9608 відвідувачів онлайн
8 342 9

Проблеми розпорошення підрозділів Нацгвардії на фронті

Автор: 

Нацгвардія виконує бойові завдання на усіх ключових напрямках: Покровськ, Харків, Сіверськ, Запоріжжя, Куп’янськ, Торецьк.

На початку повномасштабного вторгнення застосування НГУ склалось так - окремі батальйони та роти підпорядковувались іншим військовим частинам ЗСУ. Це було логічне рішення, адже бригади НГУ не мали необхідного важкого озброєння і не могли брати на себе смугу відповідальності.

З іншого боку, воювати як тимчасово придані сили означає великі проблеми в організації, забезпеченні, низьку взаємодію та злагодженість. За цими термінами на війні завжди стоять додаткові втрати живих людей та низькі результати.

У 2023 році керівництво країни вирішило розгорнути в НГУ "бригади наступу".

І бригади НГУ почали розгортати як звичайні рівноцінні піхотні бригади. Рішення, знов-таки, логічне, навіщо розгортати нові з'єднання з нуля, коли можна спиратись на готові кадри, і звести значну кількість окремих рот та батальйонів НГУ у єдині з'єднання. Бригади НГУ почали отримувати більше важкого озброєння. Цього року Нацгвардія отримала навіть новітні 155-мм самохідні гаубиці DITA.

Але формування "бригад наступу" не було доведено до логічного результату. Тепер на фронті одночасно і бригади застосовуються, і залишається практика застосування окремих батальйонів та рот, які продовжують придаватись до різних частин ЗСУ. Це вкрай важко адмініструвати, важко працювати з особовим складом, проводити ротації, забезпечувати. Такі умови абсолютно невигідні та погіршують виконання бойових завдань. А головне – це збільшує втрати людей. Люди в таких окремих тимчасово приданих ротах та батальйонах зношуються та втрачають боєздатність значно швидше. Страждають бійці, командири, а програє держава, і виграє ворог.

Згідно з відкритими джерелами, восени 2024 року можна побачити одночасне застосування на фронті 8 "бригад наступу" і одночасно з цим - 8 окремих батальйонів та 21 окремої роти.

"Бригади наступу" до того ж розриваються на окремі частини.

Така модель застосування абсолютно не відповідає обстановці. Ворог створює перевагу над нашими військами передовсім завдяки покращенню організації, злагодженості, управління. Але замість того, щоб покращувати ці компоненти, ми продовжуємо організовувати та керувати військами так, як колись на початку 2022.

Оскільки бригади НГУ виконують самостійні завдання на всіх ключових ділянках фронту, очевидним та логічним рішенням було б підпорядкувати усі окремі роти та батальйони окремих частин НГУ до складу бригад НГУ. Звичайно, їм доведеться збільшити відповідно фронт та смугу відповідальності, але бригади отримають більше сил, бійці отримають більше порядку, держава покращить і організацію, і застосування. І це дасть змогу  досягати значно більших результатів на фронті, якісніше захищати нашу країну.

Усі підрозділи та частини НГУ мають застосовуватись виключно у складі з'єднань НГУ. Здається, просте логічне рішення, але у нас це без якогось суспільного розголосу не вдається просунути.

Юрій Бутусов, Цензор. НЕТ

Завантаження...