4 942 18

Европейские компании начали рекордно рано закачивать газ в хранилища

Европейские компании начали рекордно рано закачивать газ в хранилища

Европейские газовые компании завершили сезон отбора газа из подземных хранилищ и начали закачку.

Об этом со ссылкой на Интерфакс сообщает Бизнес Цензор.

После теплой зимы в этом году сезон закачки стартовал раньше, чем когда бы то ни было. Наследие теплой зимы толкает цены на газ на европейских спотовых площадках все ниже.

Согласно данным платформы Gas Infrastructure Europe, весь март в выходные дни (когда разбор газа сокращается) закачка стабильно превышала отбор, но лишь на символические 30-40 млн кубометров в сутки. Но на минувших выходных отрасль показала переход к масштабной закачке - на последнюю отчетную дату 24 марта нетто-закачка в хранилища составила почти 200 млн куб. м, а общая - 285 млн кубов. Данные за понедельник подтвердили перелом тренда.

Таким образом, в этом году "разворот" от отбора к закачке пришелся на 22 марта на отметке 40,51% от максимальной вместимости европейских хранилищ, тогда как в прошлом сезоне запасы расходовались до 18,6%. 

Начало сезона закачки в этом году является самым ранним за десятилетие (или за историю публикаций статистики Gas Infrastructure Europe). К примеру, год назад разворот от отбора к закачке произошел 1 апреля.

Разница между минимальным уровнем запасов 2019 года и предыдущего составляет 23,5 млрд кубометров. В начавшийся сезон закачки газа в хранилища это снизит спрос на импортный газ, в том числе, российский.

По расчетам агентства "Интерфакс", в марте 2019 года экспорт газа "Газпрома" в дальнее зарубежье упадет на 15% - до 16,7 млрд кубометров. В феврале было падение на 13% - до 15,1 млрд куб. м.

По итогам торгов во вторник цена газа на главной площадке Европы TTF упала до $170 за тысячу кубометров. Цена на текущий год (котировки за прошедшие дни и форвардные цены до конца года) упала до $192 за тысячу кубометров, а на 2020 год - до $212. Все это существенно ниже заложенных в корпоративный и федеральный бюджеты прогнозов компании и правительства.

