Україна ризикує відстати від цивілізованого світу через зупинку розвитку відновлюваної енергетики, - Гройсман. ВIДЕО
Про це заявив експрем’єр-міністра України (2016-2019) Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна24".
"До 2050 року у світі глобально буде проінвестовано 130 трильйонів доларів у відновлювані джерела, декарбонізацію економіки, зменшення викидів і т.д. Тобто вони (інші країни світу, - прим.) шукають гроші, щоб дати можливість модернізуватися. Що наші роблять? Вони вводять акциз на відновлювані джерела енергії. Гірше рішення придумати неможливо", - заявив експрем’єр.
Він наголосив, що в умовах глобального переходу до "зеленої" енергетики, рішення української влади суперечить здоровому глузду.
Нагадаємо, розвиток відновлюваної енергетики в Україні сповільнився через політичні ризики та боргову кризу в галузі.
Уряд порушив зобов’язання щодо оплати "зеленої" електроенергії, заборгувавши 18,4 млрд грн боргу, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.
Окрім того, Кабінет Міністрів планує ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні в розмірі 3,2%. Проти такої ініціативи різко виступили міжнародні організації та галузеві об’єднання.
Всі асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами.