London Goodbye! Про настрої міжнародних партнерів
У Лондоні завершилась Конференція з відбудови України. Українська влада презентувала план повоєнного відновлення країни, який передбачає $400 млрд інвестицій.
Учасники сукупно пообіцяли скерувати додаткові $60 млрд на потреби у відновленні й відбудові.
Коротко про настрої міжнародних партнерів:
Україні співчувають і підтримують. Знаходять, і будуть знаходити кошти на фінансову і військову допомогу під час війни. Проте після війни, ані США, ані у ЄС, ані у Великій Британії немає "зайвих" кілька сотень мільярдів, які необхідні для відбудови.
Тому Захід буде робити ставку на приватні інвестиції - заведення капіталу у промислові, аграрні, фінансові, інфраструктурні та хай-тек проекти на території України, що матиме позитивний мультиплікаційний ефект для добробуту громадян і бюджетної політики.
Ключовий фактор залучення коштів до України - це потенційне членство України в ЄС, після чого очікується, що вартість активів в країні зросте в рази.
Але на шляху інвестицій стоять серйозні проблеми - слабкі і корумповані судова і правоохоронна гілки влади. Якщо ми відповідально не візьмемося за кадрове оздоровлення і реформу цих органів - ніяких інвестицій не буде.
А це пряма загроза економічній (читай - всій) безпеці країни у повоєнні роки.
