берегової лінії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив доктор біологічних наук, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

Він зазначив, що плями мазуту виявили на піщаному пересипі в рекреаційній зоні "Катранка" біля Дунайського біосферного заповідника у Білгород-Дністровському районі.

Мазут дістався Одещини

"Наслідки таких екологічних катастроф не мають меж і що тисячі тонн мазуту, що потрапили в море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття", - наголосив науковець.

Русєв повідомив, що наразі команда нацпарку проводить обстеження різних ділянок пересипу та інформуватиме про масштаби забруднення.

В Одеській області виявили плями мазуту

Аварія російських танкерів

15 грудня поблизу берега в Керченській протоці почали тонути два російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії став сильний шторм. Один із танкерів хвилі розрубали майже навпіл.

21 грудня у Керчі оголосили надзвичайний стан через мазут з російських танкерів, що зазнали аварії в Керченській протоці.

Міндовкілля України зазначило, що до 27 – 29 грудня мазут може досягти Азовського моря. Під загрозою опинилися природоохоронні території, включно з Опукським природним заповідником і ландшафтним парком "Мис Такіль".

27 грудня стало відомо, що президент РФ Володимир Путін запровадив режим надзвичайної ситуації федерального значення через розлив мазуту в Чорному морі після аварії двох танкерів.

4 січня 2025 року у Севастополі в окупованому Криму оголосили режим надзвичайної ситуації регіонального значення через виявлені на березі плями мазуту.

Зранку 11 січня стало відомо, що внаслідок розливу мазуту у Чорному морі загинули щонайменше 60 дельфінів.

13 січня в Азовському морі  у Керченській протоці зафіксована концентрована пляма нафтопродуктів площею в 300 квадратних кілометрів та розтягнулася майже на 100 кілометрів уздовж Білосарайської затоки.

Топ коментарі
+25
Что хорошо умеет русня, так это гробить весь мир вокруг себя. Уничтожить и засрать - черта пи@арского образа жизни этой орды уже многие века.
показати весь коментар
24.01.2025 13:52 Відповісти
+17
Сморід кацапсячих лаптєй вже і до Одеси дістався...
показати весь коментар
24.01.2025 13:54 Відповісти
+10
Ну в Одесі часто-густо кацапськими лаптями посмерджує...
показати весь коментар
24.01.2025 13:55 Відповісти

Завантаження...