8680 відвідувачів онлайн
41 858 65

After action review щодо знищення HIMARS

Автор: 

himars

Вперше на третьому році повномасштабної війни з’явилося відео, як російські окупанти знищили українську ракетно-артилерійську систему М142 HIMARS.

Раніше роками російський Генштаб заявляв про ураження багатьох десятків "Хаймарсів", але ніколи не було підтверджень.

Але що ми бачимо на відео з російського дрона?

  1. Російський дрон помітив та спостерігав за виїздом "Хаймарса" на бойову позицію на відстані приблизно 40 км від лінії фронту.
  2. "Хаймарс" зупинився та очікував команди на роботу, і затримався на точці, не відкриваючи вогонь.
  3. Росіяни отримали час визначити координати, підготувати дані для стрільби та завдати ураження керованою ракетою далекої дії.

Висновки:

  1. Це не була засідка чи витік інформації. Росія різко збільшила кількість безпілотників далекої дії, які контролюють комунікації українських військ на значну відстань.
  2. Українська протиповітряна оборона не має достатньої кількості засобів, щоб прикрити тили та збивати усі російські дрони.
  3. Затримка навіть на пів години на позиції може дозволити ворогу завдати ураження навіть на такій значній глибині.
  4. Під час застосування ракетних систем "Хаймарс" українське командування не забезпечило розрахунок "Хаймарс" інформацією про перебування в районі стартових позицій російського дрона. Чому - треба розбиратися. Або на цей момент тут не працювали радари та системи радіоелектронної розвідки, або не було взаємодії і передачі інформації. В будь-якому разі, пересування цінної бойової техніки та особового складу навіть на відстані 40-50 км без прикриття ППО, без інформування про наявність російських дронів є серйозним тактичним прорахунком, і причина частково у проблемах недостатньої кількості засобів ППО, частково - в організації системи ППО, частково - у недооцінці ризику командуванням ракетно-артилерійських військ у цьому районі. Бо чергування на відкритих позиціях є вкрай ризикованим, і якщо команди на пуск нема, то позицію треба в будь-якому разі змінювати. "Хаймарс" - високо мобільна система, і привʼязка до нової точки пуску здійснюється за секунди, тому стояти та чекати не можна. Це в принципі і так усі артилеристи чудово розуміють, чому довелося стояти - треба зʼясовувати.
  5. Зенітно-ракетні системи та "Хаймарс" - пріоритетні цілі, і їхнє застосування без наявності хоча б пасивних засобів розвідки та виявлення дронів у повітрі - дуже високий ризик. Такі детектори випускаються нашою промисловістю, вони є в армії, відеосигнали з дронів противника добре помітні і їхнє визначення та інформування наших військ у певних районах не є проблемою. Планування операцій без контролю повітряної обстановки категорично неприпустимо.

Сподіваюся, що висновки військовими керівниками будуть зроблені більш детально, і подальших втрат вдасться уникнути. Росіяни намагаються зробити все, щоб зірвати високоефективну роботу HIMARS, які постійно завдають убивчих ударів по ворогу.

Юрій Бутусов, Цензор.НЕТ

Топ коментарі
+48
Даються взнаки управлінські рішення найвеличнішого лідора **********.
показати весь коментар
06.03.2024 21:33 Відповісти
+31
А що каже Сирський, відомо? У Залужного не було померлих Хаймарсів а у Сирськогл і Авдєєвка і Хаймарс. Так у чому тут справа?
показати весь коментар
06.03.2024 23:46 Відповісти
+26
Навіть у футболі в дитинстві тренер казав - Рухайтесь, постійно рухайтесь .

Зброя жартів не любить, помилок не прощає...
показати весь коментар
06.03.2024 21:50 Відповісти

Завантаження...