9509 відвідувачів онлайн
5 473 21

Лякали судом і блокуванням пенсій: викрито кол-центри, що змушували пенсіонерів платити за БАДи, - Нацполіція. ФОТОрепортаж

Нацполіція викрила злочинну організацію, яка вимагала у пенсіонерів гроші за неіснуючі борги за біологічно активні добавки (БАДи).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на департамент комунікацій Нацполіції.

Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерівНацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів

Поліція припинила діяльність шахрайських колл-центрів, що працювали у Дніпропетровській, Харківській та Полтавській областях. 

Як зазначається, зловмисники використовували бази даних громадян, які раніше купували БАДи, та надсилали їм нові посилки без замовлення. Потім телефонували, представляючись медпрацівниками, і вимагали оплату за завищеною ціною.

У разі відмови потерпілих залякували дзвінками від імені "державної виконавчої служби", погрожуючи відкриттям кримінального провадження, блокуванням пенсійних карток і конфіскацією майна.

Встановлено, що за день аферисти відправляли понад 100 посилок. Загалом вони ошукали людей на 10 мільйонів гривень. Через психологічний тиск у багатьох жертв погіршився стан здоров’я.

Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів

Організаторами схеми виявилися мешканці Дніпропетровщини віком 24-29 років. У "офісах" працювали навіть неповнолітні.

Під час обшуків вилучено:

  • понад 3000 упаковок БАДів,
  • комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки,
  • 323 000 доларів готівкою,
  • російську символіку та печатки з гербом РФ.

Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерівНацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів


Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів
Нацполіція знешкодила шахрайські колл-центри, що вимагали мільйони у пенсіонерів

Підозру оголошено 13 особам, дев’ятьох затримано за ч. ч. 1, 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Топ коментарі
+12
У нас мабуть половина суддів мають кацапське громадянство .., а тут якісь бади
показати весь коментар
07.02.2025 12:38 Відповісти
+11
Та все простіше, затримали оплату своїй криші ось і отримали...це капець просто, у кабінеті висить пика куйла та "почетная грамота", дерьмак мабуть вручив ...
показати весь коментар
07.02.2025 12:47 Відповісти
+9
Такі концентри могли бути виявлені ще на початку їх діяльності. Перестали платити поліції от їх і накрили.
показати весь коментар
07.02.2025 12:38 Відповісти

Завантаження...