11397 відвідувачів онлайн

Як вирішити проблеми з резервістами та ТРО на фронті? Пропозиції

Автор: 

тероборона

Мушу відповісти на запитання, яке мені ставлять сотні разів. Резервісти у складі ЗСУ та ТРО зазнаЮть втрат, роблять відеозвернення, родичі занепоєні та б'ють на сполох. Я особисто був у двох підрозділах, після того як вони відійшли з фронту та записали відеозвернення, був у боях з різними підрозділами резервістів та ТРО, які не відступають та набувають бойового досвіду.

 Думаю, системна суспільна увага, без паніки, конструктивно, дозволить керівництву швидко ухвалити комплексне рішення. Бо покладатись, що колись цю проблему вирішить час та природний відбір не варто - не вирішать, і ціна такого відбору непомірна.

Тепер мої пропозиції:

1. Зміни в організаційно-штатну структуру військових частин у першій лінії. Збільшити кількості офіцерських та сержантських посад у ланці рота-батальон згідно зі структурою НАТО. Штаб батальону ЗСУ це 8 осіб, штат батальону армій НАТО - 15-25 осіб. Це необхідно для забезпечення децентралізованого управління, для передачі паперових або дрібних функцій сержантам та солдатам, придатним для офісної служби, та збільшення часу та кількості командирів, офіцерів та сержантів, які задіяні у бойових діях.

2. Створення у кожному батальоні своєї стройової частини для прискорення вирішення кадрових питань. Хай фінансові та адміністративні питання вирішують в бригадах, але війна вимагає швидкого вирішення військових питань на передовій, а не десь далеко на ТПУ бригади.

3. Ухвалення рішення про тимчасовий порядок призначення військовослужбовців на посади без урахування їхнього звання. Значна кількість старших офіцерів запасу, які є боєздатними, не можуть отримати призначення через те, що вищі командні посади заповнені, а на взвод-роту при цьому інколи доводиться приначати недосвідчених.

4. Дозволити призначати на посади у тимчасовому порядку за рішенням командира батальону військовослужбовців з досвідом бойових дій віком до 70 років на період активних бойових дій, якщо їхній фізичний стан це дозволяє.

5. Створити тимчасовий прискорений порядок переведення бійців до бойових частин у першу лінію, щоб забезпечити поповнення вмотивованим особовим складом частини, які несуть набільше бойове навантаження. Тисячі вмотивованих воїнів сидять в тилу і не можуть перевестись туди, де вони потрібні зараз.

6. У складі резервних підрозділів та ТРО одразу після прибуття на фронт доцільно викликати добровольців, готових негайно виконувати завдання на передовій у складі підрозділів, приданих до кадрових бригад. Після того, як ці добровольці виконають своє перше завдання, саме з їхнього складу треба призначати сержантів у резервні підрозділи.

7. Особовий склад ТРО та резервних бригад, який не підготовлений та невмотивований негайно йти на передову, потребує мінімум 15 діб інтенсивної підготовки у зоні бойових дій, в плані тактики боротьби з піхотою та танками, окопування, медицини, поводження зі зброєю, порядку організації зв'язку. Для цього потрібно створити у зоні бойових дій тимчасові учбові центри із залученням військовослужбовців кадрових бригад.

8. Введення в бій бригад та батальйонів резерву та ТРО, які не є злагодженими, потрібно робити поступово, крок за кроком. Нові бригади краще придавати кадровим бригадам і розширювати зону відповідальності кадрових бригад. Тоді усі підрозділи нових бригад будуть придані штабам кадрових відповідного рівня, і зможуть навчатись. Вони мають відпрацювати як робить система управління. Одночасно вони будуть вивчати місцевість очима кадрових офіцерів. З часом вони зможуть ефективно воювати самостійно у своїй смузі.

9. Перебування на передовій має супроводжуватись хоча б короткочасною заміною з першої у другу лінію, щоб не допускати повного виснаження.