Топ коментарі
+2
Не забываем про очередной газовый шантаж от грязьпрома, в рамках которого они демонстративно хлопают дверьми и рассказывают о прекращении украинского транзита.
показати весь коментар
27.03.2019 09:41 Відповісти
+2
Доходи від експорту газу складають 5...8% від загальних доходів в бюджет Російської Ф(п)едерації, а от зниження експорту нафти і нафтопродуктів в Європу до 2025 року, який пов'язаний буде з обов'язковим введенням в містах Європи екологічних автомобілей, може значно зменшити доходи в бюджет Російської Ф(п)едерації, так як доходи від експорту нафти і нафтопродуктів в бюджет становлять відповідно 45...50% і 10...14% від загальних доходів бюджету Російської Ф(п)едерації...
Чому так швидко політичне керівництво Російської Ф(п)едерації хоче прокласти в Європу "Північний потік-2"?!!... тому що зараз вже в США йдуть значні розробки сланцевого газу за собівартістю менше 50$/1000м3, значні об'єми якого можуть бути експортовані в Європу за ціною менше 100$/1000 м3 на протязі 2021...2025 років, а ще Катар і країни Ближнього сходу: Іран, Ірак, Саудівська аравія, Бахрейн і т.д, що також хочуть транспортувати газ через Турцію в східні країни Європи, а ще Ізраїль, Ліван, Кіпр, поблизу яких винайдені значні поклади газу, що вже починають добуватися в промислових об'ємах... тому й був побудований політичним керівництвом "Турецький потік", щоб хоч якось продавати дорогий російський газ, що видобувається в умовах Заполяр'я і транспортується на відстань більше 4000 км через Турцію в південно-східні країни Європи...
Але при збільшенні об'ємів поставок газу на ринок Європи і зменшенні його витрат попит на закупівлю буде зменшуватися, що в наступному призведе до зменшення ціни і продажі тільки об'ємів газу за зниженими цінами, а не ціною 250...400 $/1000м3. за якою хоче втюхувати Газпром свій газ європейським споживачам...
Політичному керівництву Російської Ф(п)едерації в майбутньому тільки й залишається, що запугувати європейців військовим нападом, про що свідчать постійне збільшення мілітарізації європейської частини Російської Ф(п)едерації, з метою продажу своїх природних ресурсів: нафти і газу, на доходах від експорту яких тримається весь бюджет країни...
"... А ну покупайтє у нас нєфть і газ, а то ми щас как стрельньом із "Іскандера" по вас..."
показати весь коментар
27.03.2019 13:12 Відповісти
+1
Газ подешевел,вот дураки и закачивают дешёвый газ.
показати весь коментар
27.03.2019 09:45 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Не забываем про очередной газовый шантаж от грязьпрома, в рамках которого они демонстративно хлопают дверьми и рассказывают о прекращении украинского транзита.
показати весь коментар
27.03.2019 09:41 Відповісти
Газ подешевел,вот дураки и закачивают дешёвый газ.
показати весь коментар
27.03.2019 09:45 Відповісти
А чого дураки?
показати весь коментар
27.03.2019 11:33 Відповісти
А смайлик в кінці натякає, що це жарт?
показати весь коментар
27.03.2019 13:23 Відповісти
Не https://agsi.gie.eu/#/ закачують Україна, Угорщина, Болгарія, Чехія, Піренеї. Сильна закачка в Словаччині, Австрії, Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Франції, Хорватії. В основному це погодний фактор, наприклад, в нас ще холодно. Проблема в маневренності сховищ, ті ж німці та французи багато і закачують і відбирають, причому це може бути не лише в сумі по країні, але одне й теж сховище в різні години доби працює "в протилежні боки", тоді як в нас - в сезонному режимі.
показати весь коментар
27.03.2019 14:20 Відповісти
Якщо подивитись на згадані країни в деталях, то в німців в основному чи закачка чи підйом в окремих сховищ, а у французів майже всюди рух в обох напрямках. Якщо кацапи справді обнулять тразит через Україну, то в нас буде майже така ж ситуація як у Франції - ніби й в оточенні інших газоспоживаючих держав, але по суті газовий тупик і потрібна більша гнучкість джерел наповнення труби, способи відомі - 1. варіювати споживанням (безболісно не вийде, адже в нас промспоживання не таке значне, в основному опалення) 2. диверсифікація імпорту за джерелами походження (практично провалено) 3. оперативні резерви власного видобутку - немає, смокчуть з родовищ по максимуму цілий рік, а системне збільшення видобутку дуже повільне 4. достатній діапазон продуктивності сховища та ГТС в різних напрямках - і тут немає впевненості, точніше навіть є - що сховища в сильні морози "підведуть" і надіятись треба на "реверсний" імпорт, основним джерелом якого є потоки з масковії в сусідні країни ЄС - чи будуть вони достатні залежить від кремльгаза. 5. альтернативне паливо - сльози.
показати весь коментар
27.03.2019 14:34 Відповісти
Тому що ми умніші. Ми почекаєм пока подорожчає щоб на нас більше заробили.наші кацапські партнери,бо в них санкції.А нам навіщо ті гроші, як у нас є МВФ,він ще дасть і буде що вкрасти.
показати весь коментар
28.03.2019 07:32 Відповісти
Газ - русофоб.
показати весь коментар
27.03.2019 09:59 Відповісти
показати весь коментар
27.03.2019 13:12 Відповісти
нам тоже нужно закачивать газ.но наши кобели этого делать не будут-им не до этого.для промышленности скинули цену на газ на 20%,а для нас 0%.может цены на все упадут на 20%-как-бы не так.все принадлежит олигархам-вся промышленность в их руках-так чего же не скинуть себе любимыым.а вы- курите бамбук.нам могут жиды посоветовать прикрутить вентили.ну и можна еще попрыгать.
показати весь коментар
27.03.2019 17:13 Відповісти
Зима теплая и ранняя весна, вот и качают избыток в ПСГ, в чем интрига? А вообще ситуация с газом интересная, цены на нефть стабильно высокие, а газ пол года подряд дешевеет. Пусть кацапы строят газопроводы, не надо им мешать, они сами создадут избыточное предложение и обрушат цены. Не говоря уже о том, что эти газопроводы никогда не окупятся.
показати весь коментар
27.03.2019 20:33 Відповісти
Мы в доме последний раз включали отопление в средине января. Зима была очень тёплой. Но и каждый год в феврале уже редко включаем. В марте - никогда. Только в декабре - январе с 18 до 21 часа.
показати весь коментар
27.03.2019 21:40 Відповісти
и почему я подумал, что статья из рашки?! неужели не поменяли последний абзац.
показати весь коментар
28.03.2019 01:18 Відповісти