Із 29 грудня на Донбасі діятиме "новорічне" перемир'я, - Марчук. ВIДЕО
Про це в коментарі телеканалу "Прямий" заявив уповноважений представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук, повідомляє Цензор.НЕТ.
Домовленостей вдалося досягти за підсумками засідання підгрупи з безпеки, яке відбулося в четвер у режимі відеоконференції.
"Ми запропонували ввести режим тиші, тобто, безстрокове припинення вогню, починаючи з завтрашньої ночі, якщо точно, то з 00 годин 01 хвилини на 29 грудня. Були й інші пропозиції, але якщо коротко, то нам вдалося сьогодні досягти такої домовленості", - розповів Марчук.
Парламентер зазначив, що цей час необхідно максимально використати для відновлення і ремонту пошкодженої життєво важливої інфраструктури.
Востаннє про перемир'я на Донбасі домовлялися наприкінці серпня з нагоди початку навчального року в дітей. Тоді сторони підтвердили повну прихильність безстроковому припиненню вогню. Але на ділі "шкільне перемир'я" не протрималося і десяти хвилин - окупанти зірвали його першого ж дня. Загалом обстрілів тоді стало менше, але стабільного режиму припинення вогню так і не було встановлено.
Терористи і російські найманці ще жодного разу за час війни не виконували домовленості щодо припинення вогню.