8229 відвідувачів онлайн
27 736 26

На четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС почали насувати арку. ВІДЕО+ФОТО

14 листопада на об'єкт "Укриття" четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) почали насувати арку.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Будівництво захисної арки на ЧАЕС завершилось: йде підготовка до накриття 4-го енергоблоку. ВIДЕО

Після завершення цього процесу всередині "Укриття" можна буде безпечно демонтувати конструкції, працювати з паливовмісними й радіоактивними матеріалами.
Арка важить 36 200 тонн, вона має 165 м в довжину і 110 м в висоту.
Процес насування відбувається за допомогою спеціальної системи з 224 гідравлічних домкратів, які переміщують конструкцію на 60 см за один цикл. Арку було побудовано поряд із четвертим енергоблоком, і для того, щоб накрити "Укриття", буде потрібно чотири дні.



Очікують, що в листопаді 2017 року об'єкт введуть в експлуатацію і почнеться демонтаж нестабільних конструкцій "Укриття". Проект передбачає, що арку експлуатуватимуть упродовж 100 років і обійдеться в € 1,5 млрд.

Також читайте: У 2020 році Україна планує запустити виробництво ядерного палива для забезпечення власних АЕС

"Початок насування арки на об'єкт "Укриття" на Чорнобильській АЕС - це завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технологічної конструкції, аналогів якій немає у світі, - заслуга потужної групи інженерів і будівельників. Це історичний крок до поліпшення екологічної безпеки в зоні відчуження й у світі", - сказав міністр екології Остап Семерак.
Будівництво арки почалося у 2012 році компанією "Новарка", консорціумом французьких будівельних компаній "Буйг" і "Вінсі". Усередині арки встановлено кран для майбутнього демонтажу об'єкта "Укриття".

чаэс чернобыль арка

чаэс чернобыль арка

чаэс чернобыль арка

Топ коментарі
+12
Блин все артефакты накрыли. Что теперь сталкерам делать?
показати весь коментар
15.11.2016 00:48 Відповісти
+6
Три пальца вверх , це реально хорошая новость .
показати весь коментар
15.11.2016 01:03 Відповісти
+3
зажили как люди те, кто под эту арку бабло получал. в европе деньги на эту стройку не кончались бы никогда...
показати весь коментар
15.11.2016 01:13 Відповісти

Завантаження...