9739 відвідувачів онлайн

Як воює піхота взимку

Автор: Аскольд Смогоржевський

Так вже сталось, що хитрий план з переведення в одну цікаву частину і заняття світспота (посади, де шанси здохнуть мінімальні), розбився об армійську бюрократію і одного криворукого ахвіцера у відділі кадрів ГШ (отправити би того пітуха в піхоту), тому вот он я, знову готуюсь до Бахмутської (Авдіївської, Серебрянської, Роботинської, потрібне підкреслити) зими.

Того року я вперше зіштовхнувся з тим, що таке воювати в посадках взимку. Зима, це коли тебе намагається вбити не стільки ворог, скільки природа (а ще намагаються суміжники). Це коли бронхіт вже хронічний, а запалення легень сприймається піхотов як свято, бо можна з'їбать на больничку. Це коли треба робити вибір між ставить буржуйку в бліндаж (і получать за це п#зди засобами), або перетворитись на закляклу статую самому собі. Це коли в землі є лише два стани: понос гівна і граніт, і ти або не можеш копати, бо тебе засасує в зибучі говна, або не можеш копати, бо об майбутній бліндаж зламалось 4 МПЛки і 2 кирки. Це коли акуми на все розряджаються в два рази швидше. Це коли посадки голі як майорка медслужби перед ГУРівцем. Це коли пох#й у таланах ти чи модних саломонах, один х#й в статиці ноги відмерзнуть (насправді не пох#й, зимою на взутті і шкарпетках взагалі економити не можна). Це коли х#йові умніки натягують на білі маскхалати піксельні корсари і рпски і в усьому цьому наряді приїжджають по світлому, технікою, на першу лінію, і там малюють навколо вопа пентаграми з зелених сухпаєвських пакетів (патамушо їх не видно, вони ж в маскхалаті й#птабл#). Це коли більшу частину доби темно, а холодно взагалі весь час.

Зима не щадить слабких і не підготовлених. Скільки pidorgiv того року в нас на очах позамерзали на смерть я#бу. Скількох людей ми відправили на больничку з обмороженнями. Скільки разів подумки подякували волонтерам, що робили окопні свічки. Скільки разів заводили корчі "жидким стартом". Скільки разів розморожували пляшки з льодом, щоб попити, і гризли сухпаї, як морозиво.

Зима потребує певних знань, спорядження (на яке так чи інакше доведеться витратити дєнєжку) і внутрішнього стрижня. Простий вихід на СПшку, який літом був би рутинною справою – зимою ускладнюється до неможливості. Зимою все життя Dark Souls, а ти в ньому You Died.

Але незважаючи на всі складності, тяготи і лішенія, українські солдати продовжують стояти на своїй землі і поступово викидати окупанта з нашої землі. До речі, один з небагатьох плюсів зими – хороші руські не так тхнуть.

А зараз ви маєте можливість трошки полегшити моє життя під час зимової ротації, закинувши пятьорочку в горщик. Мені потрібно закупити дещо зі снаряги, для того, щоб бути ще тактикульнішим на фото і не перетворитись на задубілий пам'ятник самому собі.

Моно-банка:

Номер картки:

5375411209008627

Аскольд Смогоржевський

Завантаження...