10. Проблеми забезпечення та життєдіяльність резервних частин та ТРО виникають саме через слабкість організації, тому за кожною резервною бригадою варто у взаємодії з громадянським суспільством та волонтерськими організаціями створити додаткову структуру логістики та підтримки з її рідної області, щоб спілкуватись із людьми, які погано орієнтуються у військовому побуті. Дніпровська військова адміністрація закріпила за усіма підрозділами ТРО області спеціальних кураторів, які додатково обїжджають бригади ТРО, спілкуючись з особовим складом.

11. Без забезпечення засобами зв'язку самостійне ведення маневрених бойових дій неможливе. Ставлячи завдання у першій лінії, потрібно приділити першочергову увагу тактичному зв'язку в ланці взвод-батальон.

12. Верховна Рада має негайно ухвалити законопроєкт який забороняє направлення на першу лінію військовослужбовців, які не пройшли базової військової підготовки. Депутатів ВР було б доречно для ознайомлення з реальною обстановкою направити на передові позиції нашої армії.

13. Військовому командуванню було б доречно ухвалити інструкцію та внутрішні документи для вдосконалення ситуації із застосуванням ТРО та резервних частин.

14. Військові адміністрації регіонів, які беруть участь у форманні резервних бригад та ТРО, мають створити координаційні структури для постійної взаємодії на фронті та спілкування з рядовим особовим складом.

15. У нас велика кількість патріотів на війні, велика кількість готова йти у бій. Якість застосування людей на війні - це не тільки наближення нашої перемоги, але це збереження нашого майбутнього, генофонду нашої нації, тому це питання має бути розглянуто та комплексно вирішено під керівництвом Верховного Головнокомандувача. Він має порушувати це питання та вирішити це питання.

Це наша спільна справа та наші життя.

 Юрій Бутусов, Цензор. НЕТ

Топ коментарі
+20
- Чому хлопців з ТРО на Черкащинні відправляють на фронт як мобілізованих? Хоч вони прийшли в ТРО як добровольці та деяки з них взагалі не придатні навіть в військовий час?
- Чому на бумазі вони тренувались з усіх видів зброї, а на справді відстрілялі по 20 патронів з АК?
- Чому ціх хлопців відправили в Попасну на 0 лінію, хоча обіцяли на 2-3 лінію?
- Чому їм не надали адекватної зброї, ВОГів, гі гранатометів зовсім нічого, в руках тільки стрілецька зброя АК ще радяньских часів.
- Чому замість 24 роти, поставили необстріляних хлопців? Казали буде підкріплення, а вийшла ротація, 24-ка просто втікла, бо з роти в них майже нікого не залишилось?
- Чому такі безглузді накази? Показали на якусь ледь живу хату і сказали сидіти та наблюдати, хоча по цій хаті луплять з усього чого лише тільки можна, за добу там всі 300-ті та 200-ті, навіщо?
- Чому комбриг сидить в бункері, а хлопців погнали просто бігати між хатами пострілів? За 3 дні від роти в 120 чоловік вцілілих лишилось тільки семеро, що це за війна?
- Чому до наших хлопців відносяться як до кускув мяса? Що це за стратегія?
показати весь коментар
07.05.2022 20:40 Відповісти
+11
Рыба гниет с головы. Но все почему-то забывают про дальнейший процесс. В конечном итоге, протухает ВСЯ рыба.
Что представлял из себя Зеленский и его зелёная комарилья ДО 24.02? ...
По какому принципу происходили назначения в его правительстве? ...
Почему вдруг кто-то решил, что ВСУ, ВПК, весь оборонный комплекс всё это обойдет стороной?
Почему кто-то решил, что с началом войны, вся эта свора назначенцев, жополизов и приспособленцев вдруг резко станут профессионалами, честно и беззаветно выполняющие свою работу на благо Украины?

Мировая история ещё не знала примеров, когда реформы происходили "снизу вверх".
показати весь коментар
08.05.2022 09:29 Відповісти
+10
Про «все пропало» ніхто не пише, але нікчемність деяких командирів просто не піддається опису, не обстріляних хлопців кидають на 0 відстань, де в 50 метрів від них ворог їх обстрілює з усього, чього тільки може, а в них в руках тілки АК.
показати весь коментар
07.05.2022 20:46 Відповісти

Завантаження...